چرا روزنامه «مستقل» توقیف شد؟
۶۱۰۷۴۴
۱۵ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵
۴۹۸۶
روزنامه «مستقل» در گزارشی درباره‌ی نظام پارلمانی، به انتشار تصاویر نخست‌ وزیران ایران پس از انقلاب اسلامی اقدام کرد که به‌گفته‌ی سردبیر آن، به‌همین دلیل توقیف شد.
خبرگزاری ایسنا: روزنامه «مستقل» در گزارشی درباره‌ی نظام پارلمانی، به انتشار تصاویر نخست‌ وزیران ایران پس از انقلاب اسلامی اقدام کرد که به‌گفته‌ی سردبیر آن، به‌همین دلیل توقیف شد.

علی نظری ـ سردبیر روزنامه «مستقل» ـ در گفت‌وگو با ایسنا درباره دلیل منتشر نشدن این روزنامه از روز پنجشنبه (۱۲ مهرماه) چنین توضیح داد: علت این موضوع به انتشار تصویر نخست وزیر دوران جنگ برمی‌گردد.

او ادامه داد: روز چهارشنبه ما گزارشی درباره‌ی نظام پارلمانی منتشر کرده بودیم و در آن عکس پنج نخست وزیر ایران را در کنار هم منتشر کردیم. در این گزارش تصمیم داشتیم تا در صورت ایجاد نظام پارلمانی، نخست وزیر آینده را پیش‌بینی کنیم. اما شب چهارشنبه از دادسرای رسانه با ما تماس گرفتند و گفتند که فردا روزنامه و هیچ خبری در کانال اطلاع‌رسانی روزنامه منتشر نشود. امروز هم که به دادسرای رسانه مراجعه کردیم، علت این موضوع را انتشار همان تصویر اعلام کردند.

نظری همچنین امروز با انتشار متنی در کانال تلگرامی روزنامه «مستقل» در این‌باره توضیح داد و خبر توقیف روزنامه را اعلام کرد.
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:05 - 1396/07/15
اینقدر. سخت گیری هم به صلاح نیست،
Iran, Islamic Republic of
19:42 - 1396/07/15
اقدام بجایی انجام دادنند که روز نامه را توبیخ کردنند شما بچه انگیزه ایی عکس نخست وزیر زمان جنگ را چاپ کردید مگر زمان قبل از انقلاب روزنامه ها می توانستند عکس نخست وزیر مصدق را چاپ کنند با توجه به اینکه مردوم دوستش داشتند. سر دبیر روزنامه را تنبیه وبه خارج از کشور تبعید می کردنند برید خدارا شکر کنید که پوستتان را نکنندند وشمارا از کشور اخراج نکردنند در عوض در حقدان لطف کردنند و ممنوع الخروجتان می کنند تا از موهبت کشور بر خوردارشوید
Iran, Islamic Republic of
21:27 - 1396/07/15
باعث تاسفه تاریخ رو که نمیشه کتمان کرد یا عوض کرد
Iran, Islamic Republic of
21:41 - 1396/07/15
من عکس آقایان بازرگان و میر جسین موسوی و شهیدان باهنرورجایی رو شناختم اما نفر پنجم رو نشناختم آقای مهدوی کنی بودند؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج