نظر آیت‌ الله مکارم درباره رفراندوم اقلیم کردستان
۶۱۱۱۵۸
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۰
۵۸۳۷
مرجع تقلید شیعیان با بیان اهداف دشمنان از همه‌پرسی کردستان گفت: داعش شمال عراق را ویران کرده و این مسئله نیز می‌تواند به بهای نابودی و ویرانی این منطقه ختم شود، بنابراین باید در مقابل آن هوشیار بود.
خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله مکارم‌شیرازی صبح امروز در دیدار با سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: فعالیت نیروی انتظامی در ایام سوگواری ماه محرم با توجه به برگزاری مراسمات عزاداری فراوان بسیار چشمگیر بود و با یاری خداوند و تلاش نیروی انتظامی، آسیبی به‌وجود نیامد.

وی موضوع حادثه تروریستی در آمریکا را مدنظر قرار داد و افزود: یک نفر دست‌تنها تلفات جبران‌ناپذیری به یک مهمانی وارد می‌کند، بنابراین باید خدا رو شکر کرد که در این دنیای ناامن، ایران یک جزیره امن است.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: مسئله قمه‌زنی نیز در محرم امسال بسیار کمتر شده که نشان از آگاهی‌های عمومی مردم و تلاش نیروی انتظامی دارد که امیدواریم در سال‌های آینده دیگر شاهد قمه‌زنی به‌صورت آشکار نباشیم.

وی با بیان اینکه امنیت یکی از مهمترین این نعمت‌هاست و قدر آن زمانی مشخص می‌شود که آن را از دست بدهیم که نمونه آن را در جنگ تحمیلی تجربه کردیم، تصریح کرد: هدف از تجزیه کردستان ایجاد پایگاه اسرائیل در منطقه است، اما این‌یک اشتباه راهبردی بزرگ است، چراکه همه کشورهای پیرامون مخالف آن هستند.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اهداف دشمنان از همه‌پرسی کردستان ادامه داد: داعش شمال عراق را ویران کرده و این مسئله نیز می‌تواند به بهای نابودی و ویرانی این منطقه ختم شود، بنابراین باید در مقابل آن هوشیار بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: فضای مجازی هدف اصلی دشمن است، چراکه عرصه برای جولان آن‌ها در این فضا بیشتر است و دشمن شیطنت‌های اعتقادی وغیره خود را در این فضا عملیاتی می‌کند و علت بسیاری از آسیب‌های کنونی نیز همین فضای مجازی است.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در جذب نیروهای خود از افراد مؤمن، انقلابی و متدین استفاده کند، چراکه این‌گونه افرادی که در پای دعاهای ندبه و توسل پرورش‌ یافته‌اند همیشه در کنار انقلاب ماندگارند که نمونه بارز آن شهدای مدافع حرم است. اعتقادات مردم مشکل بزرگ دشمنان است و آن‌ها هم این عرصه را هدف گرفته‌اند و آن را مورد سم‌پاشی قرار داده‌اند، از همین رو نیز آن‌ها تحمل تشییع پیکر باشکوهی نظیر شهید حججی را ندارند.

 مرجع تقلید شیعیان اهمیت مبارزه با مواد مخدر را موردتوجه قرار داد و گفت: پلیس باید در مبارزه با مواد مخدر هوشیار باشد که یکی از دلایل مهم آن این است که برخی همسایگان ما تولیدکننده و صادرکننده مواد مخدر هستند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج