آخرین میخ‌ها بر تابوت گوشی‌های ویندوزی
۶۱۱۱۶۰
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
۲۷۷۹
مسئولین HP اعلام کرده‌اند که در حال حاضر مایکروسافت تغییر استراتژی داده و تمرکزی روی ویندوز موبایل ندارد. به همین دلیل هم ادامه تلاش HP برای ساخت گوشی‌‎های ویندوزی بی‌معنا به نظر می‌رسد.
مجله دیجی کالا - اسماعیل دلخموش: شرکت HP برنامه‌هایش را برای ساخت گوشی‌های ویندوزی جدید لغو کرده است. ظاهرا این تصمیم با توجه به رویکرد جدید مایکروسافت گرفته شده است. مسئولین HP اعلام کرده‌اند که در حال حاضر مایکروسافت تغییر استراتژی داده و تمرکزی روی ویندوز موبایل ندارد. به همین دلیل هم ادامه تلاش HP برای ساخت گوشی‌‎های ویندوزی بی‌معنا به نظر می‌رسد.

 آخرین میخ‌ها بر تابوت گوشی‌های ویندوزی

سال گذشته HP با ساخت یک دستگاه رده‌بالا به نام Elite X3 خود را وارد پلتفرم ویندوز فون کرد. گفته می‌شد که این دستگاه می‌تواند به عنوان گوشی، لپ‌تاپ و نمایشگر کار کند. ظاهرا این قابلیت‌ها از طریق یک داک فعال می‌شد و مخاطب این دستگاه هم حرفه‌ای‌های حوزه کسب و کار بودند که همیشه علاقه‌ دارند فایل‌های‌شان را با خود حمل کنند.

HP اعلام کرده فروش دستگاه‌های Elite X3 محدود به همان تعداد از محصولاتی خواهد بود که تا حال تولید شده‌اند. سرنوشت Elite X3 میخ دیگری بر تابوت ویندوز فون به حساب می‌آید. ساخت این مدل‌ها تلاشی مذبوحانه از طرف HP برای ورود به بازار موبایل محسوب می‌شد. درعین حال نفس چنین حرکتی نشان می‌داد که ظاهرا HP و مایکروسافت هنوز امیدوارند این پلتفرم بتواند سهمی از بازار داشته باشد؛ امیدی که به نظر می‌رسد حالا دیگر به کلی از بین رفته است.

مایکروسافت از سال ۲۰۱۵ تا به حال هیچ پرچم‌داری در میان گوشی‌های لومیا عرضه نکرده و این خبر جدید هم نشان می‌دهد آخرین تلاش‌ها برای ساخت گوشی ویندوزی هم تمام شده به نظر می‌رسد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج