فیلمنامه‌ی «بلید رانر» برای دنی ویلنوو تغییر کرد
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۱۱۳۱۶
۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
۷۰۵۹
کارگردان فیلم Blade Runner 2049 «بلید رانر ۲۰۴۹»، دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) فاش کرد که تغییراتی را در فیلمنامه‌ی این فیلم علمی‌-تخیلی اعمال کرده تا به دید او به عنوان یک فیلمساز نزدیک‌تر شود.
سینماگیمفا: کارگردان فیلم Blade Runner 2049 «بلید رانر ۲۰۴۹»، دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) فاش کرد که تغییراتی را در فیلمنامه‌ی این فیلم علمی‌-تخیلی اعمال کرده تا به دید او به عنوان یک فیلمساز نزدیک‌تر شود.
 
فیلمنامه‌ی «بلید رانر» برای دنی ویلنوو تغییر کرد 
 
دنباله‌ی Blade Runner «بلید رانر» ریدلی اسکات (Ridley Scott) که پیش روی ماست بهتر از برآورده کردن توقعات عمل کرده است. براساس سایت Rotten Tomatoes بسیاری از منتقدان «بلید رانر ۲۰۴۹» را یکی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۷ می‌دانند و جلوه‌های بصری خیره‌کننده و روایت‌ گیرای آن را می‌ستایند، ویژگی‌هایی که بر میراث فیلم قبلی می‌افزایند. این تمجیدها می‌تواند خیال ویلنوو را راحت کند چرا که او فشار زیادی را برای ساخت این فیلم متحمل شد.

کار بر روی این فیلم برای همه‌ی افراد درگیر چشم‌انداز رعب‌آوری داشت. اما فیلمنامه‌ی مایکل گرین (Michael Green) و همپتون فانچر (Hampton Fancher) مایه‌ی انبساط خاطر بسیاری از آن‌ها شد. رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) به تازگی گفته زمانی که شنید هریسون فورد (Harrison Ford) مسیر پیشرفت قصه را دوست دارد تمام ترس‌هایش فروکش کرد. خیال ویلنوو نیز پس از خواندن فیلمنامه راحت شد و پی برد که «۲۰۴۹» قرار نیست صرفا تکرار فیلم قبلی باشد. اما اگرچه کارگردان تحت تأثیر فیلمنامه‌ی گرین و همپتون قرار گرفت اما تغییرات اندکی را اعمال کرد تا فیلم با رویکرد او هم‌راستایی بیشتری پیدا کند.

ویلنوو در مصاحبه‌ای با Cinema Blend از تغییراتی در فیلمنامه صحبت می‌کند که در نهایت فیلم «۲۰۴۹» را به فیلم ویلنوو تبدیل کرده تا فیلم اسکات.

ویلنوو: کلیت داستان تغییری نکرده است. من هسته‌ی اصلی قصه را حفظ کردم. وقتی من برای اولین بار فیلمنامه را خواندم هنوز در مرحله‌ی گسترش بود و برای اسکات نوشته شده بود. من با ریدلی اسکات خیلی فرق می‌کنم. ما حساسیت‌های بسیار متفاوتی داریم. بنابراین من فیلمنامه را به خودم نزدیک‌تر کردم. قصه همان است که با تفاوت اندکی روایت شده.

ویلنوو می‌گوید تلاش کرده تا به کاراکتر اصلی نزدیک‌تر شود و داستان را از منظر او روایت کند. این رویکرد بسیار به فیلم‌های قبلی ویلنوو خصوصا Arrival «ورود» شباهت دارد. از آن‌جایی که به احتمال زیاد ویلنوو خواهان این بوده تا به تقلید از اسکات متهم نشود، تلاش برای تغییر در فیلمنامه منطقی به نظر می‌رسد. ویلنوو مشخصا احترام زیادی برای «بلید رانر» اصلی قائل است اما برای تمام افراد درگیر در پروژه مهم بود که فیلم جدید محصول بینش کارگردان جدیدش باشد. اگرچه تغییرات اعمال شده نامعلوم است، اما به نظر می‌رسد به ویلنوو اجازه داده شده تا فیلم را آنگونه که می‌خواهد بسازد.

تلاش ویلنوو نتیجه داده است و «بلید رانر ۲۰۴۹» پس از دریافت نقدهای مثبت در گیشه نیز موفق عمل می‌کند. سال‌ها طول کشید تا فیلم اصلی اسکات جایگاه خود را به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های تمام دوران‌ها  کسب کند، اما به نظر می‌رسد نسخه‌ی ویلنوو خیلی زود به موفقیت رسیده است. معلوم نیست اگر اسکات بار دیگر سکان هدایت فیلم را بر عهده می‌داشت چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد، اما خوشبختانه تحت هدایت ویلنوو همه چیز به بهترین شکل انجام شده است.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر