آموزش انگلیسی به زبان بازاریابی
۶۱۱۳۳۹
۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
۱۲۶۰۴ 
نیای کسب و کار هر روز در حال تغییر کردن است. تغییرات آنقدر زیاد سریع هستند که همگام شدن با آنها نیاز به تلاش بی وقفه و پیشرفت مستمر دارد.
ماهنامه بازاریاب بازارساز: دنیای کسب و کار هر روز در حال تغییر کردن است. تغییرات آنقدر زیاد سریع هستند که همگام شدن با آنها نیاز به تلاش بی وقفه و پیشرفت مستمر دارد. یکی از ابزاری که لازم داریم تا با استفاده از آن از سرعت تغییرات عقب نمانیم، زبان انگلیسی است. آموختن زبان انگلیسی دیگر یکی گزینه اختیاری نیست بلکه به یک ضرورت تبدیل شده است. ندانستن زبان انگلیسی حداقل به اندازه نیاز باعث از دست رفتن بسیاری از فرصت ها خواهدشد.

به همین جهت و در راستای برآوردن نیاز شما- البته به قدر توان- قصد داریم به آموزش زبان انگلیسی با تمرکز بر مباحث بازاریابی، فروش و تبلیغات بپردازیم.
 
آموزش انگلیسی به زبان بازاریابی

Brand Cycle
 
چرخه نام تجاری

این چرخه با ارزیابی نام تجاری موجود یا ایجاد نام تجاری جدید آغاز می شود و مالک را در مجموعه ای مداخله های خلاق و استراتژیک قوی به منظور ارائه بازده شفاف سرمایه گذاری نام تجاری، هدایت و راهنمایی می کند.

Promotion Pricing
 
قیمت گذاری تشویقی (ترویجی)

یک تکنیک تشویقی فروش که شامل کاهش قیمت محصول یا خدمت در یک بازه زمانی کوتاه مدت برای جذب مشتری و فروش بیشتر می شود.

Audit
 
بازبینی

بازرسی به مفهوم بررسی جامع، سیستماتیک، مستقل و دوره ای عملکرد سازمان است.

Cross- Selling
 
فروش متقابل

فروش متقابل، تشویق مشتریان فعلی به خرید یک محصول یا خدمت است تا آنان محصولات یا خدمات دیگری را از همان شرکت خریداری کنند.

Buzz Marketing
 
بازاریابی همهمه ای

شکلی از بازاریابی دهان به دهان است که پایه و اساس آن را شور و اشتیاق مخاطبان در به اشتراک گذاری محصول، خدمت یا تبلیغات ساخته شده تشکیل می دهد.

Intangible Assets
 
دارایی های نامشهود

به یک دارایی غیرپولی و فاقد ماهیت عینی اطلاق می شود که جهت استفاده در تولید یا عرضه کالا یا سایر مقاصد اداری و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد یا اجاره داده می شود.

Point Of Sale (POS)
 
پایانه فروش

پایانه فروش یا کارتخوان دستگاهی است که از طریق ارتباط تلفنی یا شبکه ای، به سیستم بانکی امکان انتقال خودکار مبلغ خرید از حساب فروشنده را فراهم می سازد. اولین پایانه فروش مجهز به میکروکنترلر توسط ویلیام بروبک در سال 1974 ساخته و در فروشگاه مک دونالد به کار گرفته شد.

Gross National Product (GNP)
 
تولید ناخالص ملی

مجموع ارزش پولی کالاها و خدمات نهایی تولید شده در یک سال مشخص، با استفاده از عوامل تولیدی که متعلق به مردم یک کشور است.

Profit Margin
 
حاشیه سود

نسبتی است که با استفاده از آن، سودآوری هر ریال از فروش را به دست می آورند. این نسبت حاصل تقسیم سود پس از کسر مالیات و سایر هزینه های عملیاتی بر خالص فروش است.

Inventory Management
 
مدیریت موجودی کالا

عبارت کلی برای مدیریت موجود مورد نیاز عملیات تولیدی یا خدماتی با هدف دستیابی به کارآیی بهینه.

Focus Group
 
گروه کانونی

گروهی از افراد که برای بحث درباره یک مسئله یا ایده یا محصول دور هم جمع می شوند. این گروه ها بخش مهمی از عملیات تحقیقات بازار را تشکیل می دهند.

Merchandising
 
بازارپردازی

بازارپردازی یا چیدمان فروش مجموعه ای از روش هایی است که در فروشگاه های خرده فروشی مورد استفاده قرار می گیرد تا مشتریان هر چه بیشتر ترغیب به خرید شوند.

منابع:

-    واژه نامه بازاریابی، بابک سپاس مقدم، انتشارات افرند
-    فرهنگ واژگان برند، دکتر احمد روستا، کبری سبزعلی یمقانی، انتشارات – سیته
-    فرهنگ بازرگانی، سیف غفاری، انتشارات ذهن آویز
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج