ژیگادوو: حضور در ایران، چالشی جدید است
۶۱۲۶۲۶
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۷
۷۵۱۲
پاسور لهستانی تیم بانک سرمایه گفت: امیدوار بودم که مقابل تیم‌های لهستانی در لهستان بازی نکنم و آنها تیم ما را تشویق کنند.
خبرگزاری تسنیم: ژیگادوو پاسور لهستانی تیم بانک سرمایه از ترجمه نادرست صحبت‌هایش در یکی از مصاحبه‌های قبلی ناراحت بود. او می‌گفت 2 هفته زمان برده تا دیدگاه مردم، رسانه‌های لهستانی و همچنین فدراسیون والیبال کشورش را اصلاح و به آنها اثبات کند که حضور در مسابقات باشگاه‌های آسیا ربطی به شایعه دعوت شدنش به تیم ملی لهستان ندارد. گفت‌وگوی او را با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم می‌خوانید:

چه مشکلی به خاطر مصاحبه برایت پیش آمده بود؟

یکی از جملات من توسط یک خبرنگار ایرانی، اشتباه ترجمه شده بود. در این مصاحبه، دلیل عدم حضور من تیم ملی لهستان، بازی در مسابقات والیبال باشگاه‌های آسیا عنوان شده بود. حدود 2 هفته طول کشید تا ثابت کنم که من آن حرف‌‌‌ها را نزده‌ام و در ترجمه، اشتباهی صورت گرفته است.

ژیگادوو: حضور در ایران چالشی دوست‌ داشتنی است

سومین فصل حضور خود را در ایران سپری می‌کنی. چه حسی از بابت 2 سال گذشته و فصلی که پیش روی توست داری؟

تیم بانک سرمایه در 2 فصل گذشته کاملاً موفق بوده و به مقام قهرمانی لیگ ایران و باشگاه‌های آسیا رسیده است. ما در فصل پیش رو، مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان را نیز پیش داریم و علاوه بر این در تلاش هستیم تا به سومین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر برسیم. همانطور که می‌دانید،‌ مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان، تفاوت زیادی با سایر رقابت‌های باشگاهی دارد. تیم‌های بسیار قدرتمند و بهترین بازیکنان جهان در این مسابقات حاضر هستند. ما نیز تمام تلاش خود را برای رقابت با آنها به کار خواهیم بست. 

 سال‌های زیادی در بهترین تیم‌های اروپایی بازی کردی. چطور برای قهرمانی در لیگ ایران و آسیا، همچنان مشتاق هستی؟

حضور در ایران برای من یک چالش جدید است و من آن را دوست دارم.

چه چیزی در مورد لیگ ایران به دوستانت و رسانه‌های لهستانی گفتی؟

لیگ ایران بسیار جالب و برای من یک تجربه متفاوت است. بازی در این با آنچه در اروپا انجام می‌شود متفاوت است ولی بازی کردن در آن اصلاً کار ساده‌ای نیست.

چقدر شانس برای تیم بانک سرمایه برای موفقیت در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های جهان قائل هستی؟

ما گروه بسیار سختی داریم. تیم‌های ایتالیایی و برزیلی که با ما همگروه هستند در حد یک تیم ملی و حتی قدرتمندتر دارند و از بهترین بازیکنان جهان تشکیل شده‌اند. ما تلاش خود را می‌‌کنیم و با تمام توان با آنها رقابت خواهیم کرد.

 امیدوار هستی که مرحله دوم مسابقات صعود کنید؟

زیاد امیدوار نیستم ولی تلاشمان را خواهیم کرد.

از بازی کردن مقابل تماشاگران لهستانی پس از سال‌ها چه حسی داری؟

امیدوار بودم که مقابل تیم‌های لهستانی در لهستان بازی نکنم و آنها تیم ما را تشویق کنند. همه والیبالیست‌ها معتقدند که لهستان یکی از بهترین کشورها برای بازی کردن است.

فردیناندو دجورجی، سرمربی ایتالیایی تیم ملی لهستان پس از چند ماه فعالیت، اخراج شد. آیا تصمیم عجولانه‌ای نبود؟

تیم ملی ما خوب بازی نکرد. لهستان در مسابقات قهرمانی اروپا هم ناکام بود. چه می‌توان گفت؟! کسانی که او را انتخاب کردند باید نتایج نه چندان خوب تیم را پیش بینی می‌کردند تا تصمیم درستی بگیرند.

 نظرت در مورد انتقال میلا عبادی‌پور به تیم اسکرا بوهاتوف چیست؟

رفتن میلاد برای ما اصلاً خوب نبود. من دوست داشتم او در بانک سرمایه بماند ولی حق او بود که به عنوان یک بازیکن جوان پیشرفت کند. میلاد هنوز جوان است و می‌تواند نکات زیادی را از لیگ لهستان بیاموزد. پیشرفت او برای تیم ملی ایران هم مفید است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج