پرداخت مبلغ هنگفت توسط گوگل به گوشی ساز‌ها
۶۱۲۸۲۲
۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸
۲۳۱۷
گوگل بیشتر ازآنچه تصور کنید به سازندگان تلفن‌های همراه جهت قرار دادن گوگل به‌عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض می‌پردازد. تنها سال گذشته گوگل تحت عنوان «هزینه کسب ترافیک» 7.2 میلیارد دلار به اپل و سازندگان گوشی‌های اندرویدی پرداخت کرده است.
وب سایت فارنت - سلمان صحافی: گوگل بیشتر ازآنچه تصور کنید به سازندگان تلفن‌های همراه جهت قرار دادن گوگل به‌عنوان موتور جست‌وجوی پیش‌فرض می‌پردازد. تنها سال گذشته گوگل تحت عنوان «هزینه کسب ترافیک» 7.2 میلیارد دلار به اپل و سازندگان گوشی‌های اندرویدی پرداخت کرده است.
 
 گوگل برای تبدیل شدن به موتور جستجوی پیش‌فرض چقدر به سازندگان گوشی‌ها می‌پردازد؟

همین کار گوگل باعث شده است هزینه آن‌ها برای وب‌سایت گوگل از 7 درصد کل هزینه در سال 2012 به 11 درصد در سال 2017 افزایش یابد. با توجه به تغییر قوانین رگولاتوری در اروپا، به نظر می‌آید گوگل بعدازاین مجبور به پرداخت هزینه‌های بیشتر نیز خواهد بود.
 
 گوگل برای تبدیل شدن به موتور جستجوی پیش‌فرض چقدر به سازندگان گوشی‌ها می‌پردازد؟

چندی پیش اپل در iOS 11 گوگل را جایگزین بینگ در صفحه اصلی خود و چند جای دیگر کرد. باوجوداینکه کمپانی آلفابت از اعلام دقیق هزینه این کار طفره رفته است، تحلیل‌ها نشان از آن دارد که بخش اعظمی از این 7.2 میلیارد دلار به اپل پرداخت‌شده است.

تلاش‌های سخت‌افزاری جدید گوگل می‌تواند هزینه‌های کسب ترافیک را به حداقل برساند. اما مشکل این است که با توجه به سهم زیاد سخت‌افزار جدید آن‌ها از بازار، با فروش هریک آیفون آن‌ها باید پول بیشتری بابت کسب ترافیک پرداخت کنند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج