ترامپ راهبرد چهار محوری خود درباره ایران را اعلام کرد
۶۱۴۰۳۰
۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶
۶۴۸۷۶
«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امشب در کاخ سفید، استراتژی جدید کشورش در قبال ایران و توافق هسته‌ای را اعلام کرد.
خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا امشب در کاخ سفید، استراتژی جدید کشورش در قبال ایران و توافق هسته‌ای را اعلام کرد.

ترامپ در این سخنرانی ابتدا به سابقه تقابل ایران با آمریکا از زمان انقلاب شکوهمند اسلامی پرداخت و ایران را به حمایت از حملات تروریستی علیه اتباع کشورش متهم کرد.

ترامپ ابتدا گفت: «تاریخ آمریکا نشان داده که هر چه به یک تهدید بی‌اعتنا باشید، آن تهدید خطرناک‌تر می‌شود. و به همین خاطر، پس از ورود به کاخ سفید دستور دادم که استراتژی ما در مقابله با رژیم سرکش ایران، کاملاً بررسی شود.»

وی در ادامه گفت که این بررسی، کامل شده و راهبرد حاصل از آن، بر مقابله با اقدامات منطقه‌ای ایران و جلوگیری از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای متمرکز است.

ترامپ سپس به سابقه تقابل کشورمان با آمریکا از زمان انقلاب پرداخت و در تلاش برای ایجاد فاصله میان ملت ایران و نظام اسلامی گفت: «ایران از سال 1979 تحت کنترل رژیمی است که ملتی مغرور را به سرنهادن به حکومت افراط‌گرایانه خود مجبور کرده است.»

رئیس‌جمهور آمریکا سپس به تسخیر لانه جاسوسی اشاره کرد و گفت «عوامل رژیم ایران، سفارت آمریکا در تهران را تسخیر کردند و بیش از 60 تبعه آمریکایی را در طی بحران 444 روزه، به گروگان گرفتند.»

ترامپ سپس به حملات متعدد به سفارتخانه‌های این کشور در خاورمیانه و آفریقا و همچنین حمله به مقر نظامیان آمریکایی در عربستان در دهه 90 اشاره کرد و ایران را به حمایت از همه این حملات متهم کرد.»

رئیس‌جمهور آمریکا که رابطه‌ای صمیمی با سران سعودی دارد و چندی پیش در ریاض، توافقی 400 میلیارد دلاری با آنها امضا کرد، در ادامه پای ایران را به حادثه 11 سپتامبر کشید و گفت: «رژیم ایران، پیش از حملات 11 سپتامبر، به تروریست‌های بلندپایه‌ای که پسر اسامه بن لادن نیز در میان آنها بود، پناه داد.»

دونالد ترامپ سپس ایران را اساساً به حمایت از القاعده متهم کرد و گفت: «دیکتاتوری ایران، کماکان رویکرد هجومی خود را حفظ کرده و به القاعده، طالبان، حزب‌الله، حماس و دیگر گروه‌های تروریستی کمک می‌کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «ایران موشک‌هایی تولید می‌کند که تهدیدی است برای نیروهای آمریکایی و متحدان ما. آنها شهروندان آمریکایی را به اتهامات نادرست بازداشت می‌کنند. ایران همچنین اقدام به حملات سایبری به زیرساخت‌ها ما کرده است. »

ترامپ ایران را به ایجاد اختلال در عبور و مرور آزاد کشتی‌ها در خلیج‌فارس و دریای سرخ هم متهم کرد؛ رئیس‌جمهور آمریکا از واژه‌ای مجعول برای نام بردن از خلیج‌فارس استفاده کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه انتقاد از رویکرد ضدآمریکایی ایرانیان گفت: «دو شعار مورد دلخواه رژیم ایران، مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل است.»

در ادامه نوبت به برجام رسید.

دونالد ترامپ در این خصوص گفت: «آمریکا و شورای امنیت سازمان ملل متحد، با اعمال گسترده وسیعی از تحریم‌های اقتصادی، سعی کرد که جلوی حرکت ایران به سمت سلاح هسته‌ای را بگیرد ولی دولت قبل (دولت باراک اوباما) تحریم‌ها را درست پیش از سقوط کامل رژیم ایران، برداشت.»

ترامپ که اعتقاد داشت برجام باعث نجات ایران شده، افزود: «توافق هسته‌ای یک سری خطوط حیات سیاسی و اقتصادی را برای رژیمی باز کرد که نیاز فوری به آنها پیدا کرده بود و این رژیم را از فشار داخلی حاصل از تحریم ها، خلاص کرد.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه انتقاد از برجام گفت که این توافق فقط توانسته محدودیتی موقت برای حرکت ایران به سمت ساخت سلاح هسته‌ای ایجاد کند.»

ترامپ برای چندمین نوبت گفت که ایران به روح برجام پایبند نبوده ولی این بار مدعی نقض فنی برجام هم شد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «رژیم ایران در موارد متعدد، از توافق عدول کرده است مثلاً دو 2 نوبت، آنها از حد مجاز نگهداری 130 متریک تن آب سنگین تجاوز کرده است. رژیم ایران همچنین تا همین اواخر، انتظارات در خصوص بکارگیری سانتریفیوژهای پیشرفته، برآورده نکرده بود.»

ترامپ افزود: «رژیم ایران همچنین بازرسان بین‌المللی را ترسانده تا به صورت کامل از اختیارات خود استفاده نکنند. مقامات ایران و رهبران نظامی این کشور بارها گفته‌اند که اجازه نخواهند داد بازرسان وارد سایت‌های نظامی شوند حال آنکه جامعه جهانی به چند سایت نظامی ایران مشکوک است.»

آمریکایی‌ها معمولاً از خود و چند متحدشان به عنوان «جامعه جهانی» یاد می‌کنند.

دونالد ترامپ سعی کرد میان بحث داغ این روزها یعنی تقابل با کره شمالی و ایران هم ارتباطی ایجاد کند و به صورتی مبهم گفت: «خیلی‌ها اعتقاد دارند که ایران با کره شمالی هم تعامل دارد.»

زمینه‌چینی‌های ترامپ، اینجا تمام شد و به اصل مصلب رسید.

ترامپ گفت: «امروز با اذعان به تهدیدهای فزاینده ایران و پس از رایزنی‌های گسترده با شرکای آمریکا، استراتژی جدید کشورمان را در قبال ایران اعلام می‌کنم.»

وی افزود: «استراتژی جدید بر 4 محور استوار است. اول، همکاری با متحدانمان برای مقابله با اقدامات ثبات‌زدای ایران؛ دوم، اعلام تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران برای توقف حمایت آنها از تروریسم؛ سوم، مقابله با روند ساخت موشک‌های ایرانی که تهدیدی است برای همسایگان این کشور، تجارت بین‌الملل و حرکت آزادانه شناورها و چهارم، مسدود کردن همه مسیرهای ایران به سمت سلاح هسته‌ای.»

ترامپ سپس حملاتش را به سپاه پاسداران انقلاب معطوف کرد و گفت: «در عمل به این استراتژی، ما در گام اول که البته بایستی خیلی وقت پیش برداشته می‌شد، تحریم‌های سختی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعمال می‌کنیم.»

سپس ترامپ به بحث تأیید یا عدم تأیید پایبندی ایران به برجام رسید و همانطور که پیش‌بینی می‌شد گفت: «امروز اعلام می‌کنم که ما نمی‌توانیم پایبندی ایران را تأیید کنیم و چنین هم نخواهیم کرد. نمی‌توانیم در ادامه مسیری گام برداریم که نتیجه آن خشونت بیشتر و تهدید دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای است.»

وی افزود: «من به دولتم و کنگره دستور داده‌ام با همکاری نزدیک کنگره و متحدانمان، نقائص جدی برجام را رفع کنند. این نقائص، بندهای غروب آفتاب در این توافق را شامل می‌شوند که به موجب آن ظرف سال‌های آینده محدودیت‌ها علیه برنامه هسته‌ای ایران از بین می‌روند. نقائص برجام، سکوت کامل درباره برنامه موشکی ایران را هم شامل می‌شود.»

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا ساعتی پیش از سخنرانی ترامپ گفته بود که قرار است متممی جدید به قانون بررسی توافق هسته‌ای اضافه شود تا برنامه موشکی هم به عنوان محدودیتی برجامی برای ایران در نظر گرفته شود تا در صورت تخطی از آن، آمریکا حق قانونی (بر اساس قوانین داخلی خود) برای بازگرداندن یکجانبه تحریم‌های هسته‌ای را داشته باشد.»

ترامپ در تأیید گفته‌های تیلرسون گفت: «کنگره همین الان اقدامات لازم برای رفع این مشکلات برجام را آغاز کرده است. سران کلیدی مجلس نمایندگان و مجلس سنا در حال تدوین یک طرح قانونی هستند که قانون بررسی توافق هسته‌ای ایران را به منظور جلوگیری از ساخت موشک قاره‌پیما توسط ایران اصلاح می‌کند. این طرح همچنین تمامی محدودیت‌ها علیه فعالیت‌های هسته‌ای ایران را ذیل قوانین آمریکا، دائمی می‌کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در آخر با لحنی تهدیدآمیز گفت: «در صورتی که نتوانیم با متحدانمان و کنگره به راه حل برسیم، برجام لغو خواهد شد.» 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 170
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:43 - 1396/07/21
مرگ بر آمریکا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
ابله.فکر میکنی ترامپ یا آمریکا اگه بیان وضع بهتر میشه؟سپاه هرچی که باشه از خودمونه.خائن هم نیست.شاید تندروی کنن ولی یک موی گندیده همین سپاه می ارزه به میلیونها آمریکایی .
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
به نظرم ترامپ حرف بدی هم نزده اینقدر داغ کردید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
کسی که فکر می کنه ترامپ خرفت حرف بدی نزده و فکر می کنه تحریم و جنگ مشکلی براش پیش نمیاره یا هوش پایینی داره یا وطن فروشه
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1396/07/21
مرگ بر آمریکای خون آشام،
درود بر سپاه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
اسمت را درست نوشتی اما مطلبی که نوشتی مال خودت نبود. فقط یک انسان فهمیده میتواندچنین مطللی را بگوید
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1396/07/21
درود بر دونالد ترامپ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
ننگ بر شرفت بیگانه پرست،بیچاره پاچه خوار،خود آمریکا این مردیکه بیسواد رو قبول ندارند اونوقت تو بی شرف بهش درود می فرستی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
مرگ بر وطن فروش خائن.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
مرگ برمنافق که بدترازکفارند....بدبختاآمریکا دلش برای هیچ ملتی نمیسوزه چه برسه به ایران..فقط دلش برامنافع خودش که بازور وحیله ومکر ازملت های دیگه بزور میگیره که باریختن خون اکثرمردم جهان وچپاول اموالشون امورشون میگذرونن البته بانوکرهای پاچه خوارشون...
بدون نام
United States
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
ترامپ نژادپرسته یعنی توی خاورمیانه ای رو اصلا انسان درجه یک حساب نمی کنه .بعد نوشتی درود بر ترامپ؟ بعضی ها خوی "بَردگی" دارند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
عموش حالا نفهمیده یه چیزی نوشته
زیاد جدی نگیرید
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1396/07/21
درود بر ترامپ
پاسخ ها
ایلام.98
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
که میگی درود بر ترامپ.بدبخت چی فک کردی ترامپ ملت ایران و دولت ایران رو به رسمیت نمیشناسه علنن داره بهمون توهین میکنه.اونا هرکاری،دوس دارن بکنن ما حق داشتن هسته ای رو نداریم چراااااا
مرگ بر امریکا مرگ بر استکبار و مرگ بر منافق خائنی که در سایه نظام آسوده زندگی میکنه و از دشمن طرفداری میکنه ننگ بر شما ننننننگ
Iran, Islamic Republic of
20:53 - 1396/07/21
ترامپ دمت گرم کارت درسته ایول
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
معلوم شد مخاطبان این سایت مزخرف، غالبا یکسری وطن فروش بی سرف هستند.
Iran, Islamic Republic of
20:54 - 1396/07/21
مرگ بر آمریکا
مرگ بر اسرائیل
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1396/07/21
طفلک مردم ایران, زندگی سختتر میشه
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1396/07/21
تحریم ها دیگه بر نمی گرده شما بلدید مذاکره کنید
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1396/07/21
هیچ غلطی نمیتونه بکنه چون نه مردم خودش و نه دیگر کشورای اروپایی قبولش ندارن
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1396/07/21
آقای ترامپ ......... جرأت داری به ایران چپ نگاه کن.......
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
خاصیت‌سگ‌واق‌واق‌کردنه‌‌دلش‌به‌پارس‌کردن‌خوشه‌بگذارید‌پارس‌کنه‌باده‌دلش‌خالیشه‌...‌‌مردیگه‌روانی‌بدبخت‌
مرگ برترامپ‌بی‌خاصیت‌هار‌قدرت‌طلب
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
افرین برظریف
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
امریکا.هیچ.غلطی.نمی.توان.کرد.چون.شهید.مهدویها.داریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
ترامپ خیلی احمق تشریف دا ری سگ کی باشی
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1396/07/21
هیچ غلطی نمیکنه مردک روانی دیوانه!
پاسخ ها
علینژاد
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
ترامب هنوز ایرانی رو نشناخت چون دیوانه هستش
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1396/07/21
دمش گرم
دلار 10000 تومن سلام خوش آمدی
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1396/07/21
ترامپ به تنهایی نمی تونه هیچ کاری کنه.
Iran, Islamic Republic of
20:58 - 1396/07/21
دوباره ایران دوباره روحانی
دوباره تهدید دوباره تحریم
پاسخ ها
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
چه بانمکی تو.اتفاقا محض اطلاع شما هیچ ضرری به برجام و دولت نرسید. تحریم جدید فقط متوجه سپاه هست و البته اون مراکز اقتصادی که به عنوان خصوصی سازی سپاه خریداری کرد
بدون نام
United States
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
اگه رئیسی می اومد ترامپ می گرخید بقیه تحریم ها رو هم لغو می کرد
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1396/07/21
پاسخ کوبنده ایران پس کجاست؟
پاسخ ها
نظامی
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
پاسخ کوبنده چیه
اونم درمقابل قویترین کشور دنیا از هر لحاظ نظامی اقتصادی و سیاسی و ....
Iran, Islamic Republic of
20:59 - 1396/07/21
سلام روحانی


جون
تحویل بگیر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
چیو تحویل بگیره؟ دولت روحانی برجام را برای ایران اورد و برجام هم همچنان سر جاش هست و اتحادیه اروپا هم حتی با امریکا مخالفت کرد.روحانی مسئول اعمال دولت خودشه نه اعمال همه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
حالا اگر رئیسی جون اومده بود چکار می کرد معجزه می شد.
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1396/07/21
خدا کند این ترامپ دیوانه برجام را پاره کند به فرموده امام آ مریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1396/07/21
غلط زیادی کرد ....ولی خداوکیلی مسولین به مردم برسن. بیکاری فقر بیداد میکنه
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1396/07/21
مرگ بر روسیه درود بر دونالد ترامپ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
خداروشکر که مغز شما وطن فروشا آسیب دیده
وگرنه میگفتی مرگ بر اجنبی و زنده باد ایران
Iran, Islamic Republic of
21:05 - 1396/07/21
درود بر ترامپ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
وطن فروش
هیچکس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
???من موندم شماها از چیه این مردیکه خوشتون اومده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
داداش اینا همشون یک نفره نوشته درود بر ترامپ
Iran, Islamic Republic of
21:06 - 1396/07/21
روحانی مچکریم بیا فرجامتو تحویل بگیرید ملتو بیچاره کردین
پاسخ ها
هیچکس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
شماها لیاقتتون یکی مثل احمدی نژاده
Italy
21:06 - 1396/07/21
دمش گرم
هرچی شعار داد داره عمل میکنه
مسئولین ... یاد بگیرن
شاید این تنها راه نجات ما باشه
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1396/07/21
مرگ برمنافق
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
مسئولین به داد مردم بیچاره برسن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
مسئولین به داد مردم بیچاره برسن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
جوان های مملکت از بیکاری بی پولی خسته شدن به فکر جواناباشید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
جوان های مملکت از بیکاری بی پولی خسته شدن به فکر جواناباشید
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1396/07/21
شما اسم خلیج فارس رو درست ادا کن نمیخواد در کنار مردم ایران باشی! مردک دیوانه هیچ غلطی نمیتونی بکنی...فک کردی اگه به جای خلیج فارس بگی خلیج عرب چیزی عوض میشه ؟... خیر هیچی عوض نمیشه فقط تو در نظر مردم ایران منفورتر میشی!...
Iran, Islamic Republic of
21:07 - 1396/07/21
روحانی ظریف دقیقا بگو کجایی ک سیمان پر کردین چرااخه ای خدا
Iran, Islamic Republic of
21:09 - 1396/07/21
ترامپ درود به شرف ات مردبزرگ
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
ترامپ نژادپرست اصلا شماها رو آدم حساب نمی کنه.چرا اینقدر حقیرید؟
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1396/07/21
ما که از برجام چیزی ندیدم پس بهتر که بهم بخوره ، بریم دنبال غنی سازی اورانیوم ،، ایول ترامپ بزن همچی رو بهم دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1396/07/21
درود بر ترامپ ظلم ستیز
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
ترامپ زن ستیز نژادپرست که افرادی از "نژاد پست" بهش علاقه مند هستند!!!
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1396/07/21
ورژن امریکاییه احمدی نژاد خودمونه دیگه!! ما دیگه جون سخت شدیم هیچی رومون اثر نداره.
Iran, Islamic Republic of
21:11 - 1396/07/21
به نظر من ترامپ فقط 1 حرف غلط زد اونم استفاده از اسم خلیج ع ر ب ی به جای خلیج فارس بود. وگرنه برجام را که لغو نکرد و هیچ اتفاق جدیدی برای برجام نیفتاد.حتی اتحادیه اروپا هم از برجام حمایت کرد بقیه حرفاش هم به نظر من حرف نامربوطی بود.
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1396/07/21
تحریم های بیشتر هیچ اثری ندارد ....البته فقط واسه مسولین
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1396/07/21
نون و بوقلمون مسئولین سرجاشه هر طوری بشه فشارش به ما مردم میاد. نمیدونم ما چه گناهی کردیم که باید هزینه دیگران را بدیم.
United Kingdom
21:13 - 1396/07/21
ترامپ عین سگ پارس میکنه.این حرفا را چند ماهه میگه.هیچ ...نتونست بخوره.چیزه ی هم نداشت بگه. زنده باد سپاه زنده با سردار سلیمانی. سپاه داعش را در عراق و سوریه نابود کرد پس این ترامپ عیاش حق داره از سپاه عصبانی بشه.چون نقشه هاشو تو خاورمیانه به هم زد.من عاشق سپاه و سردار سلیمانی هستم.
Iran, Islamic Republic of
21:13 - 1396/07/21
حقیقتاامریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.واقعا یک کازینودار ازسیاست چه میداند ازاولش هم معلوم بود جرات خروج ازبرجام وتروریستی اعلام کردن سپاه راندارد. چون همین الان سپاه درخلیج فارس وعراق وسوریه روبروی سربازان آمریکایی چشم درچشم ایستاده است واز انگولک کاریهای سپاه کلافه است .اگر سپاه راتروریستی اعلام کند امنیت نیروهای خودرا در منطقه بخطرمیندازد.معتقدم عقلای کاخ سفید به ترامپ حتما این نکته را گوشزد کرده اند.ترامپ درصورتی میتوانست سپاه راتروریستی اعلام کند که تمام نیروهایش رادرمنطقه خارج کرده بود.البته میتواند سپاه راتحریم کند.به شیر گفته اند نعره تو دشمنانت رامیترساند وفراری میدهد حال چرا دمت رابشدت تکان میدهی؟!!!!!!!گفت اخه خیلی میترسم.
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1396/07/21
آمریکا بزرگترین تروریست دنیاست
مرگ برآمریکا
مرگ بر اسراییل
مرگ بر انگلیس
مرگ بر آل سعود
درود بر ایران
درود برسپاه
درودبرارتش
درود بربسیج
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
درود خدا بر تو برادر عزیز
United Kingdom
21:15 - 1396/07/21
دیدی ترامپ چیزه تازه ی برای گفتن نداشت.این حرفاش که همیشه پارس میکنه این سگ عیاش امریکا. زنده بتد سپاه و سردار سلیمانی
United Kingdom
21:16 - 1396/07/21
مرگ بر امریکا.زنده باد سپاه و سردار سلیمانی که نقشه هاشو در خاورمیانه خراب کرد. ترامپ عیاش عصبانی هست از سپاه
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1396/07/21
ترامپ خفه خون بگیر, خلیج همیشه فارس.
فهمیدی خلیج فارس
قلدر بازی و شارلان بازی هم بر نمیداره!
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
عده ای که به این مردک خرفت میگن ترامپ ظلم ستیز! برده های بیچاره.فکر نکنم با تغییر اسم خلیج فارس هم مشکلی داشته باشند
Iran, Islamic Republic of
21:16 - 1396/07/21
این اقایی که هیچ کاری نمی تونه بکنه به راحتی می تونه اقتصاد ما را بخوابونه
این آدم مو زرد متأسفانه خیلی توانایی داره و نمی شه نادیده اش گرفت به هر حال اروپا هم سمت همین آدم هست و متاسفانه ریال به قدری کم ارزش هست که حد ندارد و دلار هم روز به روز بالاتر می رود
امیدوارم ایران یه نقشه ای داشته باشه
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
آدم؟! به نظرم مانکیِ مو زرد عنوان بهتری باشه برای ترامپ
Germany
21:17 - 1396/07/21
چرا ملت ایران و دخالت میدید لطفا خود دولت ایران با دولت امریکا درگیر بشه
Iran, Islamic Republic of
21:18 - 1396/07/21
به امید روزی که با حمله نظامی آمریکا از وضع فلاکت بار راحت بشیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
آمریکا تا الان به هرجا حمله نظامی کرده فلاکت رو بیشتر کرده ، پس اگر اینطور بود چرا عراق و افغانستان از وضع فلاکت بار راحت نشدن ، و با حمله نظامی آمریکا صدها هزار کودک و زن تو بمباران کشته شدن ، ببین من طرف هیچکس نیستم ولی طرز فکرت غلطه ضمنا آمریکا جرات حمله نداره
Iran, Islamic Republic of
21:21 - 1396/07/21
درود بر ترامپ درود هزارن درود بر تو مرد
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1396/07/21
هه جالبه اختلاس داخلی هرج ومرج کم بود
حالا ترامپ هم اضافه شد فقط خدا به دادمون برسه ایران وایرانی بدترین سالهای عمرشونو دارن سپری میکنن
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/07/21
خلیج فارس تا همیشه فارس باقی می مونه و با واق واق سگ آمریکای عوض نمیشه
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/07/21
از اول اعتماد به این امریکای جنایت کار اشتباه بود

متاسفم برای دولت روحانی که حتی آب خوردن مردم را به برجام گره زده بود
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
مثلا دارو نباشه و بمیریم. مگه چی میشه؟ تحریم خوفه
Iran, Islamic Republic of
21:24 - 1396/07/21
خدایابه دادقشرضعیف کشورمون برس دارندنابودمیشن مگرنه نجومی بگیران چه باتحریم چه بدون تحریم مثل پادشاهان زندگی میکنند
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1396/07/21
احسنت ترامپ.در ضمن این اپ همه نظرات رو منتشر نمیکنه.خیلی هارو سانسور میکنه
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
احسنت به همه بردگانی که نمی فهمند تحریم و جنگ یعنی نابودی مملکتشون
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1396/07/21
ترامپ مست بوده یه کوه زیادی خورده بزرگتر از ترامپ هم نمیتونه به ایران چپ نگاه کنه سپاه پاسداران قدر قدرت ایران با صلابت استوار با فرماندهی کل قوا جلوی قلدران ویاوه گویان ایستاده است به کوری چشم دشمنان ایران هشتاد میلیون پاسدار دارد یک فرمانده (رهبر) مرگ بر آمریکای شیطان ....
Iran, Islamic Republic of
21:26 - 1396/07/21
اول مرد دنیا خودتی دونالد ترامپ.دمت گرم.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
عوق
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1396/07/21
اونهایی که اظهار ارادت میکنید نسبت به آمریکای عهدشکن آمریکای حامی کودک کشی آمریکای نژادپرست آمریکای از قوم لوط بدتر و...واقعأ نمیدونم ایرانی هستید یا نه؟ باید بگم حتی حیوانات هم حس وطن دوستی دارند چه رسد به انسان عاقل...موندم شما چه نوع جانورانی هستید
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۳:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
.قدرت اینکه یک موضع سوم بگیرند که نه با افراطی داخلی باشند نه با افراطی خارجی ندارند .عوام اند و نمی فهمند
United Arab Emirates
21:33 - 1396/07/21
درودبرسپاه مرگ برترامپ. مرگ برخاعن
Iran, Islamic Republic of
21:36 - 1396/07/21
زود نظراتونو بدید که تا چند روز دیگه فیلتر میشیم
Iran, Islamic Republic of
21:37 - 1396/07/21
ملت شریف ایران قوی تر و قدرتمند تر از آن هستند که آمریکاه شیطان بزرگ فکر میکند... آمریکا کمتر از اونی هستی که به ایران چپ نگاه کنی... سپاه و ارتش و بسیج و ملت غیور متحد در برابر هرگونه تجاوز دشمن
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1396/07/21
سلام آقای ترامپ بهتر است در زمینه ساختن کاباره ومدیرت آن تلاش کند.نه در خصوص سیاست وایران چونکه این کار ..کار بزرگان سیاست میباشد. نه آقای ترامپ که قبل از ریئس جمهور شدنش یک روز کار اجرایی در دولت امریکا نداشت.اما نصیحت این جانب به سیاستمداران امریکا تا دیر نشده یک فکری در خصوص عزل ترامپ انجام دهند..
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1396/07/21
ای بابا من فکر کردم میخواهدسر همه را از ته بزند این همه تهدید را خودش به تنهایی برای ما رسم کرده اینهایی که وضع کرده در طی این چند سال بوده چیز تازه ای میگفتی اقای مجنون درست مثل بید داریم میلرزیم برو خدا شفا بدهت اینجا ایران است ما هم ملتی نترس که زیر بار زور نمیرویم بقول اقای ظریف هرگز یک ایرانی را تهدید نکن ما از نسل حسینی هستیم که تا اخرین لحظه به خاطر دین جنگید ولی ما هم برای سرزمین مادری؟وهم دینمان وهم حقمان خواهیم جنگید
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1396/07/21
اینهایی که حرفهای رئیس جمهور کشوری که خود یکی از امضاکنندگان توافقنامه هست وزیر تعهدهایش در جلوی چشم تمام کشورهای جهان با وقاحت تمام میزند تائید میکنند مطمئنا ایرانی نیستند چرا که هر ایرانی با وجدانی
با هرطرز تفکر باید بداند غیرت ایرانی اجاز ه به هیچ بیگانه ای در هر جایگاهی نخواهد داد که برایش تکلیف روشن کند فقط باید گفت زهی خیال باطل
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1396/07/21
ترامپ ....اضافی خورده .شما جدی نگیرین از بعضی پیاما مشخصه که ترامپ تو ایرانم طرفدار داره
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1396/07/21
ترامپ اندازه کوپنت حرف بزن بوربورک . ولی این حرفاش نشونه اینه از ایران خیلی ترس داره . ایران شده کابوس ترامپ .
United States
21:52 - 1396/07/21
اگه مثل کره شمالی ببخشید این کلمه رو بکار می برم خ...ا ی.....ه می داشتیم مثل اونها از تحریم ها نمی ترسیدیم الان به بمب هیدروژنی هم دست پیدا می کردیم..برای مسلملن ننگ است که از مرگ بترسد.اونی که باید بترسه غیرمسلملن است که همه چیزش دنیاست.خاک بر سر اونی که ترسشو با گفتن تدبیر پنهان میکنه. خاک برسرش باد که اینچنین ملت مارو جلوی دشمن ترسو جلوه میده.....
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1396/07/21
اونی که گفت مردم مقاومت میکنن همین الان هم کمر مردم زیر این همه فشار شکسته, مردم مقاومت کنن که نون مسولین چرب تر بشه
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1396/07/21
به قول امام خمینی ق. امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند
United States
22:03 - 1396/07/21
ترام تنها غلطی که کرد خلیج فارس خلیج عربی کرد با این کار فاتحه اسراییل خوانه شد انشاالله
Iran, Islamic Republic of
22:03 - 1396/07/21
سلام به آمریکا و ترامپ لعنت به روسیه و پوتین
Iran, Islamic Republic of
22:04 - 1396/07/21
درود بر ترامپ

هرچی گفت کاملا درسته
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1396/07/21
ترامپ مثل کفتاری است که پاش توی تله گیر کرده. و حالا هم داره، واق واق زیادی میکنه.ما اصلا به گفته ها و نوشته های این دیوانه اهمیتی نمیدهیم .بنازم به این شیر مردان سپاه و ارتش که لرزه به اندام آمریکا و اسرائیل انداخته اند
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1396/07/21
بهنام بی ادب حرف دهنتو بفهم بزن پارس ما ایرانیان هستیم ک داریی توهین میکنی تو حرفتو درست بزن چرت نگو ترامپ کارش درسته درود بر شرفش
Iran, Islamic Republic of
22:10 - 1396/07/21
بهنام علمداری نون ب نرخ روز خور خجالت بکش چرت نگو
پاسخ ها
ایدانی
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
تو خجالت بکش که یه ایرانیو به یک آمریکایی کثیف میفروشی
Iran, Islamic Republic of
22:12 - 1396/07/21
فهیمه خانم نگفت خلیج عربی تو سایت وزارتشونم هست نوشته خلیج فارس درود بر دونالد ترامپ درود
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
در وقت سخنرانی گفت خلیج عربی ولی در سایت تغییرش دادند به خلیج فارس.چون اونها می دونند بخشی از مردم ایران ساده لوح هستند و البته منتظرند اَربابِ مو بور برایشان آزادی بیاورد
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1396/07/21
بهنام چرت نگو سگ واق واق میکنه ن پارس حرف دهنتو بفهم بزن بعد بی شعور
Iran, Islamic Republic of
22:23 - 1396/07/21
درود بر سپاه کوردز درود بر طالبان درود بر حذب اله
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1396/07/21
مورچه زردک چی میخوای از جان مردم شجاع ایران
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1396/07/21
این مردک توی خرابکاری تخصص داره
دیوانه!
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1396/07/21
مرگ برآمریکاومرگ براسرائیل


مرگ برآمریکا ومرگ براسرائیل
Iran, Islamic Republic of
23:22 - 1396/07/21
مرگ بر عربستانم اضافه شود لطفا
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1396/07/21
چشم ما به دهن تو نیست مرتیکه که چی زر زر میکنی
Iran, Islamic Republic of
23:36 - 1396/07/21
یعنی تا این حد رسونده که میگه خلیج عرب
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1396/07/21
پاسخ این گستاخیهای آمریکا به زودی توسط سپاه در عراق و سوریه و بحرین و یمن داده میشه،اما بنده برای دولت بی تدبیر و بی امیدمون متاسفم ،چقدر رهبری فرمدوند این آمریکا قابل اعتماد نیست کو گوش شنوا.
Iran, Islamic Republic of
00:05 - 1396/07/22
فکر کنم سرنوشت ایران مثل عراق و افغانستان بشه مگر خودش از داخل تغییر کنه
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1396/07/22
مطمئن باشید از بیرون هیچ قدرتی نمی تواند غلطی بکند از عملکرد مسئولین در داخل بترسید.
Iran, Islamic Republic of
00:07 - 1396/07/22
خخخخ ترامپ برو خدا خوبت کنه به سرت زده با ایران در بیفتی بد میبینی بد ترامپ فقط مثل کلاغ قار قار میکنه خخخخخ ترامپ خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
00:15 - 1396/07/22
حمایت ایران از القائده یک دروغ بسیار بزرگ است همه میدانم که القائده دست پرورده عربستان است این شروع اختلاف بین آمریکاست و جهان است
Iran, Islamic Republic of
00:19 - 1396/07/22
واقعا باید به حال این افردادی که به نظر کاربرانی که از ترامپ حمایت کردن لایک دادن گریه کرد .اینا از خود ترامپ هم خطرناکترن واسه مملکت .اون دشمن آشکاره ولی اینا دشمن مخفی در خانه هستن.واقعا براتون متاسفم برید با اون ترامپتون محشور بشید.یه روانی که حتی تو کشور خودش هم منفوره اینحا لایک میخوره‌.واقعا چه جوابی دارید
Iran, Islamic Republic of
00:23 - 1396/07/22
این وسط عربستان و مفت خور دنیا دلره از این مردک برای سخنانش دفاع میکنه عربستانی که داعش را بوجود ا
Iran, Islamic Republic of
00:30 - 1396/07/22
خدایا به حق صاحب این ماه، مظلوم کربلا ،شر دشمنان ایران و ایرانی رو به خودشون برگردان و ملت ما رو هر لحظه متحدتر و در مسیر پیشرفت قرار بده

آمین
Iran, Islamic Republic of
00:32 - 1396/07/22
ایران و ایرانی چه با دین چه بی دین در هیچ کجای تاریخ تسلیم زورگویان و مستکبران نشده و نخواهد شد و تا پای جان از وطن آبا و اجدادی خود دفاع خواهد کرد.
Iran, Islamic Republic of
00:36 - 1396/07/22
هر چقدر امریکا تونست افغانستان و عراق و آباد کنه ایرانم آباد میکنه. اون فقط ميخواد سلاح بفروشه درآمد داشته باشه براش هیچ کشوری مهم نیست.
Iran, Islamic Republic of
00:49 - 1396/07/22
روحانی؟؟ظریف؟؟عراقچی؟؟صالحی!؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
01:23 - 1396/07/22
من حرفم با اونهایی هست که نظر دادن درود بر ترامپ،شما باقیمانده مجاهدین خلق هستید،قسمت اخر مختارنامه رو حتما ببینید
Iran, Islamic Republic of
01:30 - 1396/07/22
ترام حوس باز برو دنبال کسافت بازی خودت ان روز که هیچ سلاحی نداشتیم دنیا باما جنگید نتوانستند حالا که دلاوران سپا همه چیز دارن درود بر جان برکفان سپا قدرت مند
Iran, Islamic Republic of
02:37 - 1396/07/22
چقدر ترامپ دوست داشتیم و خبر نداشتیم. بر سرتون.
United Kingdom
02:53 - 1396/07/22
آمریکا آمریکا
ننگ به نیرنگ تو

خون جوانان ما میچکد از چنگ تو
ای ز شرار ستم شعله به عالم زده
امن و امان جهان یکسره برهم زده
بر سر هر خرمنی در دل هرگلشنی
آتش بیداد تو صاعقه ی غم زده
ثروت انبوه تو خون دل توده هاست
کین تو بر سینه ها رشته ی ماتم زده
دزد جهانخواره ای دیو ستم باره ای
عقرب جراره ای روبه مکاره ای
ع
United Kingdom
03:08 - 1396/07/22
ببخشید من خبر نداشتم این روزنامه خلاف جمهوری اسلامی ایران است من همینطور این اپ رو دونلود کردم %90 افراد نظر دهنده جزء گروهک منافقین هستند همه شعار زنده باد ترامپ سر میدند
United Kingdom
03:12 - 1396/07/22
بگذار تا آمریکا از دست ما عصبانی با شد و از این عصبانیت بمیرد ( شهید دکتر آیت‌الله بهشتی روحش شاد )
United Kingdom
03:19 - 1396/07/22
میگی درود بر ترمپ ؟ دمت گرم ترمپ ؟
فردا بگو درود بر اسرائیل درود بر سلمان رشدی
Iran, Islamic Republic of
07:35 - 1396/07/22
همین شماهایی که مرگ بر آمریکا میگین 90 درصدتون لاتاری رو ثبت نام کردین
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۲
کافر همه را به کیش خود پندارد
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1396/07/22
سپاه از ماست و ما از سپاهیم
Iran, Islamic Republic of
08:40 - 1396/07/22
ترامپ تا میتونی پارس پارس کن چون راهبرد چهارمحوری ما در باره امریکا زوتر اعلام کردیم 1- مرگ بر امریکا 2- مرگ بر اسراییل 3- مرگ برال سعود 4- مرگ بر وطن فروش
Iran, Islamic Republic of
10:39 - 1396/07/22
کسانی که دارن از عصبانیت منفجر میشن،به خدا بیشترشون الکی دارن جیغ میزنن،باهاشون دودقیقه صحبت کنی نمیدونن چی بگن،پس خواهشن اگر اجازه بهتون میدن ۴تا نظر پخش کنید که قابل بحث باشه.اگه اجازه دارین
Netherlands
15:18 - 1396/07/22
مطیع امر رهبریم.
مرگ بر دشمنان داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران
Iran, Islamic Republic of
22:39 - 1396/07/22
خاك بر سرتون يارو اسم خيلج هميشه فارس رو خليج عربي صدا ميكنه بعد شما ميگيد درود بر ترامپ لعنت بر تزوير ك بزرگ ترين افت كشور ماست ب حال شما احمق ها بايد گريه كرد با وجود شما ها ايران ما نابود ميشه نفس كشيدن شما هم توي اين خاك حرومه
Iran, Islamic Republic of
22:51 - 1396/07/22
شما ک ب ترامپ درود میفرستی یادت میاد ک امریکا زمان جنگ چقد ب اعراب برای کشتن جوون های ما کمک کرد میدونی ک امریکا دشمن قسم خورده ی ماست میدونی ک هواپیمای مسافر بری مارو بدون هیچ دلیلی سرنگون کرد میدونی ک این با این تحریم های ناجوانمردانش اقتصاد کشور مارو فلج کرده میدونستی ک همین اقای ترامپ که تو بهش درود میفرستی ورود مردم مارو به کشورش ممنوع کرد اخه چرا انقد احمقین تاریخ رو فراموش کردین که امریکا با فروش بمب های شیمیایی به عراق مردم شلمچه و چندین شهر دیگه ی کشورمون سلاخی کرد؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1396/07/24
مرگ بر امریکا مرگ برترامپ بی شعور. اون یک کشتی کج. گیر چی میدونه از سیاست فقط مثل سگها پارس میکنه. مرگ بر ترالامپ. زنده باد خایج فارس زنده بادایران پاینده وپیروز باد سپاه پاسداران انقلاب ایلامی
Iran, Islamic Republic of
06:56 - 1396/07/28
آقای ترررررررامپ بیخودی چرت پرت نباف اگرچه در مملکت ما مشکلاتی بوجود می آید که زیر سر شما وهم پالکی هایتان است وباعث بعضی اختلاف داخلی میشود اما بدانید مشکلات داخلی را خودمان حل میکنیم واگر روزی افراد بی سوادمثل شما نگاه چپ به مملکتمان کنند آنوقت است که تمام دولت ومملکت سپاه پاسداران وارتشی میشوند وهمچون پتکی آهنین بر سر یاوه گویان فرود خواهد آمد شما که متوجه نیستی حداقل از نیروهایی خودتان که مزه قدرت واقتدار نیروهایی مسلح ایران راچشیده اند یک پرس وجویی بکنید
Iran, Islamic Republic of
15:27 - 1396/07/28
من بیشتر بجا اینکه از حرفای ترامپ خندم بگیره،از حرفای کاربرا خندم میگیره،ناموسا فازتون چیه؟
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1396/08/13
باز هم نظر من رو سانسور کردی سانسورچی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج