شریعتمداری: اگر ترامپ جنایتکار نبود برای سلامتی اش دعا می کردیم
۶۱۴۶۶۲
۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۹
۸۶۱۵
مدیر مسئول روزنامه کیهان درباره عکس العمل کشورمان به رجز خوانی‌های ترامپ تاکید کرد: اگر ترامپ جنایتکار نبود بایستی برای سلامتی‌اش دعا می کردیم چرا که او از چهره واقعی و بدون روتوش آمریکا پرده برداری کرد و برای دیر باورترین افراد هم کمترین تردیدی درباره غیرقابل اعتماد، دروغگو و جنایت کار بودن آمریکا باقی نگذاشت.
خبرگزاری فارس: حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان درباره اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: همانگونه که پیش بینی می‌شد ترامپ علی‌رغم چند ماه رجز خوانی علیه برجام، حاضر نشد از این سند که دستاورد بزرگی برای آمریکاست، دست بردارد.

وی افزود: ترامپ می‌داند برجام مجموعه‌ای از ده‌ها امتیاز نقد است که آمریکا از ایران گرفته و یک مشت وعده نسیه که در مقابل داده است بنابراین به وضوح قابل پیش بینی بود که هرگز از آن دست نمی‌کشد. سخنان دیشب ترامپ نیز نشان داد که خواستار امتیازات بیشتر است و نه لغو برجام.

مدیر مسئول کیهان با اشاره به ارجاع تصمیم درباره برجام به کنگره آمریکا گفت: ترامپ برای کنگره نیز دستور العمل ویژه‌ای صادر کرده که مانند گذشته از هماهنگی قبلی حکایت می‌کند و شامل دو محور اصلی است؛ نخست افزودن محدودیت‌های تسلیحاتی و مخصوصا در صنایع موشکی به برجام و دوم نامحدود کردن زمان پایان محدودیت‌های برجام و تبدیل آن به یک سند دائمی و مادام العمر.

شریعتمداری درباره این دو دستورالعمل اظهار داشت: آمریکا با دستورالعمل اول در پی آن است که با گنجانیدن محدودیت صنایع موشکی در برجام، این محرومیت را به یک سند بین المللی که قطعنامه 2231 تضمین آن است، تبدیل کند و در خصوص نا محدود کردن زمان خروج ایران از محدودیت‌های برجام، فقط باید پرسید اگر آمریکا آنگونه که حامیان برجام ادعا می‌کنند، برجام را به زیان خود می‌داند چرا اصرار دارد که آن را به یک سند مادام العمر تبدیل کند؟

وی درباره عکس العمل کشورمان به رجز خوانی‌های ترامپ تاکید کرد: اگر ترامپ جنایتکار نبود بایستی برای سلامتی‌اش دعا می کردیم چرا که او از چهره واقعی و بدون روتوش آمریکا پرده برداری کرد و برای دیر باورترین افراد هم کمترین تردیدی درباره غیرقابل اعتماد، دروغگو و جنایت کار بودن آمریکا باقی نگذاشت. واقعیتی که برای فهماندن آن به برخی از ساده لوحان داخلی به هزینه‌ای کلان و زحمات فراوان نیاز داشتیم.

مدیر مسئول کیهان با اشاره به این که تاخت و تاز ترامپ و خط و نشان کشیدن‌های او علیه کشورمان را نباید بی‌پاسخ گذاشت، گفت: به قول حضرت امیرالمومنین( علیه السلام) سنگی که دشمن پرتاب کرده است را باید به همان طرف پرتاب کرد که از آنجا آمده است.

به گفته شریعتمداری ترامپ در سخنان دیشب خود نشان داد که از موشک‌های ایران وحشت دارد بنابراین موثرترین واکنش ما می‌تواند و باید، رونمایی از موشک‌های بالستیک قاره پیمایی باشد که پاشنه آشیل آمریکاست. امروز آمریکا به گونه‌ای در همسایگی ماست. چرا که در منطقه 50 پایگاه و چند ده هزار نیروی نظامی دارد.

وی تاکید کرد: ترامپ باید بداند که منطقه نه فقط برای نظامیان آمریکا امن نیست، بلکه متحد استراتژیک آن یعنی رژیم جعلی اسرائیل و برخی از رژیم‌های دست‌نشانده در منطقه که برای آمریکا نقش گاو شیرده را دارند نیز نمی‌توانند از خشم مقدس ایران اسلامی در امان باشند.

شریعتمداری افزود: عربده‌های دیشب ترامپ بار دیگر و برای چندمین بار درستی نظر امام راحلمان (رضوان الله تعالی علیه) را درباره آمریکا تائید کرد. حضرت خطاب به جیمی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا می فرمود: «من حیفم می‎آید که مثل بزنم به شیر، که می‎گویند وقتی که مقابل یک دشمن می‎ایستد هم فریاد می‎زند و هم از آن طرفش چیزی بیرون می‎آید و هم دمش را حرکت می‎دهد. فریاد می‎زند برای اینکه طرف را بترساند.

می‎ترسد، از این جهت از او چیزی هم صادر می‎شود. دمش را حرکت می‎دهد برای اینکه میانجی پیدا کند. آقای کارتر را من حیفم می‎آید که بگویم شیر، لکن یک موجودی است که همین کارها را دارد می‎کند».
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1396/07/22
یه نفر.میخواد برای سلامتی خود شریعتمداری دعا کنه
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1396/07/22
تو خودت احیتاج به دعا داری به خودت هم دعا کن
Iran, Islamic Republic of
21:44 - 1396/07/22
تو چقدر متوهم هستی به خدا، آگه مثل ترامپ تریبون میداشتی بدتر از آون بودی مطمئناً!!
Iran, Islamic Republic of
21:47 - 1396/07/22
ببخشید مداری شکسته نفسی میکنه که میگه خدا کنه بعضیها فهمیده باشند امریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه هیشکی غیر خودش نمیتونه بفهمه
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1396/07/22
کی بر اخودت دعا کنه
بقول معرو ف کل اگر طبیب بودیرسر خود دوانمودی
......
Iran, Islamic Republic of
22:02 - 1396/07/22
شما که باید خوشحال باشید اقای ترامپ خواسته شما که لغو برجام بود را انجام داد
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1396/07/22
شما تو قایق ما ایرونی ها نیستی آقای شریعت
Iran, Islamic Republic of
22:32 - 1396/07/22
چقدرخنده داربودبانمک شب که بارفقادوربساط جمع بودیدلگوتابخندند
Iran, Islamic Republic of
22:49 - 1396/07/22
ما از صمیم قلب از خدا میخواهم که شما را هدایت کند....
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1396/07/22
برجام حاصل ابتکارو تلاش خستگی ناپذیر
دکترمحبوب ظریف وهم کارانش بود.
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1396/07/23
آقای شریعتمداریما شنیدیم.دیگه چی از ذهن شما تراوش میشه ،بگو تا کمی بخندیم.
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1396/07/23
اقای شریعتمدار،بهتره فکری به حال روزنامه خودت بکنی که توی کشور هشتادمیلیونی،تیراژش به هشتادهزارتا هم نمیرسه
Iran, Islamic Republic of
12:55 - 1396/07/23
آقای شریعتمداری ,من ضامن یکی شدم در موسسه اعتباری نور قسطاشو نمیده بی زحمت واسه منم با خلوص نیت دعاکن
Iran, Islamic Republic of
15:50 - 1396/07/23
نقد یک مطلب باید با استدلال درست باشد مثلا در همین موضوع کیهان گفته آمریکا دنبال دائمی کردن محدودیتها هست عزیزانی که قبول ندارند باید بگویند بر اساس فلان موضوع یا مدرک این گفته شما اشتباه هست ولی تمامی نظرهای مخالف را که مطالعه میکنیم میبینیم جز توهین و استهزاع در آن چیزی نیست واین نشان دهنده درستی این گفته ها هست
United States
19:40 - 1396/08/17
مثل این میمونه که من بگم خدا وجود نداره حالا بقیه باید بیان اثبات کنن که وجود داره!! بنده خدا کسی که حرفی رو میزنه باید اثبات کنه نه اینکه بقیه بیان غلط بودنشو اثبات کنن!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج