علی عسکری: ايران، حامی سوريه است
۶۱۵۳۵۷
۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۰۲:۱۸
۱۱۰۴۱
رئیس صداوسيما گفت: امروز دولت و ملت ايران حامی دولت و ملت سوريه است و از جبهه حق عليه ظلم حمايت می كنند.
 باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از روابط عمومی رسانه ملی؛ دكتر علی عسكری در ديدار نخست وزير سوريه با اشاره به روابط دوستانه تاريخی و عميق تهران و دمشق  امروز دولت و ملت ايران حامی دولت و ملت سوريه است و از جبهه حق عليه ظلم حمايت می كنند و مشتاق پيروزی جبهه حق هستند.

 رئیس سازمان صداوسیما افزود: خدا را شكر كه گفتمان مقاومت كه كانون آن اسلام و تفكر حسينی است در منطقه عمق پيداكرده و دشمن را به عقب رانده است.

دكتر علی عسكری با بيان اينكه بعد از ظلم بزرگ به سوريه و حمله دشمنان  صهيونيست و تكفيری، حس مقاومت در ايران به گونه‌ای ديگر بروز و ظهور يافت گفت: ارتباطات خوب و عميق دو كشور با هدايت هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامي آيت ا... خامنه اي باعث شد كه جوانان ايرانی به حمايت از سوريه بشتابند و معادلات در منطقه بهم بريزد.

رئيس رسانه ملی با اشاره به استعدادها و توانايی های سازمان صداوسيما برای حمايت از محور مقاومت تصريح كرد: همچنان كه در عرصه ميدانی جنگ تمام عياری را داشتيم در عرصه رسانه‌ای هم شاهد يك جنگ بزرگ بوديم كه بحمدالله ما و  همكارانمان در سوريه توانستيم متحد و يكپارچه در مقابل اين جنگ رسانه بايستيم و فعال عمل كنيم.

دكتر عسكری افزود: ما با همكاری سوريه موفقيت‌های خود را برای جهان بيان كرديم و نگذاشتيم رسانه‌های نظام استكباری بتوانند فضا را به دست گيرند.

رئيس سازمان صداوسيما جلسات خود و وزير اطلاع‌رسانی سوريه را موفق ارزيابی كرد و گفت: امروز جلسات خوبی با وزير فرهنگ و اطلاع رسانی سوريه داشتيم و به توافقات خوب دست يافتيم.

دکتر علی عسکری با بيان اينكه سوريه آينده، قوی تر و عزيزتر از امروز خواهد بود گفت : آرزو می كنيم صلح و آرامش هر چه زودتر به سوريه بازگردد و بتوانيم كارهای بزرگی را انجام دهيم.

رئیس سازمان صداوسیما به امضای تفاهم نامه ميان سازمان صداوسيما و وزارت اطلاع رساني سوريه اشاره كرد و افزود: اين تفاهم نامه زمينه ساز همكاري‌هاي بزرگي در زمينه‌هاي فني آموزشي و خبري خواهد بود.

نخست وزير سوريه نيز در اين ديدار با بيان اينكه فرصت را غنيمت مي‌شمارم و از مردم و دولت ايران و به ويژه رهبري انقلاب آيت ا... خامنه‌اي تشكر مي‌كنم گفت: ان شاءالله با كمك يكديگر و جانفشاني‌هاي ارتش سوريه و حمايت‌هاي دوستانمان در ايران تا چند ماه ديگربه پيروزي كامل خواهيم رسيد.

عماد خميس جنگ عليه سوريه از سوي تكفيري‌ها را شكست خورده دانست و تأكيد كرد: تاريخ ياد خواهد كرد بعضي از كشورهاي منطقه با حمايت از تكفيري‌ها آن ها را وارد سوريه كردند تا اين كشور را تخريب كنند و افكار غلط را توسعه دهند.

نخست وزير سوريه افزود: به صراحت مي‌گويم عربستان، قطر و تركيه از اين انديشه تكفيري حمايت مي كردند.

عماد خميس با بيان اينكه به روابط با جمهوري اسلامي ايران افتخار مي‌كنيم افزود: خون‌هاي ما در‌هم آميخته شده تا  بتوانيم هدف بزرگمان را پيش ببريم.

نخست وزير سوريه خواهان گسترش روابط و همكاري‌هاي تهران دمشق شد و گفت : خوشحالم كه در جريان سفر شما به سوريه گام هايي جدي در همكاري‌هاي فرهنگي و رسانه اي صورت مي‌گيرد. بي‌شك رسانه و اطلاع‌رساني يكي از محورهاي اصلي در شكل‌گيري ساختار فرهنگي است.

عماد خميس هوشياري در برابر يورش وحشيانه فرهنگي با هدف تخريب انديشه و فرهنگ واقعي را از ضروريات امروز دانست و گفت: بايد در كنار يكديگر و با همكاري‌هاي مستحكم رسانه‌اي، خود را در مقابل اين تهاجم فرهنگي بيمه كنيم.

نخست وزير سوريه با استقبال از امضاء تفاهم نامه همكاري ميان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران و وزارت اطلاع رساني  سوريه  گفت: اميدوارم با اين يادداشت تفاهم، همكاري گسترده اي در زمينه رسانه‌اي و اطلاع‌رساني صورت گيرد.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
07:45 - 1396/07/24
ولا خوب شد گفتی وگرنه ما نمیدونستیم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج