این حیوانات ظاهراً بی‌خطر، بسیار کشنده اند
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
سمپاشی امحا_1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
دکتر نداف کرمانی 2
فرش مرتضوی_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۱۶۸۳۲
۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۵
۲۲۲۹۹
حیواناتی که در دنیای ما زندگی می‌کنند شگفت انگیز و سزاوار احترام هستند. اما گاهی آن‌ها می‌توانند ما را گول بزنند. در اینجا با ۱۰ حیوان آشنا می‌شوید که به ظاهر خطرناک نیستند، اما واقعا می‌توانند مرگبار باشند.
برترین ها - ترجمه از الهام مظفری: حیواناتی که در دنیای ما زندگی می‌کنند شگفت انگیز و سزاوار احترام هستند. اما گاهی آن‌ها می‌توانند ما را گول بزنند. به طور مثال، فیل‌ها هیبت بزرگی دارند و به نظر خطرناک می‌رسند، اما در واقعیت آن‌ها بسیار بزرگ و آرام هستند. هوش و غریزه آن‌ها در مراقبت از خانواده شان قوی عمل می‌کند و اگر مجبور نباشند حتی به یک پشه هم آسیب نمی‌زنند. بااین حال قضاوت درباره برخی حیوانات آسان نیست و می‌تواند کاملا گمراه کننده باشد. آیا آن‌ها ناز و دوست داشتنی هستند یا اگر لمسشان کنید شما را می‌کشند؟ در اینجا با ۱۰ حیوان آشنا می‌شوید که به ظاهر خطرناک نیستند، اما واقعا می‌توانند مرگبار باشند.

 ۱۰ - کایان لوریس

کایان لوریس یا چشم گرد از نخستی سانان است که رابطه نزدیکی با لمور دارند. کایان لوریس‌ها بسیار زیبا هستند و چشمان بزرگی شبیه نوزاد و موهای نرمی دارند که دوست دارید آن را لمس کنید، اما این تماس می‌تواند آخرین تماس شما باشد. از آنجا که این حیوانات شبگرد هستند تا به حال از نزدیک مطالعه نشده اند. آن‌ها تنها نخستی سانان زهردار هستند و نیش‌های بسیار سمی دارند. زهر آن‌ها می‌تواند موجب شوک آنافیلاکتیک شود که اگر درمان نشود باعث مرگ می‌شود. آن‌ها در جزیره بورنئو در مالزی زندگی می‌کنند و به خاطر رودخانه‌ای که در آن نزدیکی است کایان نامیده می‌شوند. هم چنین آن‌ها در معرض انقراض قرار دارند. کشف این گونه جدید نشان می‌دهد که هنوز در جنگل‌های بورنئو و جزایر اطراف آن می‌توان این حیوان را یافت. با این حال فعالیت‌های انسانی قلمروی آن‌ها را تهدید می‌کند.
 
 حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند
 

 
 ۹ - گورکن عسل

گورکن عسل شبیه به سمور است. اجازه ندهید اندازه این حیوان شما را گول بزند، زیرا یک گوشتخوار کوچک بدجنس است. این حیوان در صحراهای آفریقای جنوبی و بوتسوانا زندگی می‌کند و به عنوان بی باک‌ترین حیوان جهان شناخته می‌شود. این حیوان به اندازه یک سگ کوچک است، اما دیده شده که تمساح، مارهای بزرگ سمی مثل کبرا و مامباس سیاه را می‌خورد. گورکن عسل به دنبال طعمه نقب می‌زند و از درختان بلند بالا می‌رود تا به جوجه پرندگان برسد. شکارچیان خطرناکی مثل شیرها، پلنگ‌ها و ببر‌ها در آرزوی این هستند حتی پیرترین و ضعیف‌ترین آن‌ها را بکشند.

حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند 
 

 
 ۸ - کوآلا

همه کوالا‌ها را به خاطر ظاهر زیبا و بامزه شان دوست دارند. اما برخلاف باور عمومی، کوالا‌ها خرس نیستند. آن‌ها در کودکی در کیسه مادر خود رشد می‌کنند تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ و خودکفا شوند. کوالا‌ها بومی استرالیا هستند و در جنگل‌های اکالیپتوس زندگی می‌کنند و عمدتا از برگ اکالیپتوس تغذیه می‌کنند. رژیم غذایی آن‌ها انرژی کافی برایشان فراهم نمی‌کند بنابراین زمان زیادی را می‌خوابند. این رفتار باعث می‌شود آن‌ها خطرناک به نظر نرسند. با این حال یک کوالای بالغ ۹ تا ۱۴ کیلوگرم وزن و پنجه‌های بلند و تیزی و همچنین دندان‌های تیز و فک قوی دارد. آن‌ها بسیار سریع حرکت می‌کنند و در صورتی که احساس تهدید یا نگرانی کنند به انسان‌ها و سگ‌ها حمله می‌کنند.

 حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند
 

 
 ۷ - پاندای قرمز

اجازه ندهید ظاهر زیبا و پشمالوی پاندای قرمز شما را گول بزند. این حیوانی است که شما نمی‌خواهید او را نوازش کنید. پاندای قرمز شکارچی بدجنسی است. او معمولا تنهاست، اما استثناهایی هم وجود دارد. اول اینکه پانداهای قرمز رشد نسبتا آهسته‌ای دارند به همین دلیل بیش از یک سال در کنار مادرشان می‌مانند. دوم اینکه پانداهای قرمز روابط کوتاهی در فصل تولیدمثل سالیانه دارند. وقتی به صورت گروهی شکار کنند حیوانات بسیار بزرگ‌تر از خودشان را گیر می‌اندازند و می‌خورند. اندازه پاندای قرمز به طور متوسط ۶۴ سانتیمتر است. آن‌ها دندان‌ها و پنجه‌های تیزی دارند که می‌تواند در گوشت مثل کره فرو رود. آن‌ها فقط در جنگل‌های گرمسیری حومه هیمالیا یافت می‌شوند و از تکه‌های کوچک بامبو تغذیه می‌کنند.
 
 حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند
 

 
 ۶ - حلزون مخروطی جغرافیایی

این حیوان زیبا با الگوی زیبا سفید و قهوه‌ای روی صدش به شدت مورد توجه کلکسیونرهای صدف است، اما حلزونی است که نمی‌خواهید لمسش کنید. این حلزون در خلیج اندونزیایی آنبونیا یافت می‌شود و تا ۱۵ سانتیمتر رشد می‌کند. زهر فوق العاده سمی دارد که سریعا موجب فلج می‌شود. تاکنون چندین نفر از زهر آن که ترکیبی پیچیده از سم‌های مختلف است جان خود را از دست داده اند. در واقع از ۵۰۰ گونه شناخته شده از حلزون شناخته شده این گونه سمی‌ترین آن هاست. این حلزون سم خود را از طریق یک دندان نیزه‌ای منتقل می‌کند و تنها راه درمان این است که قربانی را زنده نگه دارید تا سم کارایی خود را از دست دهد.
 
حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند 
 

 
 ۵ - پوفرفیش

ظاهر جالب و پولک‌های رنگارنگ پوفرفیش آن را زیبا می‌کند. آن‌ها می‌توانند بدن خود را با هوا پر کنند تا در چشم شکارچیان بزرگتر به نظر برسند. اگرچه لمس آن‌ها کشنده نیست، اما اگر خورده شوند بسیار سمی هستند. بیشتر پوفرفیش‌ها حاوی مواد مضری هستند که باعث بدمزگی آن‌ها می‌شود و می‌توان ماهی‌های دیگر را بکشد؛ و در مورد انسان‌ها حتی بدتر هم هست. سم یک پوفرفیش می‌تواند ۳۰ انسان بالغ را بکشد و هیچ پادزهری برای آن شناخته نشده است. در ژاپن پوفرفیش‌ها غذای لذیذ و گرانی هستند که فوگو نام دارد و باید توسط آشپزهای دارای مجوز پخته شود. بااین حال هنوز هم چندین نفر در سال از آن می‌میرند.
 
حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند 
 

 
 ۴ - قورباغه سمی طلایی
 
این دوزیست زیبا و کوچک در جنگل‌های بارانی کلمبیا زندگی می‌کند و بسیار سمی است. یک قورباغه سمی طلایی با ۵ سانتیمتر طول به اندازه‌ای سم از پوستش ترشح می‌کند که می‌تواند ۱۰ مرد را بکشد. در کلمبیا مردم بومی از این سم برای سمی کردن تیرهایشان هنگام شکار استفاده می‌کنند. فقط یک لمس یا گاز قورباغه سمی طلایی می‌تواند باعث مرگ سریع شود. رنگ روشن این قورباغه که شامل طیف زرد تا نارنجی و سبز روشن می‌شود شکارچیان را متوجه خطر می‌کند. بیش از ۱۰۰ گونه از این قورباغه وجود دارد که قورباغه طلایی سمی‌ترین آن هاست. آن‌ها در مناطق کوچکی از جنگل هایی که زندگی می‌کند فراوان هستند. اما به علت جنگل زدایی در معرض انقراض قرار دارند.
 
 حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند
 

 
 ۳ - کیپ بوفالو

کیپ بوفالو بسیار محلی است و اجازه نمی‌دهد به خودش یا یکی از اعضای خانواده اش آسیب برسانید. این موجودات در آفریقا زندگی می‌کنند و بیشتر از هر حیوان دیگری در آنجا شکارچیان را کشته اند. آن‌ها با حافظه فوق العاده خود در کمین شکارچیانی که سال‌ها پیش به آن‌ها صدمه زده اند می‌نشینند. تحقیقات نشان می‌دهد که قدرت کیپ بوفالو چهار برابر یک گاو نر است؛ بنابراین توانایی این را دارد که یک اتومبیل را برگرداند یا شیر‌ها را بکشد. این بوفالو حتی توله‌های شیر را برای مقابله با یک شیر بالغ کشته است.
 
 حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند
 

 
 ۲ - پشه تسه تسه

فکرش را می‌کردید که یک پشه کوچک بتواند به شما آسیب برساند یا حتی باعث مرگتان شود؟ پشه تسه تسه در آفریقا یافت می‌شود و اگر نیشتان بزند موجب بیماری خواب می‌شود. علائم آن شامل تب شدید، خستگی، درد عضلانی و سردرد می‌شود. به مرور زمان سیستم اعصاب مرکزی تحت تاثیر قرار می‌گیرد و موجب اختلالات روانی و خواب، تشنج و کما می‌شود و اگر درمان نشود باعث مرگ می‌شود. هیچ واکسن یا دارویی نمی‌تواند از آن پیشگیری کند. بهترین روش برای اجتناب از این پشه پوشیدن لباس‌های رنگ روشن است. لباس هایی با رنگ‌های خنثی بپوشید که کل پوست را می‌پوشاند. هم چنین باید در اتاقی با تهویه مطبوع یا پشه بند بخوابید و از حشره کش استفاده کنید.
 
 حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند
 

 
  ۱ - هشت پای حلقه آبی
 
این گونه بسیار زیبا و شگفت انگیز از اختاپوس‌ها یکی از کشنده‌ترین حیوانات دریا هستند. زهر آن‌ها در داخل بزاقشان و بسیار شبیه سم کشنده پوفرفیش است. این هشت پا در آب‌های استرالیا و شرق هندوستان و در مناطقی که مردم دوست دارند شنا کنند زندگی می‌کند. به همین دلیل سالانه چندین نفر تحت تاثیر گزش آن قرار می‌گیرند. نیش آن‌ها آنقدر ظریف است که قربانی حتی متوجه نمی‌شود چه اتفاقی افتاده است. چند دقیقه بعد احساس سوزن سوزن شدن و بی حسی می‌کند. ماهیچه‌ها به تدریج ضعیف می‌شوند و قربانی دچار مشکلات بلعیدن و تنفس می‌شود. هم چنین می‌تواند موجب اختلالات بینایی، مشکلات صحبت کردن و حالت تهوع و استفراغ شود. گاهی هم موجب نارسایی تنفسی و فلج و در نهایت مرگ می‌شود.
 
حیواناتی که ظاهرا خطرناک نیستند اما واقعا کشنده اند 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
15:21 - 1396/07/26
خوب البته که اینا هم آفریده های خدا هستن حق دفاع از خودشون دارن واز ظاهرشون هم نمیشه خطرناک بودنشون رو فهمید دقیقا مثل خیلی از آدمای دور و اطرافمون که ظاهر غلط انداز دارن چه تو بدی چه تو خوبی که اصلا نمیشه قضاوتشون کنی بنابر این خیلی باید مراقب خودمون باشیم
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1396/07/27
خطرناکترین موجود انسانه
United States
23:50 - 1396/08/27
بوفالو ظاهرا بی خطر نیست .کلا خطر دارد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش تارنگ_1
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
اپیلاسیون نانا 1
فرش تارنگ_3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
اپیلاسیون نانا 3
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
کالابرد_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
استیل رگال_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
چوب و هنر _فوتر
شفا_فوتر