همیلتون، کودکی که هرگز تسلیم نشد
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۱۸۹۵۹
۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
۲۸۴۷
راننده بریتانیایی، دوران کودکی سختی را به خاطر رنگین‌پوست بودن پشت سر گذاشت و در نهایت توانست قهرمان جهان شود.
ایسنا: ‌به نقل از موندو دپورتیوو، لوییس همیلتون امروز (یک‌شنبه) دو چالش بزرگ را در دو پیست مختلف دارد. نخستین چالش او این است که در پایان هر هفته‌ رقبایش را شکست دهد تا بتواند وضعیت خود را در جدول مسابقات فرمول یک ۲۰۱۷ بهتر کند. دومین چالش او مبارزه با نژادپرستی است.

فرمول یک آمریکا در حالی آغاز شده است که این رقابت‌ها تحت تاثیر اتفاقات اخیر در رابطه با نژادپرستی قرار گرفته است. بازیکنان حاضر در NFL (لیگ فوتبال آمریکایی) مدت‌ها است به نشانه اعتراض به دونالد ترامپ، هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا زانو می‌زنند. این حرکت برای اولین بار توسط کالین کاپرنیک در چهارم آگوست ۲۰۱۶ انجام شد و پس از آن دیگر بازیکنان فوتبال آمریکایی به نشانه اعتراض نسبت به نژادپرستی این کار را انجام دادند. آنها با این کار می‌خواستند از حقوق سیاه‌پوستان دفاع کنند.

کاپرنیک پس از اعتراض خود به رسانه‌ها گفت‌: به برافراشته شدن پرچمی که بین مردم سیاه‌پوست و رنگین‌پوست با سفیدپوستان تفاوت می‌گذارد افتخار نمی‌کنم و به همین خاطر سرپا نمی‌ایستم.  

 همیلتون، کودکی که هرگز تسلیم نشد
 
۱۱۴۶ جوان سیاه پوست در سال ۲۰۰۵ توسط پلیس آمریکا کشته شدند. این آمار در سال ۲۰۱۶ به ۱۰۹۱ نفر رسید. برخی از این کشتارها سر و صدای زیادی به پا کرد و توییت‌های رییس جمهور آمریکا علیه بازیکنان NFL باعث شد حرکت کاپرنیک در اکثر رقابت‌ها تکرار شود.

این قضیه به همیلتون، مرد اول فرمول یک جهان نیز مربوط است، چون راننده بریتانیایی در کودکی به خاطر رنگ پوستش بارها با توهین‌های نژادپرستانه روبه‌رو شده بود اما توانست به یک قهرمان بین‌المللی تبدیل شود.

او درباره توهین‌های نژادپرستانه گفت‌: در جایی زندگی می‌کردم که نژادپرستی هر روز بیشتر دیده می‌شد و روز به روز شرایط بدتر می‌شد. قربانیان زیادی به خاطر همین مساله در خیابان‌ها و مدرسه‌ها وجود داشت.

همیلتون در دوران تحصیل ابتدا به ورزش کاراته روی آورد اما سپس به علاقه واقعی‌اش یعنی رانندگی پرداخت. او با این کار بالاخره توانست به توهین‌های نژادپرستانه پایان دهد.

 همیلتون، کودکی که هرگز تسلیم نشد
 
راننده بریتانیایی به خاطر رنگ پوستش به سختی توانست ‌اسپانسر پیدا کند. پدر او در سال ۱۹۹۵ نام همیلتون را در مسابقات قهرمانی کارتینگ بریتانیا نوشت و همیلتون قهرمان شد اما شرایط تغییری پیدا نکرد. هفته‌ها مشابه هم سپری می‌شد. همیلتون و پدرش در بخش آزمایشی شرکت می‌کردند و مردم از آنها سوال می‌پرسیدند که برای چه این جا هستند؟ با این حال پیست‌ها به عنوان یک مدرسه برای راننده بریتانیایی محسوب می‌شد.

آنتونی همیلتون به پسرش توصیه کرد و گفت‌: همیشه در پیست‌ها صحبت کن. همیلتون توصیه پدرش را گوش کرد و این کار را انجام داد.

راننده انگلیسی درباره آن دوران گفت‌: کودکان و معلمانی وجود داشتند که به من می‌گفتند در مسابقات به هیچ جایی نخواهم رسید و به افتخاری دست نخواهم یافت. آنها قصد داشتند انگیزه‌ام را از بین ببرند.

 همیلتون، کودکی که هرگز تسلیم نشد
 
اکنون همیلتون از مشکلات اقتصادی  که در آن زمان پدرش داشت، گذر کرده و وارد دوره جدیدی شده است. دیگر اهمیتی ندارد که درباره او چه نظری می‌دهند. او هر کجا که می‌خواهد می‌رود. در جشن‌ها شرکت می‌کند و کسی درباره اوقات فراغتش نظری نمی‌دهد.

او یاد گرفته است که به صداهای آزار دهنده گوش فرا دهد و به صحبت کردن در پیست ادامه‌ دهد و به این شکل پاسخ کسانی را که توهین می‌کنند بدهد.

همیلتون در این شرایط به تنها راننده رنگین پوست در  فرمول یک تبدیل شد که توانست سه قهرمانی در جهان به دست آورد و چهارمین قهرمانی را پیش رو داشته باشد.

راننده انگلیسی درباره حرکت بازیکنان NFL هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا گفت‌: حرکت هوشمندانه‌ای است و از آن حمایت می‌کنم ولی به آمریکا آمده‌ام تا قهرمان شوم و این هدف اصلی من است. اکنون به چیز دیگری فکر نمی‌کنم.

همیلتون با قهرمانی در مسابقات امشب می‌تواند بار دیگر به همه ثابت کند که رنگین پوست‌ها با دیگر افراد تفاوت ندارند و می‌توانند به بالاترین جایگاه‌ها در ورزش برسند.
 
همیلتون، کودکی که هرگز تسلیم نشد 
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
انجمن پرستاری ایران_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
انجمن پرستاری ایران_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_4
انجمن پرستاری ایران_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
انجمن پرستاری ایران_2
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر