جنگ دیگری با دروغ به راه خواهد افتاد؟
۶۱۸۹۸۲
۳۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۸
۸۱۱۲
رئیس جمهور ترامپ در سیاست خارجی اش متاسفانه متناقض عمل کرده است. او در مبارزات انتخاباتی با وعده اصلاح روابط با روسیه، خروج از جنگ های بدون پیروزی مانند جنگ افغانستان و پایان دادن به سیاست شکست خورده ایالات متحده در اصلاح ملت های آن سوی مرزها به پیروزی رسید.
دیپلماسی ایرانی: رئیس جمهور ترامپ در سیاست خارجی اش متاسفانه متناقض عمل کرده است. او در مبارزات انتخاباتی با وعده اصلاح روابط با روسیه، خروج از جنگ های بدون پیروزی مانند جنگ افغانستان و پایان دادن به سیاست شکست خورده ایالات متحده در اصلاح ملت های آن سوی مرزها به پیروزی رسید.
 
زمانی که او به دفتر ریاست جمهوری رسید اما سیاست های خود دقیقا برخلاف آنچه در مبارزات انتخاباتی گفته بود چید. متاسفانه ایران یکی از معدود مناطقی است که رئیس جمهور درباره آن بسیار ثبات داشته است و این ثبات از ابتدا بسیار اشتباه بود.
 
ترامپ در سخنرانی ریاست جمهوری در هفته گذشته دیدگاهش را درباره اینکه ایران به روح توافق هسته ای 2015 پایبند نبود، بیان کرد و کنگره را تشویق کرد که تحریم های جدید علیه ایران را تصویب کند. او امیدوار است که ایالات متحده به کلی از این توافق خارج شود.
تقریبا تمام اظهارنظرهای رئیس جمهور در این سخنرانی به شکل شرم آوری نادرست بود. ایران با القاعده متحد نیست. پولی که اوباما به ایران پرداخت کرد در واقع پول خود ایرانی ها بود. بخش عمده ای از این پول مربوط به هواپیماهای جنگی بود که ایالات متحده هرگز به ایران تحویل نداد و پول آن را در زمان هایی که رابطه دو کشور خوب بود دریافت کرده بود.
 
رئیس جمهور همچنین به دروغ ادعا کرد که ایران ایالات متحده را برای کارهای تروریستی هدف گرفته است. او ادعا کرد که ایران «سوخت لازم برای خشونت های فرقه ای در عراق را تامین می کند.» درحالی که این شبه نظامی های ایرانی بودند که در بغداد مورد حمله داعشی ها قرار گرفتند. اظهارات دروغین بسیاری در سخنرانی رئیس جمهور وجود دارد که می توان به آنها اشاره کرد.
 
چگونه می توان درباره حقایق اساسی ایران آن قدر در اشتباه بود؟ سرنخ این است: رسانه ها گزارش کرده اند که مشاور ترامپ در زمینه ایران، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل، نیکی هیلی است. سفیر هیلی دیپلماتی است که باور دارد جنگ بهترین و اولین گزینه به جای آخرین گزینه است. او پیش از این تجربه ای در زمینه سیاست خارجی نداشت اما نزدیک ترین الگوی او جان بولتون است. نئوکانی که به به راه انداختن جنگ عراق متهم است. این افراد چطور با وجدان خود زندگی می کنند درحالی که سیاست هایی که به راه انداخته اند به مرگ و نابودی و حوادث مختلف منجر شده است؟
 
متاسفانه مردم آمریکا با این نئوکان ها درحال درگیر شدن با جنگی دیگر هستند. همان طور که در جنگ فاجعه آمیز عراق در سال 2003 دیدیم، این بار نیز رسانه ها به ترس دامن می زنند و بدون ایجاد شک و تردید و چون و چرا در ادعاهای جنگ طلبانه نئوکان ها، به اشتراک پیشنهادهای آنها می پردازند.
 
به مانند اکثر آمریکایی ها من سبک دولت ایران را تایید نمی کنم. من ترجیح می دهم که دولتی مذهبی که ورای ارزش های لیبرال ما عمل می کند بر سرکار نباشد، من سیستم آزادانه تر خودمان را ترجیح می دهم. اما من تعجب می کنم که چطور بسیاری از آمریکایی ها از این حقیقت آگاه نیستند که در تاریخ معاصر، ایران به هیچ کشوری حمله نکرده و تغییر رژیم در کشوری دیگر را کلید نزده است. اقدامات ایران در سوریه به دعوت دولت مشروع سوریه انجام شده است. چرا رئیس جمهور ترامپ حقیقت درباره نیروهای ایران در سوریه را به ما نمی گوید؟ چرا این را نمی گوید که ایرانی ها با داعش و القاعده در حال مبارزه هستند؟ که هردوی این گروه ها، سنی های افراطی هستند و دشمن ابدی ما و ایران.
 
چه تعداد آمریکایی می دانند که ایران یکی از معدود کشورهای منطقه است که انتخاباتی حقیقی را برگزار می کند و در آن نامزدهایی با فلسفه های بسیار متفاوت در کنار هم قرار گرفته و با یکدیگر بحث می کنند؟ آیا آمریکایی ها می دانند که عربستان سعودی، یکی از بزرگ ترین متحدان ما در خاورمیانه، هیچ انتخاباتی برگزار نمی کند و بدترین پرونده حقوق بشری در جهان را داراست؟
 
بیایید واضح حرف بزنیم: رئیس جمهور ترامپ اعلام نکرد که تعهد ایران در قبال توافق هسته ای را تصدیق نمی کند. او اعلام کرد که ایران از این لحظه به بعد در قلب اهداف نظامی ایالات متحده قرار گرفته است. آیا آمریکایی ها به خود اجازه می دهند که درباره جنگی دیگر در خاورمیانه به آنها دروغ گفته شود؟
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
United States
17:27 - 1396/07/30
او عقده خودرا در مورد کره شمالی که بدلایلی توان درگیرشدن با ان را ندارد سر ایران خالی خواهد کرد چه بسا جنون هسته ای اش هم گل کند برای حذف ایران ازنقشه .همانطوریکه بارها توسط دولتمردان وحتی هیلاری کلینتون گفته میشد وبرای اینکار هم با روسیه زدوبند خواهد کرد تاکمتر متحمل عواقب بین اللملی باشد بهانه هایی برای اینکار دارند ازجمله شعار مرگ برآمریکای ملت را به نظام تسری میدهند گرچه نباید درمیان انبوه دشمنان منطقه ای وجهانی سیاست ما چنین میشد.مگر توان مردم پس از جنگ هشت ساله صدام وخرابیها وفلاکت اقتصادی چقدر است اگر زیرساخت ها ازبین برود صدسال به عقب برگشته ایم وبجرات میتوان گفت دردنیای فریب وبده بستان هیج دولت قدرتمندی عملا به کمکمان نخواهد آمد.
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1396/07/30
اگر کشوری پیدا بشه که با سیاست های خود خواهنه و عقده ای امریکا همرااه نباشه جز این باهاش برخورد نمی کنه ،تف به امریکا
Iran, Islamic Republic of
20:11 - 1396/07/30
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولنگه توست.
نه ایران عراق است..
ما ایراتیم ما نریدان چهارده معصومیم
ما کردیم ما لرکیم ما آذری هستیم ما ترکمن و گیلک و مازنی هستیم ما بلوچ و قشقایی و بندری و عرب با غیرت هستیم.
ما ایرانیم
Iran, Islamic Republic of
20:17 - 1396/07/30
شما خودتون کارخانه تولید تروریست دارید اینو میندازید گردن سنی ها.از افغانستان و پاکستان هزاران تروریست رو روانه سوریه کردین هزاران انسان بیگناه رو قتل عام کردین از بشار اسد جنایتکار حمایت کردین همه فیلمهای جنایات شما موجود هست و مردم میبینن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
جای ترسوها ... در ابن مملکت شهید پرور نبست برو به جهنم متشکرم کوینده مجاهدین خر قبلا از سانسور شما متشکرم.
Netherlands
21:39 - 1396/07/30
رفتار ترامپ دقیقا مانند معرکه گیر هایی است که در ابتدای کار زنجیر را نمی برند و با کش و قوسهایی نهایتا با حقه و کلکی که در زنجیر بکار برده اند که قبل از آنهم حداکثر پولها را جمع کرده اند وانمود میکنند که زنجیر را بریده اند الکی.
Iran, Islamic Republic of
00:02 - 1396/08/01
آمریکا غلط میکنه به ایران حمله کنه . اونها جرات حمله به کره را که کوچکتر از ایران است رو ندارند چطور میتوانند به ایرانی حمله کنند که موشکهایش قلب اسراییل را هدف گرفته و تمام پایگاههای آنها با انبوهی از سربازانشان در تیر رس موشکهای نقطه زن ما است
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1396/08/17
نیاز به فهم و منطق در ذهن دولتمردان امریکایی در شرایط فعلی ندارد فقط نیازبه فریب ملت خود و جامعه جهانی را دارند هم ترامپ وهم سعودیها .امریکا ازکنوانسیونهای جهلنی خارج شده ودر دیگر سیاستهایش انتقاد جهان ازجمله اتحادیه اروپا را برانگیخته است کابینه یکدست ومنسجمی ندارد ترامپ شخصا از مسایل مهم پرت است.ملک سلمان نیز بلحاظ جنگ بی ثمر چندین ساله و کودک کشی آبرویی برای خود باقی نگذاشته واینروزها با تسویه حساب شخصی با شاهزادگان به نفع پسر بی تجربه خود کار را خرابتر کرده لذا ترامپ وملک سلمان که قافیه را باخته اند برای انحراف افکارعمومی ملت خود وجهان یک راه پیش روی خود میبینند از آنجاییکه دو قدرت اتمی هرگز با هم درگیزنمیشوند...لذا در سودای جنگ با ایران اسلامی هستند اصابت موشکهای یمنی به ریاض را رسما اعلام جنگ ایران علیه خودشان عنوان کردند..بدون اطلاع ازعواقب و واقعیتهای آن.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج