تولید واکسن جدید «آبله قناری» در موسسه رازی
۶۲۰۲۵۱
۰۲ آبان ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۶
۳۴۰۸
مدیرتولید فرآورده‌های بیولوژیک طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی گفت: پروانه تولید واکسن آبله قناری از سوی سازمان دامپزشکی به موسسه رازی اعلام‌شده است.
خبرگزاری مهر: دکتر سید رضا ابراهیمی با اشاره به واکسن‌های طیوری که در موسسه رازی و شعبه‌های مرند، شیراز و مشهد تولید می‌شود، اظهار کرد: واکسن‌های نیوکاسل سویه‌های B۱، «لاسوتا»، مقاوم‌به‌گرما، «کلون»، واکسن‌های آبله طیور، «لارنگو تراکئیت»، «گامبورو»، واکسن دوگانه زنده B۱ برونشیت و واکسن دوگانه زنده لاسوتا برونشیت ازجمله واکسن‌های زنده‌ای است که در موسسه رازی تولید می‌شوند.

وی همچنین به تولید واکسن کشته نیوکاسل، واکسن کشته آنفلوانزا، واکسن دوگانه کشته نیوکاسل آنفلوانزا و پاستورلوز نیز به‌عنوان دیگر  فرآورده‌های کشته طیور در این موسسه اشاره کرد.

مدیرتولید فرآورده‌های بیولوژیک طیور موسسه رازی در ادامه با اشاره به واکسن‌های جدید طیور که در حال حاضر در مرحله اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی کشور قرار دارد اشاره کرد و گفت: بر همین اساس پروانه تولید واکسن آبله قناری از سوی سازمان دامپزشکی به موسسه رازی اعلام‌شده است.

وی بیان کرد: برخی از واکسن‌های دیگری که در موسسه رازی تولیدشده و برای تولید انبوه در انتظار پاسخ سازمان دامپزشکی کشور است، عبارت‌اند از واکسن سه‌گانه کشته نیوکاسل، آنفلوانزا و گامبورو و نیز واکسن برونشیت B/۷۹۳ که نمونه دیگری از واکسن برونشیت محسوب می‌شود و موارد مصرف زیادی دارد.

دکتر ابراهیمی خاطرنشان کرد: واکسن نیوکاسل مقاوم‌به‌گرما نیز از واکسن‌های جدیدی است که از دو سال اخیر به سبد محصولات موسسه رازی افزوده‌شده و اکنون در سراسر کشور در حال مصرف است که از موفقیت بسیار خوبی برخوردار بوده است.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: واکسن جدید دوگانه لاسوتا و برونشیت، کلون و گامبورو نیز ازجمله واکسن‌های جدید محسوب می‌شود که از سال‌های اخیر در موسسه رازی تولیدشده‌اند و مورد مصرف صنعت طیور قرار می‌گیرند.

مدیرتولید فرآورده‌های بیولوژیک طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی تأکید کرد: تولید این واکسن‌ها در موسسه رازی توانسته از خروج مقدار قابل‌توجهی ارز از کشور در راستای اقتصاد مقاومتی جلوگیری کند
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Turkey
04:57 - 1396/08/29
واقعا حال کردم ایول این واکسن توی دنیا دست چند شرکت محدود بود دمشون گرم که ساختنش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج