اکران فیلم خارجی باید به رشد سینما کمک کند
۶۲۲۱۶۹
۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۷
۲۱۹۱
علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمای فارابی از غرفه بازدید کرد. علیرضا تابش در پاسخ به این سوال که باتوجه به استقبال سینماداران و مردم از اکران گسترده فیلم های خارجی، فارابی چه راهکارهایی برای این کار در نظر گرفته است؟
خبرگزاری صبا: علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمای فارابی از غرفه بازدید کرد.
 
علیرضا تابش در پاسخ به این سوال که باتوجه به استقبال سینماداران و مردم از اکران گسترده فیلم های خارجی، فارابی چه راهکارهایی برای این کار در نظر گرفته است؟ به صبا گفت:اکران فیلم خارجی باید در جهت تقویت داشته های سینمای ملی باشد. بنده و برخی از اهالی سینما که هم عقیده هستیم در برابر گروه دیگری که به نوعی در مقابل سینمای آمریکا و سینمای مسلط واداده اند، دیدگاهای مان کاملا متفاوت است.
 
وی با اشاره به اینکه من این وادادگی را نمی پسندم، افزود:اگر قرار است، فیلم های تجاری بفروش (سینمای مسلط) را در داخل ایران که مهد سینمای هنری است اکران کنیم، این امر تابع سیاست های سینمایی کشور نیست و بدون شک شکست خواهد خورد، دلیل آن نیز این است که این گونه سینما را مردم در شبکه های غیر رسمی آنلاین تماشا می کنند.
 
تابش در ادامه بیان کرد: باید در اکران  فیلم های خارجی، حساب شده و متناسب با ارزش های فرهنگی کشور شاهد اکران فیلم های ارزشمند سینمایی جهانی باشیم. فیلم هایی که مجال کمتری برای دیده شدن دارند، اگر دریک بسته بندی درست و یک فضای کاملا تخصصی و هنری قرار گیرند و اطلاع رسانی شود، مخاطبان خاص  خودشان را خواهند داشت و سهمی از اکران خارجی به آن نوع فیلم ها اختصاص پیدا می کند.
 
وی با بیان اینکه در این راستا فیلم های خوب سینمایی کودک و نوجوان در دنیا کم نیست و بهتر است در این حوزه نیز اکران فیلم های خارجی داشته باشیم، خاطرنشان کرد: قطعا زمانی که فیلم های داخلی را در این حوزه اکران می کنیم، خوب است که برای نسل کودک و نوجوان فیلم های ارزشمند خارجی نیزاکران شود.
 
تابش با اشاره به اینکه اکران فیلم های خارجی باید به رشد فرهنگی کشور و ارتقای سلیقه مخاطبان سینما کمک کند،توضیح داد: این مسئله باید در مسیر اطلاع رسانی سینمای ملی باشد، نه اینکه ظرفیتی از اکران داخلی را بگیرد و به سینمای ملی ضربه بزند یا اینکه فیلم های تجاری که نوعی از سینمایی مسلط است را بخواهد ترویج کند.قطعا دیدگاه ما موافق آن نخواهد بود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج