چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
۶۲۲۸۲۰
۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
۲۷۷۵۷
استرالیا چیزهای عجیب و غریب زیادی برای ارائه و حقایق عجیب و باورنکردنی زیادی دارد که نه تن‌ها چشمان شما را باز می‌کند بلکه وادارتان می‌کند حداقل یک بار هم که شده از این کشور دیدن کنید.
برترین ها: استرالیا جزایر بی شماری دارد و از نظر سطح خشکی ششمین کشور بزرگ جهان است. نام این کشور از واژه لاتین «australis» گرفته شده که به معنای «جنوبی» است. زیبایی و جذابیت این کشور باعث شده مردم همیشه به این کشور سفر و از آن دیدن کنند به ویژه از شهرهایی مثل بریسبان، پرث، ملبورن و سیدنی. استرالیا چیزهای عجیب و غریب زیادی برای ارائه و حقایق عجیب و باورنکردنی زیادی دارد که نه تن‌ها چشمان شما را باز می‌کند بلکه وادارتان می‌کند حداقل یک بار هم که شده از این کشور دیدن کنید. حالا آماده باشید با حقایق عجیب و دیدنی استرالیا آشنا شوید.

قدیمی‌ترین فسیل جهان

فسیل چیزی است که از زمان‌های بسیار دور حفظ شده است و می‌تواند بقایای انسان، حیوان یا گیاهان باشد. به نظر می‌رسد استرالیا قدیمی‌ترین فسیل جهان را دارد. سیانوباکتریا قدیمی‌ترین فسیلی هستند که هنوز در استرالیا وجود دارند. این میکروارگانیسم‌ها که توانایی فتوسنتز دارند در دسته باکتری‌ها جای می‌گیرند. تصور می‌شود این فسیل به ۳.۵ میلیارد سال پیش تعلق دارد. این یک کشف شگفت انگیز است، زیرا قدیمی‌ترین سنگ هایی که در حال حاضر وجود دارند ۳.۸ میلیارد ساله هستند.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 
حدود ۲۰۰ زبان مختلف در استرالیا صحبت می‌شود

استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان است. به مرور زمان مردم زیادی به استرالیا مهاجرت کردند که شاید به دلیل مکان‌های فوق العاده شگفت انگیز آن یا برای داشتن یک زندگی بهتر باشد. استرالیا کشوری است که فرهنگ هایی از سراسر جهان و مردمی با ملیت‌های مختلف آسیا، آفریقا، اروپا و ... در آن زندگی می‌کنند که هرکدام با زبان خودشان با دیگران ارتباط برقرار می‌کند و به همین دلیل استرالیا کشوری است که بیش از ۲۰۰ زبان مختلف در آن صحبت می‌شود.
 
 چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 
بزرگترین کوه صخره ای جهان
 
به نظر بیشتر افراد صخره چیز چندان جالبی نیست. اما وقتی صخره مورد نظر، عظیم، قدیمی و باارزش باشد همه چیز درباره آن فرق می‌کند. استرالیا بزرگترین صخره جهان را دارد که به شکل خوبی حفظ شده است. این صخره کوه آگوستوس نام داشته و در غرب استرالیا قرار دارد. این صخره یک نشانه طبیعی است که سزاوار است فضایی برای خود در پارک ملی داشته باشد. با وجود سواحل و پارک ها، این صخره اهمیت خودش را دارد و یکی بهترین نقاط غرب استرالیا، پرطرفدار و محل کشف و ماجراجویی است.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
سمی‌ترین مار جهان

استرالیا مارهای سمی زیادی دارد بنابراین جای تعجب نیست که یکی از خطرناک‌ترین مارهای جهان را نیز داشته باشد. سم بسیاری از این مار‌ها برای فلج کردن طعمه و هم چنین برای دفاع استفاده می‌شود و همین موضوع آن را برای انسان خطرناک می‌کند. مار «تایپان» بسیار سمی است و توانایی فوق العاده‌ای در استتار در محیط دارد بنابراین انسان به سختی متوجه حضور آن می‌شود. گفته می‌شود که یک قطره از سم این مار به راحتی صد مرد را از پای درمی آورد. نیش آن بسیار دردناک است و اگر پادزهر به موقع نرسد به سرعت باعث سکته و مرگ می‌شود.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 
گونه‌های مختلف کانگورو

کانگورو حیوان ملی استرالیاست و جالب است بدانید که ۶۰ گونه مختلف کانگورو در استرالیا وجود دارد. در واقع اهمیت آن‌ها به حدی است که روی نشان ملی استرالیا می‌توان تصویرشان را دید. بزرگترین گونه ها، کانگوروی قرمز و کانگوروی خاکستری هستند. در سفرتان به استرالیا حتما این حیوان را خواهید دید.
 
 چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 
بیشترین جمعیت یونانی
 
سرشماری سال ۲۰۱۱ استرالیا نشان می‌دهد که ملبورن بیشترین جمعیت یونانی استرالیایی را دارد. این شهروندان کاملا یونانی هستند یا ریشه های یونانی دارند که یا به استرالیا مهاجرت کرده و یا پناهنده شده اند. در میان گروه‌های قومی مختلف در استرالیا، یونان جایگاه هفتم را دارد. علاوه بر این استرالیا بیشترین جمعیت یونانی در جهان را دارد.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
بزرگترین جزیره ماسه‌ای دنیا
 
جزیره «فریزر» بزرگترین جزیره ماسه‌ای دنیاست و این هم یکی دیگر از حقایق باورنکردنی استرالیاست. مساحت کلی این جزیره ۱۶۳۰۰۰ هکتار و طول تپه ماسه‌ای آن ۷۵ کیلومتر است. ماسه‌های این جزیره حدود ۷۵۰ هزار سال پیش و در اثر فعالیت‌های آتشفشانی انباشته شده اند. مناظر متعدد پانوراما به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد زیباترین مناظر را از این جزیره ببینند.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
پاک‌ترین هوای جهان

هوا بخش مهمی از محیط زیست ماست که در آن نفس می‌کشیم و دمای زمین را قابل سکونت نگه می‌دارد. شما حتما از اهمیت هوا برای حیات گیاهان، حیوانات و انسان‌ها آگاهی دارید؛ بنابراین داشتن هوای بدون مواد سمی بسیار اهمیت دارد. جزیره تاسمانیا در استرالیا پاک‌ترین هوای جهان را دارد. این موضوع به علت عرض جغرافیایی و فاصله آن از سایر خشکی های زمین است.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
مسابقه سوسک‌ها در بریسبان

بریسبان یکی از شهرهای پرجمعیت استرالیاست. از سال ۱۹۸۲ مسابقه جالب و سرگرم کننده سوسک‌ها در این شهر آغاز شده است. مانند همه موارد ذکر شده در بالا، این هم خبر شگفت انگیزی برای شماست، اما این رویداد در واقع اهمیت زیادی دارد. هر سال در روز ملی استرالیا در ۲۶ ژانویه این رویداد برگزار می‌شود. این سوسک‌ها خریداری شده یا توسط شرکت کنندگان به مسابقه آورده می‌شوند.

چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
صندوق پستی در صخره بزرگ مرجانی

بزرگترین سیستم صخره مرجانی جهان در استرالیا قرار دارد. این صخره در واقع ترکیبی از یک صخره عظیم، مرجان، ماسه و سایر موادی است که زیر سطح آب قرار دارند. این صخره بسیار زیباست و هر روز گردشگران زیادی را به خود جلب می‌کند. صخره مرجانی در امتداد کوئینزلند قرار داشته، ۲۳۰۰ کیلومتر طول دارد و در ۷۲ کیلومتری ساحل یک صندوق پستی وجود دارد. گروه هایی از این صخره مرجانی و هم چنین صندوق پستی حفاظت می‌کنند. از یک قایق یا کشتی برای تحویل نامه یا کارت پستال به این صندوق پستی استفاده می‌شود.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
قدیمی‌ترین گل جهان

گل خاص‌ترین بخش گیاه است که زیبایی فوق العاده‌ای را نمایش می‌دهد. یکی از چیزهای فوق العاده عجیب و حقایق استرالیا این است که می‌توانیم در آن قدیمی‌ترین گل دنیا را که ۱۲۰ میلیون سال پیش وجود داشته ببینیم. فسیل این گل در نزدیکی ملبورن کشف شده است. این گیاه که قدیمی‌ترین گل دنیا را دارد از تنها دو برگ و یک گل تشکیل شده است. هم چنین تعدادی از قدیمی‌ترین درختان مو نیز در استرالیا کشف شده اند. استرالیا پر از چیزهای قدیمی و منحصربفرد است. حفظ چنین فسیل گیاهی به مدت طولانی بسیار مشکل است، اما هوای استرالیا برای حفظ گل و گیاه بسیار مناسب است.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
بالاترین قیمت برق در دنیا

قیمت برق در کشورهای مختلف تفاوت دارد حتی در برخی موارد قیمت آن در قسمت‌های مختلف یک کشور نیز متفاوت است. جالب است بدانید که استرالیا گران‌ترین برق را دارد و رقم قبض استرالیایی‌ها از همه مردم دنیا بالاتر است. باوجود اینکه در کشورهایی مثل آلمان، ایتالیا و دانمارک برق مالیات سنگینی دارد هنوز هم قبض‌های برق در استرالیا از همه جا گران‌تر هستند.

چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا 
 

 
طولانی‌ترین حصار جهان
 
معمولا وقتی در مورد شگفتی‌های مصنوع جهان فکر می‌کنید احتمالا آخرین چیزی که ممکن است به ذهنتان برسد، حصار است. در حالی که حصار‌ها معمولا برای حفاظت یا محدود کردن یک منطقه به کار می‌روند، طولانی‌ترین حصار جهان در استرالیا به عنوان یکی از شگفتی‌های انسان ساخت جهان به شمار می‌رود. حصار دینگو ۵۶۱۴ کیلومتر طول دارد و در دو ایالت کوئینزلند و استرالیای جنوبی کشیده شده است. کار روی این حصار در دهه ۱۸۸۰ آغاز شد و سرانجام در سال ۱۸۸۵ به پایان رسید.
 
 چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 

 
تنها قاره‌ای که هیچ آتشفشان فعالی ندارد

آتشفشان‌ها یکی از نیروهای طبیعت هستند، در واقع آن‌ها آنقدر قدرتمند هستند که فوران یک آتشفشان در سال ۲۰۱۰ در نزدیکی ایسلند، پروازهای هوایی اروپا را متوقف کرد و خاکستری آن تا صد‌ها کیلومتر منتشر شد. معمولا دو نوع آتشفشان فعال و خاموش وجود دارد. آن هایی که علائمی از فوران نشان می‌دهند یا در چند دهه اخیر فوران داشته اند فعال و آن هایی که هیچ نشانه‌ای از فوران ندارند غیرفعال هستند. استرالیا تنها قاره جهان است که هیچ آتشفشان فعالی ندارد.
 
چیزهای عجیب و باورنکردنی در استرالیا
 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج