عکس قدیمی از دستفروش‌های حاشیه زاینده‌رود
۶۲۴۴۴۱
۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
۱۴۰۵۴
تصویری قدیمی از دستفروشی در حاشیه زاینده رود که در فضای مجازی منتشر شد.
وبسایت باشگاه خبرنگاران: زاینده‌رود یا زنده‌رود به معنی دهنده‌زندگی، بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران است که از کوه‌های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و در کویر مرکزی ایران به سمت شرق حدود ۲۰۰ کیلومتر پیش می‌رود و در نهایت به مانداب گاوخونی می‌ریزد. زاینده‌رود یکی از بزرگترین رودخانه‌های ایران است که در مرکز کشور، یعنی استان اصفهان، از مغرب به مشرق جریان دارد.

این رودخانه مصّفا، رگ حیاتی و عامل اصلی سرسبزی و حاصلخیزی اصفهان محسوب می‌شود. سرچشمه این رودخانه، دامنه‌های زردکوه بختیاری است که در حد فاصل بین اصفهان و لرستان قرار دارد.

اگر درحال حاضر سفری به اصفهان داشته باشید و درکنار زاینده رود قدم بزنید متوجه بستنی فروشی های اطراف زاینده رود می شوید .

به تازگی تصویر قدیمی از زاینده رود در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی در حال دست به دست شدن است که در آن به جای بستنی فروشی‌های کنونی، کاهو و سکنجبین روی مجمع های مسی به فروش می رفته است.
 
عکس قدیمی از دستفروش‌های حاشیه زاینده‌رود 
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1396/08/11
زاینده رود دیگر اثری از زندگی ندارد و گمان می کنم نداشته باشد چون در اثر سو مدیریت های فراوان و ناهماهنگی های سرصام آور دستگاه های مربوطه از دلایل اصلی تبدیل رودی به جاده خاکی و محلی برای توصعه آلایندگی های زیست محیطی شده است متاسفانه دید مسولین به برخی مسایل دید استانی است نه دید ونگرش ملی به همین دلیل با چنین فاجعه های عظیم روبرو می شویم انتقال آب از سرچشمه زنده رود به نطنز و یزد و قم و کاشان و اراک خیانتی بود که پنهان در حق زاینده رود اتفاق افتاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج