کشف گونه جدیدی از اورانگوتان ها
۶۲۵۵۰۸
۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۰۱:۱۴
۴۳۱۲ 
یک تیم بین‌المللی از دانشمندان گونه جدیدی از اورگوناتان را شناسایی کرده‌اند، که در بخش کوچکی از سوماترای شمالی، اندونزی زندگی می‌کند.
خبرگزاری ایسنا: یک تیم بین‌المللی از دانشمندان گونه جدیدی از اورگوناتان را شناسایی کرده‌اند، که در بخش کوچکی از سوماترای شمالی، اندونزی زندگی می‌کند.

به نقل از گیزمگ، این گونه جدید که Pongo Tapanuliensis نام گرفته‌اند ، 20 سال پیش کشف شده‌اند، اما تنها پس از مطالعات جامع ژنوم این حیوانات و مورفولوژی جمجمه آنها بود که دانشمندان قادر به تایید این گونه شدند.

متاسفانه خبر بد این است که این گونه در حال حاضر به شدت در معرض خطر قرار دارند.
 
کشف گونه جدیدی از اورانگوتان ها

در سال 1997، یک تیم از محققان استرالیایی، جمعیتی از اورانگوتان‌ها را در سوماترای شمالی کشف کردند و بر این باور بودند که این حیوانات متعلق به یکی از دو گونه شناخته شده: Pongo abelii ، یا Pongo pygmeaeus هستند.

جمجمه یافته شده از این اورانگوتان‌ها در ابتدا شبیه به جمجمه یک مرد بالغ به نظر آمد اما دانشمندان دانشگاه زوریخ آن را با 33 مرد بالغ مقایسه کردند و تفاوت‌های فاحشی در دندان ها و سایر قسمتهای صورت پیدا کردند.

محققان پس از انجام آزمایشات دی‌.ان‌.ای به طور قطع در مورد تفاوت این گونه با گونه‌های دیگر نظر دادند و اعلام کردند که تعداد اندکی از این گونه جدید از اورانگوتان ها در حال حاضر وجود داشته و به شدت رو به انقراض هستند.

این پژوهش در مجله Current Biology منتشر شده است.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:17 - 1396/08/13
والا این جمجمه با جمجمه انسان زمین تا زیر زمین فرق داره!!!!!!! خخخخخخخخخخخخخخخخخ.......
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج