در «پاساژ پالادیوم» دقیقا چه خبر است؟
۶۲۵۶۲۴
۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۷
۳۴۴۸۰
همه‌چیز در آنجا پیدا می‌شود «از شیر مرغ تا جان آدمیزاد». این تعریفی است که درباره پاساژ پالادیوم تهران می‌شود. فرقی ندارد که تقویم روزانه، کدام فصل از سال را نشان می‌دهد، پاییز یا تابستان، در تابستان، میوه‌های زمستانی و در زمستان هم میوه‌های فصل گرمسیری دیده می‌شود.
روزنامه صبح نو: خیابان ولیعصر شلوغ است. ترافیک به سمت شمال سنگین‌تر است. تعداد ماشین‌ها اما به سمت خیابان مقدس اردبیلی بیشتر است. ماشین‌ها میلی‌متری در کنار هم حرکت می‌کنند. در کنار خیابان باریک، ماشین پارک شده و همین مساله ترافیک را سنگین‌تر کرده است. در انتهای خیابان، نامنظمی بیشتر از حد معمول است. در ترافیک بی‌اندازه، هر ازگاهی ماشینی می‌پیچد جلوی ماشینی دیگر. صدای بوق ماشین‌ها و صدای فریاد تاکسی‌ها جلوی ساختمان تمام شیشه بیشتر است.
 
 آن سوی پالادیوم
 
ماشین‌های چند صدمیلیونی، در خیابان‌های تنگ، بی‌محابا می‌پیچند. دو مأمور با لباس‌های یک‌دست سیاه جلوی ساختمان ایستاده‌اند و ماشین‌ها را راهنمایی می‌کنند. هر دو مامور، قدبلند و خوش استایل‌اند. از دور به نظر پلیس می‌آیند، کمی نزدیک‌تر اما مشخص می‌شود که نیروهای حراست پاساژ معروف‌اند. مراجعان به پاساژ همه لباس‌های برند به تن دارند. فرقی هم ندارد که سن و سالشان چه قدر است. بچه، نوجوان، جوان و پیر، همه از قاب عینک، عینک آفتابی، بلوز، شلوار و کفش گرفته تا حتی مدل مو، طبق آخرین ورژن مد در بازار است. آدم‌های ساختمان شیشه‌ای شکل و شمایل دیگری دارند. شکل و شمایلی عجیب، درست شبیه به خود پاساژ، پاساژ پالادیوم.

آف 70درصد

در همه طبقات و روی ویترین همه مغازه‌ها، پوسترهای آف نصب شده است. آف‌ها از 15درصد شروع می‌شوند و بعضی از آنها حتی به 70 درصد هم می‌رسند. آف‌ها اغلب در مغازه‌های پوشاک دیده می‌شوند. مغازه‌هایی که آف خورده شده، نسبت به بقیه مغازه‌ها شلوغ‌ترند. در اغلب مغازه‌ها رگال مغازه‌ها از بقیه جداست. در بعضی از مغازه‌ها هم تمامی اجناس آف خورده‌اند. آف مغازه اول، 50درصدی است. روی اتیکت، کت پشمی چهارخانه کوتاه آبی و سبزش قیمت دو میلیون و سیصد هزار تومان خورده است. خریداری با انگشتانش قیمت کت را حساب می‌کند: «قیمت هفتصد هزار تومان می‌شود؟ نه .. صبر کن. یک و دویست نه... باز اشتباه شد. یک میلیون و سیصد می‌شود.» برمی‌گردد به طرف همراهش، چشمک می‌زند و می‌گوید: «خوبه‌ها... بخر. مفته.» زن مانتو تمام حریر به تن دارد، کیف کوچک خوش‌فرمش همرنگ مانتو مشکی است.
 
زن‌همراهش، که مانند زن میانسال تمام لباس‌هایش مارک است، پالتو به دست به سمت صندوق می‌رود. از پشت سر صدای کارت کشیدن شنیده می‌شود. صدای فروشنده به گوش می‌رسد که می‌گوید: «مبارکتان باشد.» اوضاع در تمام مغازه‌ها همین شکل است. شلوار جین با 30درصد تخفیف 270هزار تومان، تاپ نخی ساده یک‌دست طوسی پنبه‌ای، با  50درصد تخفیف؛ 80هزار تومان. کاپشن تمام‌کتان، با 70درصد تخفیف؛ 500 هزار تومان. روی سردر همه مغازه‌های تخفیف خورده و نخورده، اسم‌های برند دیده می‌شوند؛ اسم‌هایی که جز چند تا از آنها، همه‌بی‌نام‌ونشانند و زیاد شناخته شده نیستند.

فشن‌بازار

سر فروشندگان مغازه‌ها شلوغ است. فروشندگان سرشان به خریداران گرم است. در نگاه نخست همه شبیه به مانکن‌ها هستند. دختر و پسر هم ندارد. تشخیص فروشنده سخت است. فروشندگان و خریداران شبیه به هم هستند! همه کفش‌های مارک، شلوار و بلوزهای مارک پوشیده‌اند. موهایشان هم مد روز است. انگار تمام فروشندگان از آزمون سخت استخدامی گذشته‌اند. همه اندام‌های میزان و ورزشی دارند، شمرده صحبت می‌کنند و موقع حرف زدن هم نگاهشان تنها به خریدار است. در همه طبقات پاساژ امور انتظامات دیده می‌شود. امور انتظامات هم خوش‌تیپ است. تفریبا تمام فروشندگان خوش‌لباس و خوش‌استیل هستند. حتی نیروی خدمات پاساژ که جارو به‌دست، هرازگاهی آشغالی را از راهرویی خلوت جمع می‌کنند.

بورس غذا

به تعداد مغازه‌ها و شاید هم بیشتر، رستوران غذاخوری، کافه و فست‌فود در پاساژ دیده می‌شود. تعداد رستوران‌ها و فست‌فودهای پاساژ تجملی، از دیگر پاساژهای دیگر بیشتر است. بین نام و نشان‌ها اما کمتر اسم رستوران و کافه زنجیره‌ای آشنایی به چشم می‌خورد. بوی تند قهوه، همراه آهنگ ملایمی در تمام طبقات به مشام می‌رسد. در هر گوشه از پاساژ، در زیر پله‌ها و حتی در بخشی از سالن اصلی، رستوران و کافه به چشم می‌آید. تعداد رستوران‌ها در طبقه منفی یک اما بیشتر است.
 
ایستگاه‌های شکمی حتی از مغازه‌ها هم شلوغ‌ترند. انگار که بعضی خریداران وارد پاساژ شده‌اند تا با هم نسکافه و قهوه‌ای بخورند یا اینکه ناهاری صرف کنند. قیمت مواد غذایی که در پالادیوم به فروش می‌رسد، نسبت به مغازه‌های درون پاساژ، کمتر است. قیمت مواد غذایی تقریباً شبیه به کافه‌ها و رستوران‌های جاهای دیگر است. یک فنجان اسپرسو در کافه‌ای در پاساژ 11 هزار تومان است و قیمت‌های اولیه بستنی‌ها هم از 16هزار تومان شروع می‌شود. باقالی‌پلو با ماهیچه مخصوص، 20هزار تومان و بشقاب مخصوص رستوران هم که شامل نصف مرغ تنوری، برنج و سس مخصوص است، 39 هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت‌های فست‌فود هم درست شبیه به فست‌فودهای جاهای دیگر شهر است. مرغ سوخاری از 12هزار تومان شروع می‌شود.

باشگاه چند صدمیلیونی

نخستین چیزی که بعد از گذشتن از در ورودی شیشه‌ای و بلند پاساژ نگاه‌ها را جذب می‌کند، ماشین‌هایی‌اند که رو به در ورودی به خریداران خوش‌آمد می‌گویند! بی‌ام‌و، میتسوبیشی و هیوندای، نخستین چیزهایی‌اند که در نگاه نخست به چشم خریداران می‌آیند. بعد از کمی کنکاش، مشخص می‌شود که سه ماشین چند صدمیلیونی جایزه باشگاه مشتریان ویژه پاساژند. مشتریان ویژه‌ای که کارت طلایی دارند و حتی پارکینگ‌شان هم از خریداران معمولی جداست.
 
آنها با نشان دادن کارت طلایی، رایگان وارد پارکینگ اصلی و خریداران دیگر هم به پارکینگ دیگری راهنمایی می‌شوند. ورودی پارکینگ خریدارانی که عضو باشگاه نیستند، 12هزار تومان است و به‌ازای هر نیم ساعت، به این هزینه اضافه می‌شود؛ اما شرایط عضویت در باشگاه چه‌طور است؟ برای ورود به باشگاه ابتدا باید فرم درخواست پر شود و برای ورود به باشگاه شرایطی وجود دارد. در یک هفته، درخواست‌کننده باید هفت‌بار خرید صدوپنجاه هزار تومانی انجام دهد، خریدی که البته همگی باید با یک شماره تلفن موبایل ثبت شده باشد.
 
البته خرید در تمام فروشگاه‌های پاساژ شامل ورود به این باشگاه نمی‌شود. تنها خرید از سوپرمارکت و چند فروشگاه دیگر هر متقاضی را وارد باشگاه چند صدمیلیونی می‌کند. برای هر یک از اعضای باشگاه، پارکینگ به مدت یک هفته، رایگان است. برای ماه‌های بعد، حتماً باید خرید انجام شود واگرنه حق عضویت از بین می‌رود. راهنمایان باشگاه مشتریان لیست خدمات طلایی را که شامل حال اعضای باشگاه هم می‌شود به همه کسانی که مشتاق ورود به باشگاه هستند، نشان می‌دهند. لیستی که شامل خرید از چند مغازه، ورود به باشگاه بدنسازی و آرایشگاه پاساژ می‌شود. هر چه زمان بیشتر می‌گذرد، پاساژ شلوغ‌تر می‌شود. جلوی در پاساژ شیشه‌ای، حالا دیگر تعداد ماشین‌های گران‌قیمت بیشتر دیده می‌شود و فشن‌های خوش‌پوش، بیشتر در رفت‌و‌آمدند!
برچسب ها:
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:58 - 1396/08/13
چرا مزخرف مینویسین؟"مراجعان به پاساژ همه لباس‌های برند به تن دارند."؟؟؟!!!!
پاسخ ها
ساینا
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
بنظر منم تنها چیز متفاوتش باشگاه گرونشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۳
همه چیش دروغ بود.عقده نویسنده رو کشته
Iran, Islamic Republic of
12:37 - 1396/08/13
روشهای جدید کلاهبرداری از ادم های ساده و پولدار
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1396/08/13
ما که میریم خیلی معمولی و بدون لباس برند . فقط از ال سی وایکیکی خرید میکنیم جون قیمتهاش مناسبتره. همچین گفتین یه لحظه تعجب کردک که نکنه پالادیومی که کم میرم فرق داره
Iran, Islamic Republic of
13:04 - 1396/08/13
با همین اسم برند میکنن تو پاچه مردم، وگرنه فرقی با بقیه جاها نداره
Iran, Islamic Republic of
13:41 - 1396/08/13
کلا بازار حالا بر مبنای دکور و برند میگذره و روش خوبی برای فروختن گنجشک دو زاری به جای قناری میلیونیه..خخخخ
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1396/08/13
من واسه کاری رفتم تهران بهم گفتند پالادیوم برو برای خرید. همچین تحفه ای هم نبود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۰
والا
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1396/08/13
اسم‌هایی که جز چند تا از آنها، همه‌بی‌نام‌ونشانند و زیاد شناخته شده نیستند.؟؟؟؟؟؟؟؟
دوست عزیز .با نام و نشانن.خیلی هم با نام و نشانن.شماها هستین که فقط جنسای اشغال ال سی وایکیکی و کوتون و جیوردانو و ... که جنسای درجه 10 چین و ترکن رو با قیمتای 3-4 برابر میخرین و فکر می کنین خیلی خفنین.
Iran, Islamic Republic of
16:47 - 1396/08/13
ورودی پارکینگ خریدارانی که عضو باشگاه نیستند، 12هزار تومان است و به‌ازای هر نیم ساعت،
چرا دروغ میگین.خجالت نمی کشین اغراق می کنین؟ من هر دو سه روز یه بار اونجام .اصلا اینجوری نیست.نه قیمت بستنی و غذ ا و نه قیمت پارکینگ.قیمت پارکینگش 5 تومنه.شماها دارین دورغ میبافین. خجالت بکش داری دروغ پخش میکنی.خیلی خیلی نفرت آور و عقده ای هستین.
Iran, Islamic Republic of
22:21 - 1396/08/13
من چند بار از طبقه بالا مغازه ال سی وایکیکی خرید کردم و قیمتشم مناسبه.در کل ال سی وایکیکی فروشش در ترکیه هم زیاده‌.
Iran, Islamic Republic of
22:27 - 1396/08/13
حالم از اين همه دروغ بهم خورد آخه مگه مجبوري بنويسي؟؟؟
چي بهت مي دن آخه كسي نيست اول دروغ هاي تو را تحقيق كنه بعد بچاپه؟؟ از كامنت ها خجالت بكش خدارو شكر همه خودشون رفتن و چشم و گوش بسته دروغ هاي شما رو قبول نمي كنن
Iran, Islamic Republic of
23:25 - 1396/08/13
خوب حالا ایقد فسفر سوزوندی اینو نوشتی که چی واقعا هدفت چی بود ما که نفهمیدیم بدشون گفتی یا خوبشون فقط دل فقیر فقرا رو سوزوندی همین یه کم خلاقیت به خرج بده و از مشکلات مهم جامعه خبر تهیه کن نه از خرید مرفهین بی دردفکر نکنی من ندار هستم ولی دلم برای ندارهایی که اینو میخونن سوخت برو بساطتت رو یه جای دیگه پهن کن
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1396/08/14
چه بوده نويسنده؟ از تو بيابون اومدى پالاديوم؟ پاساژاى تهران و حتى شهراى ديگه همينه.
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1396/08/15
بعضیا زود همه چیو میچسبونن به نداری !!!! حداقل یه غذا که میتونی بخوری اونجا !!!یه دور میتونی بزنی یا از هایپرش خرید کنی .اونقدرام گرون نیست .بعضی مغازه هاش گرونن مثل ساعتاش فرشاش اینا
Iran, Islamic Republic of
23:13 - 1396/08/15
کاربری که می گی همه چی رو میچسبونن به نداری انگار خیلی تو جامعه نیستی مثلا خودت تاحالا چندتا کارگر و کسی که درآمدش خیلی کمه برای خرید تو اون پاساژ دیدی یه کم دیدت رو به مسائل اطرافت بازتر کن از سر سیری هم حرف نزن لطفا
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۰
مگه همه جا باید طوری طراحی بشه که کارگرا و طبقه ی ضعیف بتونن برن ؟ اینجوری که میشه مثل کشورای کمونیست که از اول تا آخر همه چیز شون مث همه
Iran, Islamic Republic of
20:05 - 1397/03/06
از خواندن متن حالم بد شد
چقدر عقده تو وجود نویسنده جمع شده
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/05/31
من تا ب حال نرفتم ولی دوستام میگن خیلی خوبه و در مورد قیمت ها هم میگن که مناسبه ولی الان تو این گرونی ها و وضع دلار و ارز طبیعطا همه چی گرونتر از مثلاپارساله
Iran, Islamic Republic of
19:45 - 1397/08/13
واقعا نویسنده یه آدم عقده ایه
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1397/09/04
ما چقدر بدبختیم که ال سی واکی و کوتون اینجور برندها شدن برند تاپ ایران و تویه بهترین پاساژ تهران حرف اولم میزنن
Iran, Islamic Republic of
14:24 - 1397/09/27
چقدر ندیدبدید هستی نویسنده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج