آخرین مهلت ثبت نام در جشنواره اختراعات زردکوه
۶۲۵۹۷۵
۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
۶۸۹۰ 
جشنواره اختراعات زردکوه، 22 و 23 آذرماه امسال به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد برگزار می‌شود.
خبرگزاری ایسنا: جشنواره اختراعات زردکوه، 22 و 23 آذرماه امسال به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد برگزار می‌شود.

بنیاد ملی نخبگان با هدف رونق بخشیدن به فضای ابتکار، انگیزه بخشیدن به جوانان و شناسایی اختراع‌های برگزیده و تسهیل در مسیر آنها به منظور رسیدن به محصولی دانش‌بنیان و تکمیل چرخه نوآوری و تبدیل دارایی‌های فکری به ثروت، برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای رویش را یکی از اولویت‌های کاری خود در سال جاری قرار داده است.

اختراع‌هایی که در این جشنواره‌ها مورد تأیید هیئت‌داوران قرار می‌گیرند، از تسهیلات بنیاد برای طی مسیر توانمندسازی بهره‌مند می‌شوند. این مسیر از سه ایستگاه با نام‌های «اختراع‌های سطح 3»، «اختراع‌های سطح 2» و «اختراع‌های سطح 1» می‌گذرد.

میزان تازگی اختراع در سطح ملی و بین‌المللی، طول عمر فناوری حاصل از اختراع، آثار اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از به‌کارگیری اختراع، چگونگی مستندسازی فرایند رشد اختراع و قابلیت ورود به بازار و ارزش‌افزوده اقتصادی و اجتماعی حاصل از تجاری‌سازی اختراع، مهمترین ملاک‌های داوری برای انتخاب و معرفی اختراع سطح 3 هستند.

برای پشتیبانی و توانمندسازی اختراع‌های برگزیده سطح 3، تسهیلاتی مانند جایزه نقدی و لحاظ امتیاز اختراع در آیین‌نامه جایزه‌های تحصیلی دانشجویان و همچنین حمایت‌های مالی و مشاوره‌ای برای تبدیل اختراع به محصول نیمه‌صنعتی و در نهایت تأسیس شرکت‌ دانش‌بنیان به اختراعات برگزیده اعطا می‌شود.

بر همین اساس، هفتمین جشنواره رویش بنیاد ملی نخبگان با عنوان جشنواره رویش زردکوه با حضور بنیادهای نخبگان استان‌های اصفهان، قم، مرکزی، چهارمحال‌وبختیاری به میزبانی بنیاد نخبگان استان یزد، در روزهای 22 و 23 آذرماه برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، متقاضیان تا چهارم آذرماه فرصت دارند با مراجعه به سامانه sabtenam.bmn.ir برای حضور در این جشنواره ثبت نام کنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج