اقدامات اورژانس برای برگزاری راهپیمایی اربعین
۶۲۶۶۲۲
۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۱
۶۴۱۸ 
سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: با اقداماتی نظیر راه اندازی و آماده باش ۲۳۰۰ پایگاه اورژانس و ۳۳ بالگرد اورژانس و فعالیتهای بهداشت محیط و مدیریت بیماری های واگیر، امر تسهیل گری در اجرای مراسم راهپیمایی اربعین عملیاتی می شود.
خبرگزاری ایلنا: پیرحسین کولیوند درباره محورهای اصلی اقدامات سازمان اورژانس کشور در مراسم اربعین حسینی گفت: اقدامات اورژانس کشور در هفت محور اصلی طراحی شده که اولین محور ترویج فرهنگ اربعین است که یک وجه اشتراک بین کارکنان اورژانس، پزشکان و متخصصان و مردم محسوب می شود.

وی افزود: محور دوم نظم و امنیت است که نمود آن در انجام مانور و تشکیل تیم‌های واکنش سریع و CBRN مشخص است و در بحث فن‌آوری اطلاعات نیز ستاد هدایت درمان برای هماهنگی بین تیم‌ها راه اندازی شده است.

سرپرست سازمان اورژانس ادامه داد: در محور سوم رعایت سنت‌ها و ارزش‌های ملت عراق در دستور کار است که با تشکیل جلسات با طرف عراقی، توافقات خوبی صورت گرفت و تفاهم‌نامه‌ای در ۱۵ بند به امضا رسید.

کولیوند خاطرنشان کرد: محور بعدی مردم محوری است، به این صورت که مردم خودشان باید برای برگزاری هرچه بهتر مراسم و راهپیمایی اربعین حسینی کمک کنند و البته همکاران ما در بخش اورژانس و بهداشت و درمان، داوطلبانه برای خدمت به زائرین اربعین حسینی حضور پیدا کردند و در این راستا از بسیج و سازمان‌های مردم نهاد استفاده کردیم.

وی ادامه داد: محور دیگر، تسهیل‌گری است که با اقداماتی نظیر راه‌اندازی و آماده‌باش ۲۳۰۰ پایگاه اورژانس و ۳۳ بالگرد اورژانس، آماده باش بیمارستان‌ها و مباحث بهداشتی و مدیریت بیماری‌های واگیر و غیره عملیاتی می‌شود. مدیریت انتظار، محور بعدی اقدامات ما است که در کل کشور چهار ستاد و در کشور عراق نیز قرارگاه هایی را تشکیل دادیم و اتاق های فرماندهی و عملیاتی را کاملا فعال کردیم؛ در این راستا صدا و سیما کمک های زیادی کرد، تا متوجه شویم، چه انتظاراتی از ما می رود و چه باید کرد.

کولیوند افزود: محور هماهنگی از جمله اقدامات ماست که به خوبی عملیاتی شده است و تاکنون بین نهادها و واحدها هماهنگی خوبی برقرار شده است

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج