پورموسوی: مصدومیت زهیوی مربوط به پارسال نیست
۶۲۶۹۶۵
۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
۳۹۲۱ 
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان، گفت: باشگاه استقلال خوزستان از پاداش لیگ قهرمانان آسیا که چیزی بابت طلب بازیکنان فصل قبل نداد. حداقل وقتی پول بابت غرامت بازی‌های خارج از خانه وقتی پول به
خبرگزاری فارس: فولاد خوزستان امسال با حضور سیدسیروس پورموسوی نسبت به 2-3 سال اخیر وضعیت بهتری داشته و عملکرد تیم ثبات قابل قبولی داشته است. البته فولاد در طول فصل جاری با مثل چند سال اخیر با حواشی روبرو بوده و گاهی جو سکوها علیه تیم شده است.

پورموسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد نتایج تیمش صحبت‌های زیر را انجام داد.

شرایط فولاد خوزستان چطور است؟

خدا را شکر وضعیت ما بد نیست. در بازی با پدیده هم عملکرد خوبی داشتیم و می‌توانستیم برنده شویم. نشان دادیم برای کسب پیروزی به مشهد رفتیم. خیلی زود گل زدیم و فرصت‌های گلزنی دیگری هم داشتیم. در اواخر نیمه اول غافلگیر شدیم و گل تساوی را دریافت کردیم و در دقایق ابتدایی نیمه دوم گل دوم را دریافت کردیم. با تعویض‌هایمان به حریف فشار آوردیم و گل تساوی را زدیم. در ادامه می‌توانستیم گل برتری را بزنیم اما اینطور نشد. روی هم رفته از تلاش بازیکنان رضایت داشتم. نشان دادیم کیفیت خوبی داریم. پدیده تیم بسیار خوبی بود. آنها از حمایت 8-9 هزار هوادار برخوردار بودند و تساوی ارزشمندی بود.

در تعطیلات چه برنامه‌ای داشتید؟

بعد از بازی با پدیده چند روزی تمرینات را تعطیل کردیم و از روز شنبه کارمان را آغاز کردیم. امروز و فردا در دزفول دو بازی دوستانه برگزار می‌کنیم تا روند آماده سازی خود را برای دیدار مقابل پارس جم پشت سر بگذاریم.

فولاد در 4 بازی اخیر به 4 تساوی رسیده است. این مسئله شما را نگران نمی‌کند؟

دو مسابقه از این 4 بازی خارج از خانه بوده است. مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی با حضور هوادارانش و مقابل پدیده در مشهد به تساوی رسیدیم که این کمتر از پیروزی نیست. 2 تساوی خانگی داشتیم که در هر دو بازی از حریف پیش بودیم. مقابل استقلال خوزستان 60 دقیقه 10 نفره بازی کردیم و در دقیقه آخر گل خوردیم. در مقابل سایپا هم عملکرد خوبی داشتیم. اما در آن مقطع فاصله بازی‌ها خیلی کم بود و پشت سر هم بازی می‌کردیم. این نتایج نگران کننده نیست. این نکته مثبت هم در نظر بگیرید که ما در 6 بازی اخیر متحمل شکست نشدیم. تلاش می‌کنیم در 3-4 بازی پایانی امتیازات لازم را بگیریم تا شرایط تیم در جدول بهبود پیدا کند.
 
تعطیلات لیگ در روند کاری فولاد خللی ایجاد نمی‌کند؟

صد در صد همینطور است. قبل از بازی با استقلال تعطیلی داشتیم و الان قبل از بازی با پارس جم هم تعطیلی داریم. تا تیم‌ها شرایط خوبی پیدا می‌کنند مسابقات تعطیل می‌شود. این مسئله آسیب می‌زند. حفظ بازیکنان در شرایط مسابقه بسیار سخت است. بی‌انگیزگی به وجود می‌آید. شرایط بازی دوستانه با تیم‌های لیگ اولی و دومی با مسابقات عادی کاملا متفاوت است.در هر تعطیلی مصدومیت‌های جدیدی اتفاق می‌افتد. در آخرین تعطیلی حامد لک دچار مصدومیت شده است و از این مسئله لطمه خوردیم. در کل در نیم فصل اول تعطیلات به تیم‌ها آسیب زد.

وضعیت حامد لک به کجا انجامید؟

لک نرم دویدن را آغاز کرده. او نیز نظر پزشک تیم ملی کار می‌کند و از روز جمعه به تمرینات فولاد اضافه می‌شود.

در مقطعی از برخی اتفاقاتی که رخ می‌داد ناراحت بودید. آیا این مشکلات برطرف شد؟

یک مقدار از برخی دوستان گله داشتم.قبل از بازی با پدیده در جلسه‌ای که با دوستان داشتم گفتم عده‌ای هستند که می‌خواهند بیخود و بی‌جهت تیم را تخریب کنند و هواداران را تحریک می‌کنند. باید جلوی این افراد را بگیریم. متاسفانه خود ما دست به دست کردیم وکاری از پیش انجام ندادیم. باشگاه باید با جدیت با این مسائل برخورد کند. در نشستی که با شریف رئیس هیأت مدیره و علیرضا اژدری‌زاده مدیرعامل باشگاه برگزار کردیم قرار شد این مسائل پیگیری شود و با متخلفان برخورد کنند. افرادی از بیرون تحریکاتی علیه تیم انجام می‌دهند.

در صفحات مجازی هم تحرکاتی علیه تیم انجام می‌شود.

بله گاهی تحرکات در صفحات مجازی خیلی شدید می‌شود. به همین خاطر پستی در صفحه مجازی مربوط به خودم منتشر کردم و گفتم برای سربلندی فولاد اگر حق کسی هم پایمال شده از جمله خودم، باید از این مسئله بگذریم و اجازه بدهید تیم در آرامش حرکت کند. تمرینات ما بدون هواداران است اما باید این آرامش را در صفحات مجازی هم برقرار کنیم. همه باید تلاش کنیم تا فولاد به جایگاه اصلی خود برسد. مردم از این پیام استقبال کردند و می‌گفتند باید به یکدیگر اعتماد کنیم تا بتوانیم با حضور پرشورتر از تیم حمایت کنیم. در چند روز اخیر صفحات مجازی در مورد فولاد با آرامش زیادی از طریق کاربران دنبال می‌شود و امیدوارم این آرامش به سکوها هم برسد تا فولاد قبل از اتمام نیم‌فصل بتواند نتایج قابل قبولی کسب کند.
 
این روزها بحث مصدومیت رحیم زهیوی مطرح شده و خیلی‌ها به آسیب‌دیدگی‌های پی در پی این بازیکن انتقاد می‌کنند.

زهیوی بعد از بازی با استقلال که مصدوم شد بعد از چند روز درمان را آغاز کرد و زیر نظر  پزشک و بدنساز به صورت اختصاصی تمرین می‌کرد.بارها گفته‌ام مصدومیت او برای فصل جاری است و ربطی به سال قبل ندارد. او پارسال از ناحیه پای چپ مصدوم بود و امسال با مصدومیتی از ناحیه پای راست، روبرو شده است. متاسفانه این بدشانسی بود که گریبانگیر زهیوی شد اگر این مصدومیت‌ها نبود او می‌توانست الان در تمرین تیم ملی حضور داشته باشد. مطمئنم او با تلاش بیشتر جایگاهش را به دست می‌آورد. او قبل از بازی با پدیده اعلام کرد 60-70 درصد آمادگی دارد و می‌تواند برای تیم به میدان برود. و می‌تواند به عنوان یار جانشین بازی کند. پس از مشورتی که با پزشکان تیم داشتیم، آنها ترجیح دادند او درمان را به طور کامل پشت سر بگذارند و بدنسازی را ادامه دهند. دوران درمان او به اتمام رسیده و در حال حاضر بدنسازی می‌کند تا با تقویت عضلات پایش بتواند بدون مشکل برای تیم کار کند.

این روزها بحث مجوز حرفه‌ای آسیا و شکایت مربیان و بازیکنان به خاطر مطالبات خود از تیم سابق‌شان مطرح است. وضعیت طلب شما از استقلال خوزستان به کجا انجامید؟

قبل از بازی با الهلال در کلاس مربیگری حرفه‌ای در تهران حضور داشتم. شنیدم بازیکنان تمرین نمی‌کنند و نسبت به اتفاقاتی که رخ داده، معترض هستند. با اعضای تیم تماس گرفتم و از آنها خواستم به تمرین برگردند اما بازیکنان گلایه‌مند بودند. حتی برای تیم بلیت سفر به تهران برای عزیمت به عمان گرفته شد که بازیکنان به تهران نیامدند. از فدراسیون تماس گرفتند و گفتند به بازیکنان بگویید ما از آنها حمایت می‌کنیم و مطالباتشان را می‌گیریم. به عمان رفتیم و وقتی بازگشتیم دیگر کسی سراغی از ما نگرفت و حتی گاهی اوقات به تماس‌هایمان پاسخ ندادند. چک 3 میلیاردی به عنوان بخشی از مطالبات بازیکنان، کادر فنی، کادر پزشکی و کادر تدارکات در اختیار محمد طیبی قرار گرفت. سه ماه و نیم از زمان این چک گذشته ولی اتفاقی نیفتاده است. در چند وقت اخیر دو بار با نماینده باشگاه استقلال خوزستان نشست برگزار کردیم. 50 درصد از مطالبات‌مان را بخشیدیم تا این پول را به ما بازگردانند اما باز هم اتفاقی نیفتاد. به ناچار بازیکنان وکیل گرفتند و از طریق مراجع قضایی مطالبات خود را پیگیری می‌کنند. خیلی ناراحت هستم. به نظرم این چک اعتبار خوزستان بود.

افرادی که مسئول هستند اعتبارشان وسط است. بازیکن یک سال زحمت کشیده و با همه وجود در آسیا بازی کرده است. به تیم ما لقب ندارهای باغیرت را داده بودند اما به محض اینکه مسابقات تمام شد آنها را فراموش کردند. دیگر به آن بازیکنان محل نمی‌گذارند. این حرکت بسیار زشت است. قبل از بازی با الهلال این بازیکنان دارای احترام بودند و مسئولان با اولین زنگ پاسخ آنها را می‌دادند اما حالا که قراردادشان به پایان رسیده دیگر مورد احترام مسئولان خوزستان نیست و جوابی به آنها داده نمی‌شود. این بازیکنان با تمام وجود مبارزه کردند. در بازی آخر وقتی به فرودگاه امارات آمدیم یا به ایران بازگردیم حتی پول نداشتیم برای بازیکنان غذا بخریم. پول‌هایمان را روی هم گذاشتیم و برای بازیکنان بیسکوئیت خریدیم. این همان تیمی است که کار خود را با عزت آغاز کرد و هیچ کسی از آنها انتظار نداشت. این تیم با قدرت به مرحله بعد صعود کرد و مقابل تیم باقدرت الهلال حذف شد. مطمئنم اگر آن تنش‌ها به وجود نمی‌آمد که تمرینات تعطیل شود شاید نتیجه دیگری رقم بخورد و ما حداقل می‌توانستیم در یکی از مسابقات خود مقابل الهلال برنده شویم. در هر دو بازی ما گل اول را به ثمر رساندیم و متحمل شکست خفیف 2 بر یک شدیم.

متاسفانه حالا زحمات بچه‌ها را فراموش کردند. پاداشی از سوی کنفدراسیون آسیا داده شد که این حق این بازیکنانی بود که زحمت زیادی کشیده و در آسیا به میدان رفتند اما هیچ پولی از آن پاداش به این نفرات پرداخت نشد. حالا قرار است پولی به عنوان غرامت تیم‌های ایرانی در دیدار مقابل حریفان عربستانی که در کشور ثالث برگزار می‌شد در اختیار آنها قرار بگیرد که باید این پول را عربستانی ‌ها پرداخت کنند. امیدوارم از این پول طلب بازیکنان را پرداخت کنند. با افتخار می‌گویم طی یک سال و نیم اخیر ریالی از استقلال خوزستان دریافت نکردم اما امیدوارم این بازیکنان به حق خودشان برسند.

و صحبت پایانی.

امیدوارم 29 آبان هواداران به ورزشگاه بیایند و تیم خودشان را حمایت کنند. اینکه در بازی‌های خانگی 300-400 نفر به ورزشگاه بیایند چندان جالب نیست. اعتقاد داریم خوزستان مهد فوتبال است و انتظار داریم هواداران که همیشه تیم را مورد حمایت قرار می‌دادند باز هم به ورزشگاه بیایند. هواداران باید از فولاد خوزستان، استقلال خوزستان، صنعت نفت، و نفت مسجدسلیمان تیم‌های شهرشان حمایت کنند و فولاد خوزستان بار دیگر نمونه‌ای در کل ایران باشند. امیدوارم در بازی با پارس جم هواداران را حمایت کنند و باز هم شاهد موفقیت‌های فولاد باشیم.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج