قاضی سراج: اقتصاد ایران سالم نیست
۶۲۷۳۸۱
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
۲۲۹۱ 
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه کار کردن تجار و فعالان اقتصادی سالم در فضای کنونی اقتصاد ایران بسیار سخت است، گفت: باید کارتهای بازرگانی صوری و شرکتهای کاغذی را به حداقل رساند.
خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه کار کردن تجار و فعالان اقتصادی سالم در فضای کنونی اقتصاد ایران بسیار سخت است، گفت: باید کارتهای بازرگانی صوری و شرکتهای کاغذی را به حداقل رساند.
 
مراسم صبحانه کاری فعالان اقتصادی و هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور دقایقی قبل در اتاق بازرگانی ایران آغاز شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: فشار روی بازرگان سالم صد برابر بیش از آنچه است که فعالان اقتصادی عنوان می کنند، برخی را ناخودآگاه به کارهای خلاف می کشانند، البته کار سالم در این کشور سخت می توان انجام داد.

قاضی سراج با بیان اینکه می توانیم کمک کرده و کار را پیش بریم، افزود: مشکل دیگر کارت های بازرگانی صوری است که پدر اقتصاد را درآورده است، برخی از افرادی که در این دام افتاده اند، چاره ای ندارند، چراکه نمی توانند کار سالم انجام دهند، پس باید چرایی استفاده از این کارتها را کشف کرد. البته ما در سازمان بازرسی قول می دهیم که در راستای قوانین سازمان برای بهبود این روند، کار کنیم.

وی افزود: سازمان بازرسی کل کشور کاملا همراه با فعالان اقتصادی است، البته نمی شود کارت بازرگانی را برداشت، اما جایگاه و شان بازرگان و تجار، جایگاهی نیست که اکنون در جامعه است، بلکه در هر جامعه ای بازرگان رتبه اول را دارد و صادرکنندگان واقعی، جایگاه و شان بالا دارند، ولی در کشور ما متاسفانه این طور نیست که امیدواریم بتوانیم با همفکری کار را پیش بریم.

قاضی سراج گفت: ما به دنبال این هستیم که امور اصلاح شود، هیچ کس اکنون متاسفانه به هیچ کس اعتماد ندارد، در حالیکه قبل از انقلاب، چک معنا نداشت و حرف تجار و بازرگانان مورد اعتماد بود، اما اکنون صد تا چک هم داده شود، این اطمینان وجود ندارد؛ این در حالی است که فعالان اقتصادی مشکلات در بروکراسی های اداری را به سازمان بازرسی اعلام کنند؛ حتی بازرگانان و تجار خود را معرفی نکنند؛ این در حالی است اگر کارمندی فقط پول میگیرد تا کار انجام شود، به ما آن را معرفی کنید.

وی افزود: ما از تشکیل کمیته با اتاق بازرگانی استقبال می کنیم.

همچنین شافعی نیز در این نشست گفت: سالم سازی اقتصاد را یکی از اولویت های کار اتاق بازرگانی ایران می دانیم، پس می توان کمیته دائم همکاری با سازمان بازرسی کل کشور ایجاد کرده و در کل استانهای کشور نیز اتاق های بازرگانی با سازمان های استانی بازرسی کار مشترک انجام داده و کار هماهنگی را پیش بریم.

رئیس اتاق بازرگانی ایران در مورد کارتهای بازرگانی نیز گفت: اقداماتی نیز برای کارتهای بازرگانی و ساماندهی آن، در اتاق ایران آغاز شده و ما می خواهیم به این موضوع فیصله دهیم، البته این موضوع محیط کاری ما را نیز دچار مشکل کرده و تجار سالم را دچار دغدغه های شدید می کند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:44 - 1396/08/16
هر موقع به سازمان تجارت آزاد جهانی بپیوندیم ،فی الاجبار اقتصادمان سالم خواهد شد و با قوانین بین المللی دنیا خود را وفق خواهیم داد.
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1396/08/16
به به آش اینقدر شور شده صدای آشپز هم در اومد
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/08/16
کیه که درک کنه مسئولین به فکر جیب مردم نیستن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج