ولیعهد عربستان به ترامپ رشوه داد!
۶۲۷۵۸۷
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
۱۲۰۱۸ 
براساس گزارش یک افشاگر توییتری، ولیعهد عربستان در زمانی که ترامپ به این کشور سفر کرده بود، یک میلیارد دلار به وی رشوه داده است.
خبرگزاری ایسنا: براساس گزارش یک افشاگر توییتری، ولیعهد عربستان در زمانی که ترامپ به این کشور سفر کرده بود، یک میلیارد دلار به وی رشوه داده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد؛ محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در جریان سفر ماه مه ۲۰۱۷ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به ریاض به مبلغ یک میلیارد دلار رشوه داده است.

این افشاگر توییتری که با عنوان "مجتهد" شناخته می‌شود، زمانی این افشاگری را انجام داده که عربستان با بحران برکناری ده‌ها تن از شاهزاده‌های سعودی روبه‌روست.

مجاهد روز دوشنبه مدعی شد که سفر ترامپ به عربستان موضع واشنگتن را درباره رقابت میان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و محمد بن نایف، ولیعهد برکنارشده تغییر داده است.

دولت‌های قبلی آمریکا درباره حفظ هماهنگی در داخل شورای همکاری خلیج فارس که برای منافع آمریکا در منطقه بسیار حیاتی است، محتاط بوده‌اند.

محمد بن سلمان علاوه بر آنکه به سمت ترامپ متمایل شده تا در امور داخلی عربستان طرف وی را بگیرد، همچنین خط مستقیم ارتباطی با رئیس جمهوری آمریکا دارد. ترامپ دولت قطر را دیگر قبول ندارد و در بیانیه‌ای محاصره قطر توسط عربستان را ستوده و این در تضاد با گفته‌های وزیر دفاع و خارجه است که به دنبال پایان بخشیدن به مناقشه کشورهای حوزه خلیج فارس هستند.

این افشاگر بدون آنکه منابع خود را مشخص کند، ادامه داد: در جریان سفر ترامپ به عربستان در ماه مه، یک قایق حامل یک میلیارد دلار به صورت محرمانه به هیات آمریکایی داده شد که به نظر می‌رسد هدیه شخصی از جانب محمد مسلمان باشد.

روز دوشنبه نیز ترامپ، اقدامات محمد بن سلمان در برکناری و زندانی کردن تعداد زیادی از اعضای خانواده سلطنتی به اسم مقابله با فساد را ستود. نیروهای امنیتی عربستان ۱۱ شاهزاده به همراه ۳۵ تن از تجار با سابقه و وزرای سابق و کنونی را دستگیر کردند.

منتقدان محمد مسلمان این دستگیری‌ها را اقدامی از سوی ولیعهد برای تحکیم قدرت خود می‌دانند.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1396/08/16
مجتهد از اخبار پریشب سعودیها که تمام دنیا رو شوکه کرد بیخبر بود چطور از این رشوه خبردار شده
Iran, Islamic Republic of
15:47 - 1396/08/16
تو دنیا فقط امریکارو داشته باشی انگار تمام کشورها رو داری.....عربستان پیشرفت حیرت انگیزی تا پنج سال اینده دارد که یک شهر اروپایی میشه
Iran, Islamic Republic of
16:16 - 1396/08/16
اینا پولای ملتش هست که
سرانش دارن هپلی هپو میکنند از جمله همین یک میلیارد دلار
Iran, Islamic Republic of
20:45 - 1396/08/16
باید تمام دنیا به امریکا باج بدن وگرنه یاتحریم یاجنگ.عربستان خوب کاری کرده خودشو وکشورشو تاچندین سال بیمه کرده ازپول نفت مبلغ ناچیزی داده امدیکا ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج