دو جشنواره بنگلادش میزبان نمایش «مانوس» شد
۶۲۷۶۶۱
۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
۵۱۹۷ 
با حضور در ناندیموخ و شیلپاکالا
«مانوس» عنوان دومین اثر نازنین سهامی زاده در مقام کارگردان که زمستان سال گذشته در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت هفته گذشته در بخش اصلی جشنواره تئاتر ناندیموخ و جشنواره بین المللی تئاتر شیلپاکالا کشور بنگلادش اجرا شد.
ایران تئاتر: «مانوس» عنوان دومین اثر نازنین سهامی زاده در مقام کارگردان که زمستان سال گذشته در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفت هفته گذشته در بخش اصلی جشنواره تئاتر ناندیموخ و جشنواره بین المللی تئاتر شیلپاکالا کشور بنگلادش اجرا شد.
 
 دو جشنواره بنگلادش میزبان نمایش «مانوس» شد
 
به گزارش ایران تئاتر این تئاتر مستند، سرگذشت پناهچویانی است که به کشور استرالیا مهاجرت کردند و در جزیره مانوس گرفتار شدند. این نمایش که چندی پیش جایزه نشان مسئولیت اجتماعی از انجمن منتقدین و نویسندگان خانه تئاتر را دریافت کرده بود، در بخش اصلی جشنواره تئاتر ناندیموخ در کشور بنگلادش حضور یافت.
 
در این سفر، مانوس در این دو شهر بنگلادش روی صحنه رفت. سه شنبه ۲۳ اکتبر با حضور رایزن فرهنگی سفارت ایران، در شهر چیتاگونگ بنگلادش با استقبال چشمگیر تماشاچیان رو به رو شد. اجرای 27 اکتبر این نمایش در شهر داکا پایتخت بنگلادش نیز با حضور دکتر عباس واعظی سفیر ایران در بنگلادش و در قالب جشنواره بین المللی تئاتر شیلپاکالا انجام شد که این اجرا نیز با استقبال تماشاگران مواجه شد.
 
به گفته کارگردان این اثر، سفرهای بین المللی نمایش مانوس بدلیل شرایط کشور بنگلادش و درجهت هم صدایی و همدردی با پناهجویان میانمار از کشور بنگلادش صورت گرفته چنانکه نازنین سهامی زاده در سخنانی که پیش از اجرای این نمایش گفت از پناهجویان میانمار یاد کرد.
 
سهامی زاده گفت: خیلی خوشحالیم که امشب اینجا در داکا، بنگلادش در خدمت شما هستیم. مانوس یک نمایش مستند است که براساس داستان های واقعی از سرگذشت پناهندگان جزیره مانوس روایت شده. داستان هایی از جدایی، از دست دادن، مشقت ها و ترک آنانی که دوستشان دارید با هدفی نامرئی، یک زندگی بهتر که ممکن است آن مسیری نباشد که هدف شما بوده.
 
اجرای امشب را به تمامی آنانی که طعم تلخ ترک خانه ها و سرزمین شان به سوی مقصدی نامشخص، سخت و گاهی ناامید کننده را چشیده اند تقدیم می کنیم. امشب به احترام پناهنده های میانمار به روی صحنه می رویم. با این امید که روزی دنیای ما از این اتفاقات غم انگیز و ناگوار آزاد شود. آرزوی ما امشب آن است که پناه جویان میانمار کمک و حمایتی که لایقش هستند را دریافت کنند.
 
دیدار با پناهججویان و مسلمانان میانمار، دیدار با سفیر ایران در بنگلادش و برپایی ورکشاپ تئاتر مستند از جمله برنامه های این گروه در سفر به این کشور بود.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج