تاثیر بار صندوق عقب بر روی مصرف سوخت
۶۲۷۹۶۳
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
۴۷۵۶ 
آیا می‌دانستید بار صندوق عقب خودرو شما می‌تواند بر روی مصرف سوخت آن تاثیر گذار باشد؟ گروهی از محققان بریتانیایی در پژوهش تازه خود به نکات جالبی دست پیدا کرده‌اند که در ادامه آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.
وب سایت گجت نیوز - معین کریمی: آیا می‌دانستید بار صندوق عقب خودرو شما می‌تواند بر روی مصرف سوخت آن تاثیر گذار باشد؟ گروهی از محققان بریتانیایی در پژوهش تازه خود به نکات جالبی دست پیدا کرده‌اند که در ادامه آن‌ها را مشاهده خواهید کرد.
 
 آیا می‌دانید بار صندوق عقب بر روی مصرف سوخت خودرو تاثیرگذار است؟

احتمالا تا پیش از این مقاله شما نمی‌دانستید که بار صندوق عقب اتومبیل شما تا چه مقدار می‌تواند بر روی مصرف سوخت آن تاثیر گذار باشد. بر اساس تازه‌ترین پژوهش‌های گروهی از محققان در انگلستان، بسیاری از مردم هیچ آشنایی با تاثیراتی که نوع چینش و وزن بارهای قرار گرفته در صندوق عقب می‌توانند بر روی مصرف سوخت خودرو داشته باشند، ندارند. بر اساس این تحقیق صورت گرفته، دست کم دو نفر از هر 5 راننده‌ی بریتانیایی نسبت به توزیع مناسب بارها در صندوق عقب اتومبیل خود مطلع نیستند. این افراد با قرار دادن وسایل بسیار سنگین در صندوق عقب خودرو، باعث هدر رفتن بیش از حد استاندارد سوخت خودرو می‌شوند.

بر اساس این گزارش، 27 درصد رانندگان بریتانیایی اعتراف کرده‌اند که صندوق بار آن‌ها همیشه نامرتب بوده و اهمیتی برای وزن و چینش بارهای قرار گرفته در آن قائل نیستند. همچنین 12 درصد آن‌ها نیز هیچگاه به تنظیم وزن و میزان بار صندوق عقب خودرو خود اهمیت نمی‌دهند.

موسسه بیمه و مشاوره RAC بریتانیا داده‌ها و اطلاعاتی را به دست آورده است که نشان می‌دهد، این وزن اضافی به گونه‌ای باعث تغییر در میزان سوخت خودرو می‌شود که در هر 50 کیلوگرم بار این میزان با 2 درصد افزایش همراه خواهد شد.
 
به گفته‌ی کارشناسان دو موسسه تحقیقاتی Velcro ‌و 3GEM، راننده‌های سطح شهر ساندرلند (شمال شرقی انگلستان) همراه با نرخ 67 درصدی در نامرتب بودن بار صندوق عقب خودرو خود جزو بی‌ملاحظه‌ترین راننده‌های بریتانیایی هستند. در رتبه‌ی بعدی نیز ما می‌توانیم نام شهر تیساید را همراه با نرخ 55 درصدی مشاهده کنیم.

استلزام آگاهی از چینش بار صندوق عقب

بدین ترتیب اگر شما هم جزو آن دسته از مردم هستید که زیاد به مسافرت رفته و یا روزانه اقدام به انتقال وسایل مختلفی در سطح شهر می‌کنید،‌ مستلزم آن هستید تا آموزش کافی را از نوع چینش بار صندوق عقب خود و وزن آن‌ها ببینید.
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
16:11 - 1396/08/17
نمی توانید خودروی کم مصرف تولید کنید بهانه میارید اسمتان را گذاشتیت خودرو ساز در صورتیکه تابود سازید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج