خودروهای گوگل، بدون راننده به خیابان می آیند
۶۲۸۱۲۷
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
۲۵۲۶ 
شرکت وایمو سازنده خودروهای خودران وابسته به آلفابت (شرکت مادر تخصصی گوگل) می گوید برای اولین بار تولیدات خود را بدون راننده کمکی در خیابان های آریزونا به حرکت در می آورد.
خبرگزاری مهر: شرکت وایمو سازنده خودروهای خودران وابسته به آلفابت (شرکت مادر تخصصی گوگل) می گوید برای اولین بار تولیدات خود را بدون راننده کمکی در خیابان های آریزونا به حرکت در می آورد.
 
 خودروهای گوگل بدون راننده به خیابان می آیند

به نقل از ورج، این شرکت اعلام کرده از اواسط ماه اکتبر مینی ون های ساخت خود را به طور کاملا خودران به خیابان ها می فرستد. تا پیش از این فردی به عنوان دستیار راننده در تمامی این خودروها حضور داشت تا در صورت وقوع هرگونه اختلال یا نقص فنی از تصادف اتومبیل های یادشده جلوگیری شود.

اما با برطرف شدن نگرانی ها در این زمینه از این پس تمامی سرنشینان خودروهای یادشده را مسافرانی تشکیل می دهند که قصد دارند به مقصد برسند.

کارشناسان این تحول را نقطه عطف مهمی تلقی کرده و می گویند به نظر می رسد با استفاده عمومی از خودروهای خودران گوگل فاصله زیادی نداریم. قرار است جزئیات بیشتر در این زمینه توسط جان کرافیک مدیرعامل وایمو در جریان برگزاری یک کنفرانس فناوری در لیسبون طی روزهای آینده اعلام شود.

وایمو قرار است یک دوره آزمایشی برای کنترل و هدایت خودروهای خودران نیز برگزار کند. اما در مورد جزئیات آن هنوز اطلاع رسانی نکرده است. احتمال می رود در آغاز حرکت خودروهای خودران وایمو در خیابان ها یکی از کارکنان این شرکت برای احتیاط کماکان در صندلی پشتی حضور داشته باشند.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج