2 طلای وزنه برداری ایران را قطعی بدانید
۶۲۸۱۳۸
۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
۶۰۴۰ 
با توجه به استارت لیست اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری ۲ طلای ملی پوشان ایرانی تقریبا قطعی است.
ورزش سه: امروز استارت لیست مسابقات جهانی وزنه برداری ۲۰۱۷ در کشور امریکا از سوی فدراسیون جهانی اعلام شد. با اینکه شایعاتی مبنی بر تغییر تابعیت برخی وزنه برداران روس برای حضور در مسابقات جهانی به کشورهای همسایه شنیده می شد، با اعلام این لیست خیال وزنه برداران ایرانی از این بابت هم راحت شد.

با توجه به اسامی اعلام شده که نهایی هستند و امکان تغییر با توجه ارسال اسامی از سوی کشورهای مختلف وجود ندارد، ۱۰ کشور قطعا مسابقات جهانی ۲۰۱۷ را از دست داده اند. این موضوع یک اتفاق بزرگ است که کاملا رقابت های جهانی را تحت تاثیر خود قرار می دهد و حتی اثرات آن را در استارت لیست مسابقات هم می توانیم مشاهده کنیم.

در دسته ۸۵ کیلوگرم در مجموع ۵ وزنه بردار حاضر هستند که ۲ نماینده از کشورمان حضور دارند. کیانوش رستمی رکوردهای ورودی اش اصلا قابل مقایسه با ۴ وزنه بردار دیگر نیست و با مجموع ۳۹۰ کیلوگرم فاصله ۲۵ کیلوگرمی با رقبای خودش دارد. البته وزنه بردار ایرانی در المپیک با رکورد ۳۹۶ کیلوگرم قهرمان شد و به نظر می رسد با ثبت اولین حرکت در یکضرب و دوضرب طلای خود را قطعی کند. علی میری هم در رقابت با ۳ وزنه بردار دیگر برای نقره و برنز تلاش می کند.

در دسته ۹۴ کیلوگرم نیز شرایط مشابهی وجود دارد. در مجموع ۵ وزنه بردار در این دسته رقابت می کنند که رکوردهای سهراب مرادی با ۴ نفر دیگر کاملا متفاوت است. این وزنه بردار ایرانی با ۴۱۳ کیلوگرمی که در بازی های داخل سالن آسیا بالای سر برد، ۲۳ کیلوگرم بیشتر از رقبای خود در لیست ورودی فاصله دارد. به نظر می رسد او هم مثل کیانوش بتواند با اولین حرکت طلای خود را قطعی کند. البته ایوب موسوی هم امیدوار به کسب مدال نقره یا برنز است.

با این وضعیت باید ۲ مدال طلای ایران در مسابقات قهرمانی جهان را قطعی بدانیم، مگرچه اتفاق عجیبی رخ دهد. سهراب مرادی و کیانوش رستمی فرصت مناسبی برای شکستن رکوردهای یکضرب، دوضرب و مجموع جهان خواهند داشت.

در دسته ۱۰۵ کیلوگرم کمی اوضاع پیچیده است. با وجود اینکه در این وزن هم فقط ۵ وزنه بردار حضور دارند و ۲ نفر ایرانی هستند، رکوردهای علی هاشمی و علیرضا سلیمانی با سایر رقبایشان تقریبا برابر است. آنها باید در روز مسابقه نشان دهند که چه جایگاهی به دست می آورند؛ اما کسب ۲ مدال از این دسته هم دور از ذهن نیست.

در دسته ۱۰۵+ کیلوگرم کار وزنه برداران ایرانی با توجه به حضور ۱۲ وزنه بردار سخت به نظر می آید. البته با توجه به قرار گرفتن همایون تیموری در لیست ذخیره ایران، احتمالا تعداد این نفرات حاضر به ۱۱ نفر می رسد. بهداد سلیمی و سعید علی حسینی امیدهای اصلی ایران در فوق سنگین هستند که برای رکورد ورودی ۴۴۰ کیلوگرم را ارائه کردند. این در حالی است که در رکوردگیری اخیر ملی پوشان در بابلسر علی حسینی ۴۵۳ و بهداد سلیمی ۴۵۱ کیلوگرم را ثبت کرده بودند. با این حال همچنان وزنه بردار ۲۴ ساله گرجستانی که از سال قبل توانسته رکورد یکضرب و مجموع جهان را بشکند، شانس اول مدال طلای این وزنه به حساب می آید. او برای رکورد ورودی اش ۴۵۰ کیلوگرم را ارائه کرده؛ اما به نظر می رسد بتواند وزنه هایی بیش از این را بالای سر ببرد.

با توجه به بررسی اوزان مختلف به نظر می رسد در صورتی که همه چیز طبق روال پیش رفته و وزنه برداران ایرانی از مسابقات اوت نکنند، شانس ایران برای قهرمانی در بخش تیمی بسیار بالاست.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1396/08/17
انشاالله به امید خداوند متعال علی حسینی به حق خودش برسه وحسودان دا روسیاه کند یا حق مرد باغیرت از خودی زخم خورده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج