دردناک‌ترین بیماری‌های جهان
۶۲۸۲۰۳
۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
۵۵۰۲۸
یماری هایی هستند که هم درد جسمی و هم درد روحی دارند که غیرقابل تحمل است. در این مقاله برخی از دردناک‌ترین بیماری هایی را مشاهده می‌کنید که حتی برای بدترین دشمنانتان هم نمی‌خواهید.

برترین‌ها: همه بیماری‌ها در نوع خود دردناک هستند، حتی آن‌هایی که درد جسمی ندارند هم با درد‌های احساسی و روانی همراه هستند. با این حال بیماری‌هایی هستند که هم درد جسمی و هم درد روحی دارند که غیرقابل تحمل است. در این مقاله با برخی از دردناک‌ترین بیماری‌ها آشنا می‌شوید که حتی برای بدترین دشمنانتان هم نمی‌خواهید.

ذات الریه (Pneumonia)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

سینه پهلو یا ذات الریه را به عنوان عفونت جدی ریه‌ها تعریف می‌کند که تنفس بیماران را دچار مشکل می‌کند. افراد مبتلا به ذات الریه در خطر پر شدن کیسه‌های هوایی از مایعات قرار دارند که می‌تواند کشنده باشد. علائم این عفونت ریه خطرناک عبارتند از: سرفه‌های طولانی، تب بالا و تنگی نفس. این بیماری برای افراد بزرگسال خطرناک نیست، اما در بچه‌ها یا افراد مبتلا به آسم می‌تواند منجر به مرگ شود.


اکلامپسی (Eclampsia)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

اکلامپسی یک بیماری است که هر زنی که تازه زایمان کرده از آن می‌ترسد. این بیماری خودش را با تشنج نشان می‌دهد که چند روز بعد از زایمان اتفاق می‌افتد. پزشکان هنوز نمی‌دانند چه چیزی موجب اکلامپسی در زنان می‌شود با این حال آنچه مشخص است این است که قبل از اکلامپسی، پره اکلامپسی (Pre-Eclampsia) اتفاق می‌افتد. ویژگی‌های پره اکلامپسی شامل سطح بالای پروتئین در ادرار و فشار خون بالاست. اگر زنی علائم پره اکلامپسی را گزارش نکند ممکن است اکلامپسی را تجربه کند. پره اکلامپسی قابل درمان است، اما به زنی که به آن مبتلاست توصیه می‌شود زودتر از موعد زایمان کند.


تب منقوط کوه‌های راکی (Rocky Mountain Spotted Fever)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

امیدوارم فهمیدن یکی دو نکته درباره این بیماری به شما کمک کند متوجه شوید که کنه‌ها چقدر برای سلامتی خطرناک هستند. تب منقوط کوه‌های راکی عفونتی است که توسط یک باکتری به نام ریکتزیا (Rickettsia) ایجاد می‌شود. اگر یک کنه شما را نیش بزند به راحتی ممکن است این باکتری را دریافت کنید و به تب منقوط کوه‌های راکی مبتلا شوید. علائم این بیماری باکتریایی شامل استفراغ، حالت تهوع، توهم و تب بالا می‌شود. این بیماری اگر درمان نشود می‌تواند کشنده باشد. ابتدا کلیه‌ها را از کار می‌اندازد و سپس مغزتان متورم می‌شود و در نهایت منجر به مرگ می‌شود.


سندروم مرد سنگی

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

این بیماری آنقدر دردناک است که برای بدترین دشمن خود هم آرزو نمی‌کنید. سندروم مرد سنگی با نام علمی فیبرودیسپلازی پیشرونده استخوانی‌شونده (Fibrodysplasia Ossificans Progressive) شناخته می‌شود. این بیماری به شدت نادر است. سندروم مرد سنگی توسط یک جهش ژنتیکی نادر ایجاد می‌شود که با مکانیزم بازسازی بدن مبارزه می‌کند. افرادی مبتلا به سندروم مرد سنگی، درد غیرقابل توصیفی را تجربه می‌کنند در حالی که تمام رباط ها، تاندون‌ها و ماهیچه‌ها تبدیل به استخوان می‌شوند. چنین افرادی بی حرکت می‌شوند و از درد شدید می‌میرند.


آلرژی آب

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

باور کنید یا نه، افرادی در دنیا وجود دارند که به آب حساسیت دارند و به همین دلیل نمی‌توانند شنا کنند، دوش بگیرند، حمام کنند و حتی گریه کنند! افرادی که از این حساسیت عجیب رنج می‌برند به هر نوع آبی حتی اشک‌های خود آلرژی دارند. این حساسیت عجیب و غریب زیاد شناخته شده نیست، زیرا افراد کمی در دنیا به آن مبتلا هستند. یکی از آن‌ها یک زن بریتانیایی به نام مایکلا داتون است. او به دلیل حساسیت عجیبش به آب نمی‌تواند به درستی از فرزندش مراقبت کند و او را به حمام ببرد یا وقتی گریه می‌کند او را آرام کند. مایکلا توضیح می‌دهد که یک قطره آب روی پوستش می‌تواند باعث جوش‌های دردناکی شود که دو هفته طول می‌کشد.


تب زرد

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

تب زرد اساسا یک بیماری گرمسیری است که به ندرت در اروپا و آمریکا یافت می‌شود. این بیماری خطرناک و ترسناک با نیش پشه پخش می‌شود. به مسافرانی که به کشور‌های گرمسیری سفر می‌کنند همیشه توصیه می‌شود قبل از رسیدن به مقصد واکسن تب زرد بزنند. اگرچه این بیماری با واکسن قابل پیشگیری است، اما درمان ندارد. بیشتر موارد تب زرد بعد از دو هفته بهبود می‌یابند و بقیه موارد به مرگ ختم می‌شوند. کسانی که علائم شدیدی مثل لرز، تهوع، سردرد شدید و تب بالا را تجربه می‌کنند محکوم به مرگ می‌شوند.


التهاب مغز یا انسفالیت (Encephalitis)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

ایا می‌دانستید که مغزتان هم می‌تواند مانند سایر قسمت‌های بدن دچار عفونت شود؟ عفونت مغز با نام انسفالیت شناخته می‌شود و می‌تواند توسط باکتری و ویروس ایجاد شود. در گذشته مردم انسفالیت را با نام «بیماری خواب» می‌شناختند. تفاوت بین انسفالیت‌هایی که با باکتری و ویروس ایجاد می‌شوند نامحسوس است. علائم مشترک انسفالیت شامل آنفولانزا، تلو تلو خوردن، تشنج، سفت شدن گردن، حساسیت به نور و ضعف عضلانی می‌شوند. اگر انسفالیت زود تشخیص داده شود به راحتی قابل درمان است.


سپسیس (Sepsis)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

بسیاری از مردم سپسیس را با نام «مسمومیت خون» می‌شناسند که در واقع درست هم هست. توصیف سپسیس به عنوان مسمومیت خون، تعریف دقیقی از این بیماری جدی و خطرناک است. سپسیس زمانی اتفاق می‌افتد که باکتری یا سموم مختلف از طریق زخم‌ها یا بریدگی‌ها مستقیما وارد جریان خون شوند.


سفلیس (Syphilis)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

سفلیس یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های آمیزشی است که موجب زخم‌ها و جوش‌هایی در قسمت‌های مختلف بدن، گره‌های لنفاوی و اطراف قسمت‌های خصوصی بدن می‌شود. این بیماری به تدریج و مرحله به مرحله پیش می‌رود و آخرین مرحله ۱۰ سال پس از عفونت خودش را نشان می‌دهد و مرحله سوم نامیده می‌شود. این مرحله پیشرفته سفلیس منجر به آسیب اندام‌های داخلی و در نهایت مرگ می‌شود. اگر این بیماری به موقع تشخیص داده شود به راحتی با آنتی بیوتیک‌ها قابل درمان است.


سوزاک (Gonorrhea)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

سوزاک نیز یکی دیگر از بیماری‌های آمیزشی است؛ بنابراین شباهت زیادی به سفلیس دارد. این بیماری هم مثل سفلیس با رابطه جنسی سالم قابل پیشگیری است و می‌تواند زنان و مردان را تحت تاثیر قرار دهد. اگر این بیماری درمان نشود می‌تواند دردناک باشد و منجر به عفونت‌های مختلفی در اندام‌های تناسلی و هم چنین گلو شود. یک زن باردار مبتلا به سوزاک می‌تواند به آسانی این بیماری را به فرزندش انتقال دهد و عواقب جدی داشته باشد. سوزاک می‌تواند منجر به بیماری التهابی لگن هم شود که باعث ناباروری می‌شود.


مننژیت (Meningitis)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

مننژیت یکی دیگر از عفونت‌های مغزی است. اما این عفونت بسیار بدتر و شدیدتر از انسفالیت است. این بیماری را می‌توان عفونت پرده‌های مخاطی مغز تعریف کرد و توسط باکتری، قارچ، انگل، ویروس و لوپوس ایجاد می‌شود. هر نوع مننژیت درمان خاص خود را دارد. علائم مننژیت شامل تب ناگهانی شدید، سردرد شدید، سفت شدن گردن، حساسیت به نور، مشکلات راه رفتن، تشنج، گیجی و کم اشتهایی می‌شود. بدترین نوع مننژیت، مننژیت باکتریایی است که اگر به موقع تشخیص داده نشود منجر به مرگ دردناکی می‌شود.


آرتریت (Arthritis)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

آرتریت را می‌تواند التهاب بسیار دردناک مفاصل تعریف کرد که گاهی غیرقابل تحمل می‌شود. آرتریت توسط ویروس یا باکتری ایجاد نمی‌شود. لازم به ذکر است که آرتریت یکی از اولین بیماری‌های شناخته شده بشر است و در مومیایی‌های مصر یافت شد. تصورات غلطی درباره این بیماری وجود دارد که یکی از آن‌ها این بیماری را مختص سالمندان می‌داند. اما اشتباه است، زیرا هرچند به ندرت، اما در جوانان هم این بیماری مشاهده می‌شود. این بیماری درمانی ندارد، اما دارو‌هایی وجود دارد که می‌تواند درد آن را قابل تحمل کند.


سندروم خون آشام

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

باور کنید یا نه، اما کسانی در دنیا وجود دارند که نمی‌توانند در معرض نور آفتاب قرار بگیرند، زیرا از یک بیماری به نام پورفیری (Porphyria) یا سندروم خون آشام رنج می‌برند و به نور آفتاب حساسیت دارند. افراد مبتلا به پورفیری در صورت مواجهه با نور آفتاب تاول‌های جدی روی پوستشان می‌رنند. در موارد شدید، شخص مبتلا به پورفیری اگر در معرض نور افتاب قرار بگیرد فلج می‌شود.


هاری (Rabies)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

هاری یکی از دلایلی است که انسان‌ها نباید حیوانات وحشی را در خانه نگه دارند یا به آن‌ها نزدیک شوند. این بیماری در اثر گاز گرفتن حیوان وحشی مستقیما به انسان منتقل می‌شود. ویروس هاری در درجه اول به سیستم اعصاب مرکزی حمله می‌کند و آسیب زیادی به آن می‌زند. این بیماری در نهایت منجر به مرگ مغزی می‌شود. هاری مانند بیماری‌های مشترک با علائمی شامل تب، سردرد و ضعف شروع می‌شود و هرچه پیش می‌رود، بیمار اضطراب، بی خوابی، ترس از آب و تولید بیش از حد بزاق را تجربه می‌کند. این بیماری می‌تواند کشنده باشد اگر به سرعت درمان نشود.


دیسانتری (Dysentery)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

این بیماری در کشور‌های توسعه یافته وجود دارد و می‌توان آن را به عنوان شکل جدی گاستروآنتریت یا بیماری التهاب معده‌ای روده‌ای تعریف کرد. علائم این بیماری شامل درد شکم، اسهال دردناک همراه با خون یا مخاط، تهوع و تب می‌شود. دیسانتری توسط ویروس و باکتری ایجاد می‌شود. این بیماری باید درمان شود، زیرا در اندام‌های دیگر هم پخش می‌شود و موجب مشکلات جدی و در نهایت مرگ می‌شود.


طاعون خیارکی (Bubonic Plague)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

آیا می‌دانستید طاعون خیارکی در دهه ۱۳۰۰ یک سوم از جمعیت اروپا را کشت؟ اگرچه بسیاری از مردم فکر می‌کنند این بیماری که آن را با نام «مرگ سیاه» می‌شناسند چند قرن پیش از بین رفته است، اما در واقع این طور نیست. یعنی امروزه هم می‌توان به این بیماری مبتلا شد. طاعون خیارکی از طریق کک و تماس مستقیم با حیوانات آلوده‌ای مثل سگ‌های دشتی (سنجاب مرغزار) و موش‌ها انتقال می‌یابد. این بیماری توسط باکتری به نام یرسینیا پستیس (Yersinia pestis) ایجاد می‌شود. طاعون خیارکی توسط آنتی بیوتیک‌ها درمان می‌شود، اما اگر درمان نشود در نهایت منجر به مرگ دردناکی همراه با ضعف، لرز و ورم غدد لنفاوی می‌شود.


وبا (Cholera)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

وبا یکی از عجیب‌ترین و کشنده‌ترین بیماری‌های دنیاست. یک بیماری عفونی که توسط باکتری ویبریو کلرا (Vibrio cholerae) ایجاد می‌شود. این باکتری وارد روده فرد شده و عفونت روده کوچک می‌شود. علائم وبا شامل گود رفتن چشم ها، اسهال شدید، گرفتگی عضلات، استفراغ، چروک دست و پا و پوست آبی می‌شود. افراد زیادی دراثر بیماری جان خود را از دست داده اند، زیرا اسهال مکرر باعث شده اب بدن خود را کاملا از دست بدهند. این بیماری در اثر نوشیدن آب آلوده انتقال می‌یابد.


دیفتری (Diphtheria)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

دیفتری یک عفونت خطرناک است که توسط باکتری کورینه‌باکتریوم دیفتری ایجاد می‌شود. این بیماری در اثر تماس مستقیم با شخص مبتلا انتقال می‌یابد. این بیماری خطرناک زمانی دلیل اصلی مرگ کودکان بوده است. خوشبختانه این بیماری دیگر مثل گذشته جان کودکان را نمی‌گیرد، زیرا واکسن آن اختراع شده است. وقتی به این بیماری مبتلا شوید، به سختی می‌توانید نفس بکشید، زیرا دیفتری دستگاه تنفسی فوقانی را مورد هدف قرار داده و علائمی مثل تب، گلو درد، مشکل تنفس، ضعف و تورم غدد لنفاوی ایجاد می‌کند.


راشیتیسم (Rickets)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

راشیتیسم یک بیماری خطرناک است که در نتیجه کمبود شدید ویتامین دی، کلسیم و فسفر ایجاد می‌شود. وقتی بدن فاقد ویتامین دی باشد نمی‌تواند از کلسیم و فسفر استفاده کند که در نهایت منجر به شکستگی و تغییر شکل استخوان‌ها می‌شود. درمان این بیماری مصرف فراوان ویتامین دی است.


فلج اطفال (Polio)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

فلج اطفال (Poliomyelitis) یک بیماری عفونی است که توسط ویروسِ پولیو (poliovirus) ایجاد می‌شود. این بیماری با تنفس یا خوردن ذرات مدفوع آلوده به ویروس انتقال می‌یابد. تقریبا ۷۲ % از افراد مبتلاپس از عفونت علائمی مشاهده نمی‌کنند، اما بیماران بدشانسی هم هستند که عفونت وارد سیستم اعصاب مرکزیشان می‌شود و آن‌ها را فلج میکند.


تب اسکارلت یا مخملک

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

تب اسکارلت یک بیماری باکتریایی دردناک است که در تعداد کمی از افراد مبتلا به گلودرد استرپتوکوکی (Strep Throat) مشاهده می‌شود. این بیماری با جوش‌های قرمزی که کل بدن را می‌پوشاند، همراه با تب شدید ظاهر می‌شود. تب اسکارلت عمدتا کودکان ۵ تا ۱۵ سال را تهدید می‌می کند و منجر به نارسایی قلب و کلیه می‌شود.


نقرص (Gout)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

این بیماری زمان به عنوان بیماری سلطنتی شناخته می‌شد و نوع خاصی از آرتریت است که خودش را به شکل سوزش و سفت شدن مفاصل مختلف به خصوص انگشت شست پا نشان می‌دهد. این نوع آرتریت ناشی از اسید اوریک بیش از حد است. وقتی سطح اسید اوریک خون بیش از حد بالا می‌رود، اسید کریستال‌هایی در مفاصل ایجاد می‌کند که منجر به درد تحمل ناپذیری می‌شود.


سل (Tuberculosis)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

سل یک بیماری باکتریایی جدی است که دستگاه تنفسی را آلوده می‌کند. این بیماری توسط هوا انتقال می‌یابد به این معنا که اگر ذرات آلوده را تنفس کنید به این بیماری مبتلا می‌شوید. علائم سل شامل تب، عرق شبانه، خلط و بزاق خونی، سرفه‌های مزمن، درد قفسه سینه و کاهش وزن می‌شود.


سیستیت بینابینی (سندرم دردناک مثانه)

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

سیستیت بینابینی به طور خلاصه التهاب مثانه است. افراد مبتلا به این بیماری آن را حس آتش گرفتن ناحیه لگن و شکم توصیف می‌کنند. در موارد شدید افراد مبتلا بیش از ۶۰ بار در روز ادرار می‌کنند.


سرطان استخوان

دردناک‌ترین بیماری‌های جهان

همه سرطان‌ها دردناک هستند، اما سرطان استخوان دردی دارد که توصیف نشدنی است. این درد آنقدر غیرقابل تحمل و وحشتناک است که به مبتلایان مورفین تزریق می‌شود.

منبع: topnewsgossips

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 43
در انتظار بررسی:4
Iran, Islamic Republic of
11:32 - 1396/08/20
آدم وقتی این چیزا رو میبینه ده هزار بار خداروشکر میکنه ..
Iran, Islamic Republic of
12:57 - 1396/08/20
خدا همه مریضها رو شفا بده
Iran, Islamic Republic of
13:58 - 1396/08/20
یک مریضی بزرگی هم هست که در اثر بدشانسی ایجاد میشه که تا آخر عمر هم ولت نمیکنه و زندگی رو برات خیلی سخت میکنه به طوری که حتی به کوچکترین آرزوهات هم نمیتونی برسی که اسمش بیماری ایران زیستی است !
سانسورچی قربونت برم من
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
تو رو خدا بس کنید دیگه خسته شدیدم از این حرفهای بی معنی
ali
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
یعنی چی هی بی ربط میگی این بیماری ها بدترین یا سلامت بودن و وضعیت بد اقتصادی؟
دنیلا
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
خب اگه بیماری ایران زیستی داری پاشو گمشو از کشور ما, جیره خور سعودی, ما وطنمون رو دوست داریم و تمام اقلیتها و قومیتها باهم برادر و برابریم
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
دقیقا موافقم باهات 13:58 به دنیا اومدن تو این مملکت با این وضعیت فعلی از هر دردی بدتره، وگرنه ما هم وطنمون رو دوست داشتیم.... اینایی هم که مخالفن و کامنت گذاشتن حتما مرفه بی دردن
دنیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
وطن جوراب پاره نیس که هروقت دلتو زد بندازیش دور, ما ایرانیها همه باهم کشورمونو میسازیم, و جیره خورهارو دور میریزیم, البته اینو پیرمردهای پشت کیبوردنشین آلبانی و جیره خورهای سعودی و اسرائیلی درک نمیکنن, چون هرجا که پول باشه عین مگس دورش جمع میشن, همینا هستن که همه جا علیه ایران فحاشی میکنن, از اعضای خودشونم اینو اعتراف کرده بودن
خورشید خانم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
الان اگه من وطن رو مثل جوراب پاره بندازم دور چه اتفاقی می افته؟
وقتی میتونی عاشق جایی باشی که یه منفعت هر چند کوچیکی برات داشته باشه
ایران برای ما سود نداشته که هیچ
عامل بدبختیمونه
بدون نام
China
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۳۰
دنیا و خورشید خانم، خیلی رو می شناختم که مثل شما حرف می، زدن ولی وقتی امکانش براشون فراهم شد در رفتن. شک ندارم شما هم مثل همونایین. ما ادعایی نداریم بتونیم میریم.
شایان
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۱
کاربر15:00
بایدم وطن ما سودی برات نداشته باشه, چون تو ایرانی نیستی و فقط یه مفت خور اجاره ای هستی, این سوزش شمارو رو درک میکنیم,چون ایران جایی برای شما نداره
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
دوستان احمقی که اینجانظرمخالف گذاشتن فکرکنم الان باورودکروناموافق شماباشن
Iran, Islamic Republic of
14:59 - 1396/08/20
خدا شفاشون بده ان شاءالله:(
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1396/08/20
پناه بر خدا . انسان هنوز خیلی ناتوانه توکل بر خود خدا .وسلامتباشن دانشمندانی که در این مورد کاری می کنند مطلب آموزنده ای بود
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1396/08/20
اونایی که قدر سلامتی رو نمی دونن بخونن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
اره
United States
02:26 - 1396/08/29
این هارو از کجا می یارن
پاسخ ها
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
ز اونجایی که عرب نی اندخته
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1397/01/28
بیماری هاری قابل درمان نیست و به سرعت منجر به مرگ فرد مبتلا میشود و هیچ درمانی ندارد فقط تنها راه این است که بلافاصله پس از گاز گرفتن توسط هر پستانداری حتی حیوانات اهلی واکسن پنج مرحله ای تزریق شود
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1397/09/20
یا بسم الله اینا دیگه چی بود چندشم شد
خداراشکر سالمم
Russian Federation
12:30 - 1398/05/16
بیماری پوستی ویتیلیگو هم خیلی دردناکه از لحاظ روحی داغون میکنه فرر رو درسته دردی نداره ولی زجرآوره .خسته شدم دیگ ارزوی مرگ میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
سندروم مرد سنگی رو برای همه مسئولین کشور ارزومندم
Hani
United Kingdom
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
عزیز دلم، این چه حرفیه؟ چرا اینطوری فکر میکنی؟!!! با یک سرچ ساده متوجه میشی چه مدل های قشنگی با این پوست متفاوت در دنیا هستند که بسیار به زیبایی پوستشون میبالند. از
دیدت رو تغییر بده و از سلامتیت لذت ببر دوست عزیزم.
ساراازاصفهان
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۹
یادت باشه میتونستی ی بیماری دردناک لاعلاج داشته باشی ولی نداری
Iran, Islamic Republic of
11:04 - 1398/08/28
من چندتاشو تجربه کردم خداروشکر که زنده موندم
پاسخ ها
دن
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۸
چیارو تجربه کردی؟
بیشتر اینا آخرش مرگ بوداا
Iran, Islamic Republic of
13:55 - 1398/08/28
ممنونم بابت ترجمه مطلب. مفید واقع شد.
Iran, Islamic Republic of
16:27 - 1398/08/28
چرا بین این همه بیماری میگرن رو ننوشتن
این مریضی آدمو تا مرز خودکشی میبره
Iran, Islamic Republic of
19:59 - 1398/08/28
یعنی اونیکه این بیماری داره نباید خدارو شکر کنه؟یا کلا آفریده شدن جهت شکرگزاری بقیه؟
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1398/08/28
من سال ۱۳۹۵ دچار آنسفالیت مغزی شدم...از یه تب و عفونت شد وبه کل مغزمو از کار انداختش...خدا رو شکر شفا پیدا کردم....خیلی بده مریضیش ...ان شا الله که هیچ وقت مریضایی سخت نگیریم...آمین...
Iran, Islamic Republic of
21:10 - 1398/08/28
جدیدا خواهرم انسفالیت گرفته نمیدونم این بیماری دیگه از کجا اومد دعا کنید خوب بشه
Iran, Islamic Republic of
23:01 - 1398/08/28
برای عکس سپسیس عکس طرف رو سانسور کردین...تحریک نشیم
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1398/08/28
یه دردایی ام هست...نگفتنی....اون وقتایی که یکی قلبتو له میکنه.....
Iran, Islamic Republic of
01:35 - 1398/08/29
سرطان استخوان واقعا درد شدیدی دارهبه طوری که هر چند دقیقه مولفین تزریق میشه ودردش فقط یه کوچولو کم میشه
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1398/08/29
اعصابم خورد شد! خاك توو سرت برترين ها
Iran, Islamic Republic of
19:02 - 1398/08/29
انشالله همه سلامت باشند ،بلا و بیماری و افت از این ملت دورباد
Iran, Islamic Republic of
23:47 - 1398/08/30
سلام وعرض ادب : امیدوارم هیچکس بیمار نشه من خودم ۲۲بار عمل جراحی بخاطر یه تصادف درسال ۷۴ شدم ومیدونم چه مصیبتی داره دردومریضی.
Iran, Islamic Republic of
03:07 - 1399/01/05
فقط میتونم بگم خدایا شکرت با وجود کرونا بازم شکر که چهار ستون بدن سالمه
Iran, Islamic Republic of
11:31 - 1399/02/12
دردی بدتر ضربه عاطفی نیست ،خدا نیاره برای هیچ کس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج