دیدار ترامپ با همتای چینی‌اش درباره کره شمالی
۶۲۸۴۶۴
۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴
۵۲۷۷ 
رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنجشنبه) در جریان دیدار و گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری چین گفت، بر این باور است که راه‌حلی می‌تواند درباره مساله اتمی کره شمالی پیدا شود.
خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهوری آمریکا امروز (پنجشنبه) در جریان دیدار و گفت‌وگو با رئیس‌جمهوری چین گفت، بر این باور است که راه‌حلی می‌تواند درباره مساله اتمی کره شمالی پیدا شود.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در کنار شی جینپینگ، همتای چینی‌اش در پکن همچنین گفت: این واقعا مایه تاسف است که روسای قبلی جمهور آمریکا اجازه دادند که توازن تجاری دوجانبه در منطقه به هم بخورد.

وی ادامه داد: ما در اینجا به دنبال توافق تجاری عادلانه هستیم که به نفع دو طرف باشد.

یکی از مقام‌های آمریکایی چند ساعت پیش از دیدار میان ترامپ و رئیس‌جمهوری چین گفته بود رئیس‌جمهوری آمریکا قرار است به چین برای اعمال اقدامات بیشتر علیه کره شمالی و برنامه‌های تسلیحات اتمی‌اش فشار وارد کند. امیدواریم که بتوان در این دیدار و گفت‌وگو به پیشرفت دست پیدا کنیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین ادامه داد: من بر این باورم که راه حلی برای متوقف کردن برنامه‌های اتمی و موشکی کره‌شمالی به دست می‌آید.

در همین حال رئیس‌جمهوری چین نیز گفت: به تبادل دیدگاه‌ها با همتای آمریکایی خود پرداخته و به توافق نظری در بسیاری از مواردی که نگرانی مشترک دو کشور است، دست پیدا کرده‌ایم. برای چین همکاری تنها یک حقیقت واضح و مشترک است و می‌توانیم در این همکاری با آمریکا به پیشرفت دو سویه دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: چین و آمریکا به دنبال مذاکرات در سطح بلندپایه درباره تمامی موارد و افزایش همکاری روی مسائل بین‌المللی به ویژه کره شمالی و افغانستان هستند. روابط بین دو کشور هم اکنون در یک مرحله جدید قرار دارد.

دیدار روسای جمهوری آمریکا و چین در حالی صورت گرفته که ترامپ در گذشته دولت چین را به دلیل عدم انجام اقدامات مناسب و همچنین عدم فشار وارد کردن بر کره شمالی مورد انتقاد قرار داده بود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج