از سرگیری فعالیت تجاری در مرز شلمچه و چذابه
۶۲۸۵۴۸
۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
۱۳۳۷۵ 
ناظر گمرکات خوزستان گفت: از سرگیری فعالیت تجاری در شلمچه و چذابه پس از تکمیل کار بازگشت زائران اربعین و اعلام طرف عراقی از سر گرفته می شود.
خبرگزاری مهر: محمد رضا جعفری ظهر امروز در جریان بازدید از مرز شلمچه در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هنوز در خصوص زمان دقیق از سرگیری کار صادرات و واردات کالا به عراق زمان مشخصی اعلام نشده اما به محض صدور اجازه تردد کامیون ها از هر دو طرف (ایران و عراق) که مشکلی را نیز برای تردد زائران ایجاد نکند، مبادلات از سر گرفته می شود.
 
وی با بیان اینکه به طور قطع تعطیلی مرز تجاری، تاثیرات منفی بر روی اقتصاد منطقه داشته است، اظهار کرد: جلسات زیادی را در این باره در استان برگزار شد و با توجه به تجربیات سالهای گذشته قرار شد تدبیری اتخاذ شود تا علاوه بر خدمات رسانی به زائران و تسهیل در امر عبور و مرور آنها شرایط و امکانات لازم برای انجام مبادلات تجاری بدون وقفه نیز فراهم شود.
 
جعفری تصریح کرد: برای این منظور امکاناتی در مرزهای شلمچه و چذابه فراهم شد که از جمله آن می توان به ساخت جاده های دسترسی مجزا برای انجام فعالیتهای تجاری و بارانداز اشاره کرد.
 
ناظر گمرکات استان خوزستان همچنین با اشاره به انجام برخی رایزنی ها با طرف عراقی در این خصوص فراهم سازی شرایط لازم برای انجام فعالیتهای بی وقفه تجاری گفت: حدود دو سال است که آمادگی مرز شلمچه برای انجام صادرات کالا به عراق آن هم به طور ۲۴ ساعته را اعلام کرده ایم اما طرف عراقی این موضوع را نپذیرفته است.
 
جعفری افزود: در نشست مشترک میان استانداران خوزستان و بصره عراق که به منظور بهبود بخشی به این وضعیت انجام شد، طرف عراقی ساعت ۱۸ را (۶ عصر) آخرین زمان ممکن برای پذیرش کالاهای صادراتی ایران به عراق عنوان کرده که در قالب تفاهمنامه به امضای دو طرف رسید.
 
وی اظهار کرد: البته تلاشمان بر آن است تا بتوانیم در مرزهای شلمچه و چذابه بیشترین خدمات را در بخشهای صادرات، ورود و خروج موقت کالا و زائران به گیرندگان این خدمات ارائه کنیم.
 
جعفری تصریح کرد: فضای فعلی شلمچه، بهتر از پارسال است، نظم، هماهنگی و انضباط میان دستگاهها و سازمانهای مختلف نیز بسیار بهتر از قبل شده، همه دست به دست هم داده اند تا شرایط بسیار خوبی را برای اسکان، پذیرایی و عبور سهل و روان زائران ایجاد کنند، فضای همدلی، همکاری و هم افزایی میان دستگاههای اجرایی، سازمانها و نیروهای انتظامی و نظامی به خوبی قابل رویت است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج