دلیل حضور مسیحی ها در راهپیمایی اربعین
۶۲۸۶۲۳
۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۰
۱۲۳۱۴ 
مسئول فرهنگی مجمع بیداری اسلامی اربعین را نماد و پرچم حق‌خواهی و حق‌طلبی دانست و گفت: امروز در راهپیمایی اربعین مسیحی‌ها هم حضور دارند زیرا امام حسین(ع) را مظهر و نماد حق و حق‌طلبی می‌دانند.
خبرگزاری فارس: ششمین همایش بین‌المللی دانشجویان جهان اسلام با حضور جمعی از دانشجویان و فعالان فرهنگی ایران و دیگر کشورهای اسلامی در حرم مطهر امام حسین(ع) در کربلای معلی برگزار شد.

در این همایش حمیدرضا مقدم‌فر مسئول فرهنگی مجمع بیداری اسلامی اربعین را نماد و پرچم دنیای اسلام دانست و گفت: امروز در عرصه بین‌الملل در شرایط خاص هستیم و اربعین حسینی به عنوان یک نماد و پرچم در این شرایط نقش دارد.

وی با بیان اینکه از ابتدای تاریخ تا امروز همواره دو جبهه حق و باطل داشتیم، گفت: همه داستان عاشورا و وجود امام حسین(ع) و اربعین به خاطر همین وجود حق و باطل است اما گاهی جای حق و باطل عوض شده و انحرافات جوامع و امت‌ها از همین جا بوده است. وقتی دشمن خوب شناخته نمی‌شود واقعه کربلا و کوفه و یا حتی فتنه 88 رخ می‌دهد.

مقدم‌فر شرایط کنونی دنیا را به نفع جریان حق دانست و گفت: امروز دنیا در حال تغییر است و در این تحول دشمن هر کاری می‌کند عکس آن پاسخ می‌گیرد. امروز با وجود جریان وهابیت و داعش محور حق بیشتر نمایش داده می‌شود.

مسئول فرهنگی مجمع بیداری اسلامی امام حسین(ع) را نماد حق و حق‌طلبی دانست و گفت: امروز در راهپیمایی اربعین مسیحی‌ها هم حضور دارند زیرا امام حسین(ع) را مظهر و نماد حق و حق‌طلبی می‌دانند و در اربعین عرض ادب می‌کنند و دوم اینکه اینها گمشده‌ای دارند و گمشده آنها در مظهر عدالت و حق است.

وی با اشاره به بایکوت خبری اربعین گفت: در بزرگترین اجتماعات دنیا شاید به زحمت 100 هزار نفر گرد هم جمع شوند اما در راهپیمایی اربعین 20 میلیون نفر گرد هم جمع می‌شوند و چنین اجتماعی بایکوت خبری می‌شود چون از حق‌طلبی می‌ترسند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج