آمانو: ایران به تعهدات برجامی خود عمل کرده
۶۲۸۹۸۴
۱۹ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۸
۵۴۶۴ 
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ارائه گزارشی به مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر اجرای تعهدات ایران تحت برجام را تایید کرد.
خبرگزاری ایرنا: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی با ارائه گزارشی به مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر اجرای تعهدات ایران تحت برجام را تاmید کرد.
 
«یوکیا آمانو» صبح جمعه به وقت محلی با حضور در این مجمع درباره جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای گفت: 182 کشور در حال حاضر پادمان را پذیرفته اند. از آن ها، 130 کشور پروتکل های الحاقی را امضا کرده اند و به آژانس اجازه دسترسی گسترده تر به اطلاعات و مکان ها می دهند.
 
وی تاکید کرد: همه کشورها را تشویق می کنم که پروتکل های الحاقی را اجرا کنند.

آمانو همچنین به مجمع عمومی در مورد تائید و نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اجرای تعهدات مربوط به برنامه جامع اقدام مشترک ایران که در سال 2015 توافق شده بود، گزارش داد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی تصریح کرد: ایران به تعهدات برجامی خود عمل کرده و در حال اجرا است. ایران در حال حاضر تحت قوی ترین رژیم نظارت هسته ای جهان است.

**نگرانی از فعالیت های هسته ای کره شمالی

آمانو با ابراز نگرانی از برنامه هسته ای کره شمالی گفت: این کشور ششمین و بزرگترین آزمایش هسته ای خود را در ماه سپتامبر(شهریور) انجام داد که بسیار تاسف آور است. او از پیونگ یانگ خواست به طور کامل به تعهدات خود در قبال تمام قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و آژانس بین المللی انرژی اتمی عمل کند.

وی افزود: آژانس بین المللی انرژی هسته ای برای بازگرداندن بازرسان خود - که در سال 2009 مجبور به ترک شدند، - به آن کشور در صورتی که تحولات سیاسی این امکان را بدهد، آمادگی دارد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین درباره پیشرفت ها و نقاط عطف تلاش های سال گذشته آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بهبود زندگی مردم در سراسر جهان از طریق استفاده از علم و فناوری هسته ای سخن گفت.

وی به اعضای جامعه جهانی، اقدام آژانس بین المللی انرژی اتمی را در حمایت از توسعه پایدار با انتقال دانش و تخصص در زمینه های انرژی، غذا و کشاورزی، صنعت و مدیریت آب و بهداشت توضیح داد.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: دستیابی به نتایج بنیادی در توسعه و انجام فعالیت های صلح آمیز هسته ای به عنوان هدف در سال آتی ادامه خواهد داشت.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج