زائران بیش از یک ماه در عراق نمانند
۶۲۹۲۵۹
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۱
۲۶۹۵ 
رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه گفت: حداکثر مدت زمان در نظر گرفته شده برای زائران جهت حضور در کشور عراق یک ماه است و بعد از آن، حضور زائران در این کشور غیر قانونی تلقی می‌شود.
خبرگزاری میزان: رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه گفت: حداکثر مدت زمان در نظر گرفته شده برای زائران جهت حضور در کشور عراق یک ماه است و بعد از آن، حضور زائران در این کشور غیر قانونی تلقی می‌شود.
 
زائر مجتبی کریمی گفت: زائران اربعین حسینی که روادید ویژه اربعین را دریافت کرده، اما موفق به حضور در شهر‌های زیارتی کشور عراق نشده اند می‌توانند با همان ویزا، بعد از مراسم عازم کشور عراق شوند.

وی افزود: با رایزنی‌های صورت گرفته، شرایط برای اعتبار داشتن ویزای اربعین فراهم شده و بعد از اتمام مراسم پیاده روی اربعین نیز این ویزا قابل استفاده خواهد بود.

رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه مدت زمان ویزای اربعین را ۳ ماهه دانست و تصریح کرد: از زمانی که ویزا به دست افراد متقاضی می‌رسد به مدت ۳ ماه، ویزا‌ها اعتبار داشته و زائرانی که از سفر اربعین جا مانده اند می‌توانند با ویزایی که در دست دارند عازم شهر‌های زیارتی کشور عراق شوند.

کریمی ادامه داد: زائرانی که برای شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم کشور عراق شده اند باید بدانند که با ویزایی که در دست دارند بیش از یک ماه نمی‌توانند در این کشور حضور داشته باشند و بعد از آن، حضورشان غیر قانونی تلقی خواهد شد.

وی در رابطه با وضعیت زائرانی که مدارک هویتی خود را گم می‌کنند خاطرنشان کرد: بار‌ها اعلام شده که زائران باید علاوه بر اصل مدارک هویتی خود، کپی آن‌ها را نیز به همراه داشته باشند، اما اگر در کشور عراق مدارک هویتی خود را گم کردند برای دریافت کمک به کنسولگری‌های ایران در شهر‌های تعیین شده کشور عراق مراجعه کنند.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج