اتهام سایبری جدید علیه سپاه
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۶۲۹۲۶۵
۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰
۵۴۵۶
مرکز حقوق بشر ایران ادعا می‌کند، هکرهای منتسب به سپاه پاسداران از تاریخ 31 تا 4 نوامبر 2017 نیز سعی داشتند کدهای تایید هویت دو مرحله‌ای 10 عدد از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب داخل ایران را که به تلفن‌های همراهشان ارسال شده است، به دست آورند.
وب سایت سایبربان - محسن ابراهیمی: مرکز حقوق بشر ایران، در ادعا و اتهامی تکراری، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را متهم به انجام حملات هکری، علیه خبرنگاران کرد.

 اتهام سایبری جدید علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

به تازگی گزارشی منتشر شده است که ادعا می‌کند گروهی از هکرهای منتسب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با استفاده از راه اندازی یک کمپین بدافزاری که در تاریخ 6 نوامبر 2017،آغاز به کار کرده است، خبرنگاران ایرانی خارج از این کشور را مورد هدف قرار داده‌اند.

بر اساس ادعای صورت گرفته توسط مرکز حقوق بشر ایران (CHRI)، گروه یاد شده به کاربران سیستم‌عامل مک حمله می‌کند. این گروه ، ابتدا فایلی را با پسوند «ZIP» که ادعا می‌کند حاوی مقاله‌ای درباره‌ی حقوق زنان است، برای خبرنگاران ارسال کرده و زمانی که باز شود رایانه‌ی آن‌ها را آلوده می‌کند. بر اساس اسناد منتشر شده توسط مرکز حقوق بشر ایران، این نوع حملات معمولاً به شکل گسترده‌ای در ایران به قصد انجام عملیات‌های نظارتی، از دسترس خارج کردن حساب کاربری یا کنترل ابزارهای کاربران انجام می‌شود.

به استناد ادعای مرکز حقوق بشر ایران، یکی از قربانیان این گروه هکری، با نام نیوشا سارمی که ساکن آمریکاست، با بیان این که با دیدن ایمیل، به سرعت به آن مشکوک شده است گفت: «محتوا کمی مشکوک بود؛ زیرا من نتوانستم نام فرد ارسال‌کننده را شناسایی بکنم. من تاکنون چندین بار مورد حملات فیشینگ قرار گرفته‌ام، به همین دلیل نسبت به فایل‌های پیوست شده با احتیاط برخورد می‌کنم.»

مرکز حقوق بشر ایران ادعا می‌کند، هکرهای منتسب به سپاه پاسداران از تاریخ 31 تا 4 نوامبر 2017 نیز سعی داشتند کدهای تایید هویت دو مرحله‌ای 10 عدد از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب داخل ایران را که به تلفن‌های همراهشان ارسال شده است، به دست آورند. بر اساس این ادعا، هکرها با دسترسی به زیرساخت‌های مخابراتی ایرانی توانایی انجام این کار داشتند.

ظاهرا فایل مخرب شناسایی شده توسط مرکز حقوق بشر ایران، پوشه‌ای به نام «content» را در بخش «Library» رایانه‌های مک ایجاد کرده و دو فایل را با پسوند ورد و «.sh» را که در سرور هکرها قرار دارد در آن کپی می‌کند. بعد از این که فایل‌ها با موفقیت منتقل شده، برنامه‌ای به نام «Launch Agents» نصب شده و امکان جاسوسی دیجیتالی را فراهم می‌آورد.

فایل مخرب به هکرها اجازه می‌دهد تا از طریق سرورهای «VNC» مدیریت رایانه‌ی قربانی را به دست گرفته و به تمام ارتباطات وی نظارت داشته باشند.

یک کارشناس امنیتی که خواسته است نامش فاش نشود گفت: «حملات سایبری صورت گرفته توسط هکرهای ایرانی از پیچیدگی خاصی برخوردار نیستند و نیاز به انجام اقدامی انسانی دارد؛ بنابراین بهترین روش امنیتی موجود مشکوک شدن به محتوایی است که ارسال کننده‌ی آن مشخص نیست.»

اولین بار کالین اندرسون (Collin Anderson)، کارشناسان امنیت اینترنت آمریکا، افزایش حملات به مک را در فوریه 2017 گزارش داد.

البته این اولین بار در چند ماه گذشته نیست که چنین اتهامی، متوجه ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌شود و پیش‌ازاین، اتهامات مشابهی، متوجه ایران شده بود. تاکنون این ادعا، از جانب یک مقام رسمی خارجی، مورد تائید قرار نگرفته است و هنوز مشخص نیست که اسناد مرکز حقوق بشر ایران برای این ادعا تا چه میزان قابل استناد می‌باشد.
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1396/08/20
امان از این مردم فضول
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1396/08/20
هرکاری سپاه میکنه خوب میکنه
خاریه تو چشم دنیا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
اپیلاسیون نانا 2
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر