طلسم‌هایی که باید مقابل ونزوئلا بشکنیم
۶۲۹۶۵۱
۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۳
۴۳۶۷ 
ایران فردا در هلند به مصاف ونزوئلا خواهد رفت.
ورزش سه: ایران فردا در هلند به مصاف ونزوئلا خواهد رفت. ونزوئلا کشوری در منطقه شمال آمریکای جنوبی که پایتخت آن کاراکاس است. تیم ملی این کشور در هفته آینده به مصاف تیم ملی ایران خواهد رفت و این اولین بار نیست که تیم ملی کشورمان با تیمی از آمریکای جنوبی دیدار می‌کند. به بهانه این مسابقه، رکوردها و طلسم های یوزان ایرانی را بررسی کرده‌ایم:

- ایران و کشورهای این منطقه 15 بار با یکدیگر مصاف داشته اند که سهم ایران 5 پیروزی و سهم آمریکایی ها 4 پیروزی بوده است، 4 دیدار نیز با تساوی به پایان رسیده اند. حال شاگردان کی‌روش در شانزدهمین دیدار به دنبال رساندن شمار بردها به مساوی ها هستند.

- در پانزده دیدار قبلی ایران 15 گل زده و 17 گل دریافت کرده و حالا برای بهتر کردن تفاضل گل، یک پیروزی دو گله لازم است.

- نه ایران و نه آمریکای شمالی ها موفق به 3 پیروزی پیاپی شده اند. حال ایران پس از غلبه بر شیلی باید ونزوئلا را شکست دهد تا با پیروزی بر حریف بعدی، به این مهم برسند.

- ایران با سرمربیان خارجی 4 بار با تیم های آمریکای جنوبی دیدار داشته و به 2 تساوی، 1 پیروزی و یک شکست رسیده است. یک پیروزی مقابل ونزوئلا، خارجی های ایران را سربلند خواهد کرد.

- ایران هیچگاه موفق به زدن بیش از 2 گل به کشورهای این قاره نشده است. بهترین پیروزی یوزها، برد 2-0 مقابل شیلی در سال 1393 است.

- ایران در سال 80 یک بار ونزوئلا را با هدایت برانکو ایوانکوویچ شکست داد و حال شاگردان کی‌روش انگیزه زیادی دارند تا سرمربی پرتغالی تیم ملی را سربلند کنند.

- از سال 80 به بعد، ایران در دیدارهای رودررو یک پیروزی بیشتر از کشورهای آمریکای جنوبی دارد و تفاضل گل ها نیز مساوی است، برای حفظ این روند ملی پوشان به کسب حداقل نتیجه نیازمندند.

- ایران در دیدارهای دوستانه یک بار آرژانتین را پیش از جام جهانی 78 متوقف کرد و در سال 93 شمسی نیز بر شیلی فائق گردید، حال برای تکمیل این نتایج به دنبال پیروزی مقابل ونزوئلا است.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج