توضیح در خصوص اجرای حکم قصاص قاتل «بنیتا»
۶۲۹۶۷۲
۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲
۶۶۴۸ 
رئیس کل دادگستری استان تهران درخصوص اجرای حکم قصاص قاتل بنیتا گفت: در این پرونده کسی که کشته شده دختر است و قاتل یک مرد و در این میان تفاوت دیه‌ای وجود دارد که باید پرداخت شود.
خبرگزاری فارس: غلامحسین اسماعیلی؛ رئیس کل دادگستری استان تهران در خصوص آخرین وضعیت پرونده بنیتا اظهار داشت: دادگاه بخشی از پرونده را ناقص دانسته و به دادسرا فرستاده که هنوز از دادسرا برنگشته است.

وی افزود: در بخش دیگری از پرونده که رأی به محکومیت داده شد حکم ابلاغ شده و محکومان به رأی صادره اعتراض کرده‌اند، به همین جهت پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع شده و ما منتظر رأی دیوان هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا در صورت تأیید دیوان حکم اجرا می‌شود یا نه،‌ گفت: با توجه به اینکه حکم جنبه حق‌الناس دارد، باید فرآیندی طی شود و اولیاء دم تقاضای اجرا بدهند تا حکم اجرا شود.

اسماعیلی در خصوص فرآیند اجرای حکم گفت: به موجب قانون اگر اولیاء دم بخواهند حکم قصاص را اجرا کنند باید این موضوع با موافقت ولی‌امر صورت گیرد که این اختیار از سوی ولی امر به رئیس قوه قضائیه تفویض شده است.

رئیس کل دادگستری استان تهران تصریح کرد: پس از اینکه حکم تأیید شد و اولیای دم تقاضای اجرا دادند برابر دستورالعمل‌های مربوطه ما مستندات لازم در خصوص تکمیل بودن پرونده را ارائه می‌دهیم، برای مثال در این پرونده کسی که کشته شده دختر است و قاتل یک مرد و در این میان تفاوت دیه‌ای وجود دارد که باید پرداخت شود.

وی تصریح کرد: مستندات پس از تکمیل جهت استیذان اجرای حکم به یکی از معاونان قضایی رئیس قوه قضائیه ارسال می‌شود و آنها مستندات را بررسی می‌کنند که آیا برای اجرا کافی است یا نه.

اسماعیلی ادامه داد:‌ اگر مستندات کافی بود و اشکالی به رأی ندیدند با اجرا موافقت می‌شود اما در صورتی که اشکال وجود داشت آن را منعکس می‌کنند تا از ناحیه مرجع قضایی نسبت به رفع ایراد و اشکال اقدام شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1396/08/21
اصلا چرا باید به کسی که قاتله تفاضل دیه بدن ...!!!
قاتل باید قصاص بشه ربطی هم نباید به دیه داشته باشه ..!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1396/08/21
طفلک چجوری توگرما پخت ؟خدا قاتلشو لعنت کنه
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1396/08/21
ببخشید مگر دختر ادم نیست این چه حکمیه اخه
Iran, Islamic Republic of
10:10 - 1396/08/21
مردم باید همه کمک کنیم تفاوت دیه داده بشه تا این حرمله اعدام بشه......
واقعا جای تاسف داره که تفاوت دیه میخواد...بچه ی خودتونم بود اینو میگفتین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
10:27 - 1396/08/21
دختر و پسر نداریم یک جان از بین رفته یک جان هم باید از طرف بر ه یک خانواده فقیر و ندار چطور می خوان ما بعد التفات دیه رو پرداخت بکنن
Iran, Islamic Republic of
10:54 - 1396/08/21
از نظر من حکم این مرد قصاص نیست اون قصد کشتن بچه بیچاره رو نداشته
پدر کودک انگار داغ بود در برابر مرگ یک نفر تقاضای اعدام برای سه نفر داشت غافل از اینکه برای قصاص همون یک نفر هم مجبور هست نصف دیه رو پرداخت کنه
به هر حال ان شالله همون بشه که خدا راضی هست اینجا پای بچه اون مرد هم که هنوز به دنیا نیومده در میان هست بچه ای که از بدو تولد باید یتیم بشه عاقبتش چه خواهد شد شاید کشته شدن به دست ناپدری
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1396/08/21
بدون نام 10:10 من به شخصه برای همچین موردی کمکی نمیکنم چرا برای اون بیمار سرطانی حاضرم هر کمکی بکنم ولی برای اعدام یک انسان خیر
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
انسان؟؟؟ تو اسمه این آشغال رو میذاری انسان؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:34 - 1396/08/21
اون طفل معصوم مگه ادم نبوده . چند روز تو ماشین بوده . فکرشم که تو اون گرما چه جوری جون داده آدمو روانی میکنه . بعد خیلی راحت میگن چون دختره و قاتل مرده باید دیه بدن. میخواین پدر و مادر بچه از قاتل عذرخواهی هم بکنن .
Iran, Islamic Republic of
12:43 - 1396/08/21
آهااان منطق این تفاضل دیه اینه که موجود رذلی مثل این قتل وجود داشتنش تو این دنیا باارزش تر از اون دختر معصومه نه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
12:51 - 1396/08/21
ای بابا مگر در عصر سنگی ویا دروان دختر کشی زندگی میکنیم مگر فرزند ادمی فرق دارد کودک یک خانواده یا پسر است یا دختر یادتان رفته در کجای زمانه قرار داریم در عصری که بین انسانها چه دختر چه پسر چه زن وچه مرد هیچ فرقی نیست میخواهید به زور به ما تزریق کنید که قواننین فقط برای مردهاست بابا دختر این خانواده را قربانی پستی خود کرده دل این پدر ومادر را با ابد داغدار کرده ... تازه باید دیه هم بدهد این است عدالت باشد خانواده ءبنتیای عزیز ما حاضریم شمارا که از خود ما هستید را یاری کنیم در همین اخبار داغ یه شماره کارت بدهید ببنید همان مردمی که فقر زده هستند چگونه با جان ودل حاضرند مبلغ دیه ا بدهند ببینیم باز بهانه ای هست ودختر وپسر را که امروزه مایع افتخارات کشور هستند جدا میکنند این اهانت است اهانتی که توجیح ندارد
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۱
حکم این بابا اعدام نیست قصدش آدم کشی نبوده دزدی ی بوده ونفهمی برای دزدی ونفهمی نباید اعدامش کرد
United Arab Emirates
14:38 - 1396/08/22
طبق قانون جدید مجازات اگر قتل باعث جریحه دار شدن احساسات مردم شده باشد دیه را بیت المال می دهد
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1396/09/01
یعنی چی اونکه مرده دختر بوده اما قاتل مرد هست؟مگر اون دختر ادم نبوده؟مگه اون مرد اصلا آدمه؟وای خدای من خندم میگیره به چنین چیزی.تفاضل دیه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج