صدور 29 میلیون کارت هوشمند ملی
۶۲۹۸۱۹
۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۶
۳۵۲۸ 
رئیس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه تاکنون 29 میلیون کارت هوشمند ملی برای افراد واجد شرایط صادر شده است، افزود: از 29 میلیون کارت هوشمند ملی صادر شده تاکنون 27 میلیون نفر کارت خود را تحویل گرفته اند و باقی آنها نیز در حال تحویل گرفتن هستند.
خبرگزاری ایرنا: رئیس سازمان ثبت احوال با بیان اینکه تاکنون 29 میلیون کارت هوشمند ملی برای افراد واجد شرایط صادر شده است، افزود: از 29 میلیون کارت هوشمند ملی صادر شده تاکنون 27 میلیون نفر کارت خود را تحویل گرفته اند و باقی آنها نیز در حال تحویل گرفتن هستند.

حمید درخشان نیا روز یکشنبه در نشست مشترک با دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور با بیان اینکه پروژه صدور کارت هوشمند ملی از ابتدای سال 1396 مورد استقبال جدی مردم قرار گرفت، اظهار داشت: 64 میلیون نفر بالای 15 سال در کشور واجد دریافت کارت هوشمند ملی هستند که تاکنون برای نیمی از این افراد کارت صادر شده است.
 
درخشان نیا با اشاره به اینکه تمام کارت های ملی نمونه قدیم یا کاغذی که تا پایان سال 1389 صادر شده است، تا پایان امسال اعتبار دارد، اضافه کرد: در سال 97 این کارت ها فاقد اعتبار خواهند بود، از مردم می خواهیم که برای گرفتن کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه میانگین زمان صدور کارت های هوشمند ملی در حال حاضر 15 روز است، گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید کارت هوشمند ملی 2،5 میلیون کارت در ماه است.
 
رئیس سازمان ثبت احوال اعلام کرد: به منظور تسهیل سازی برای افرادی مانند معلولان و سالمندان در راستای صدور کارت هوشمند ملی، ایستگاه های سیار راه اندازی شده است.
وی درباره صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان خارج از کشور نیز گفت: تا پایان ماه جاری پیش بینی شده است که صدور کارت ههوشمند ملی برای ایرانیان خارج از کشور در یکی از کشورهای همسایه به صورت آزمایشی آغاز شود و در آینده نیز این امر در 137 نمایندگی در دیگر کشورها انجام خواهد شد.
 
درخشان نیا تاکید کرد: کارت هوشمند ملی در حال حاضر دارای مشخصات هویتی و امضای الکترونیک است و برای اجرایی شدن پروژه کارت هوشمند ملی زحمات و هزینه زیادی انجام شده است که امیدواریم ثمرات آن در خدمات رسانی بهتر و بیشتر عاید مردم شود چرا که این کار کلید ورود به دولت الکترونیک است.
 
وی درباره افزایش عملکرد و خدمات استفاده از کارت هوشمند ملی نیز گفت: جلسات متعدد فنی با بانک ها و قوه قضائیه برگزار شده است که در آینده از کارت هوشمند ملی بهره برداری بیشتری شود.
 
وی تاکید کرد: بنابراین هدفگذاری شده است که تا پایان سال 97 همه ایرانیان واجد شرایط باید کارت هوشمند ملی را داشته باشند.
 
درخشان نیا اعلام کرد، در حال حاضر سازمان ثبت احوال به صورت مکانیزه عمل می کند و در پایگاه اطلاعات جمعیتی این سازمان اطلاعات مربوط به 120 میلیون نفر ایرانی شامل زنده و فوت شده ثبت شده است و مرتب هم این اطلاعات به روز می شود.
 
رئیس سازمان ثبت احوال ادامه داد: در حال حاضر وقایع حیاتی چهارگانه (ولادت، وفات، ازدواج و طلاق) به صورت لحظه ای ثبت می شود و در مورد ولادت و وفات بیش از 99 درصد این اطلاعات ثبت می شود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:59 - 1396/08/21
با این آماری که خودتون دادین تا آخر امسال ۴۲ میلیون کارت تولید میشه، انوقت تا ۶۵ میلیون چقدر میمونه؟! اون موقع چطوری همه باید از ابتدای سال ۹۷ کارت جدید داشته باشن؟!!!
Iran, Islamic Republic of
14:26 - 1396/08/21
تا پایان سال 1400 هم نمیتوانند کارت هوشمند رو به مردم بدند
United Arab Emirates
21:32 - 1396/08/21
برین پولایی که از کارت ملی جمع کردین بشمارین ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج