حمایت موتلفه از تیتر جنجالی کیهان
۶۲۹۹۱۱
۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۳
۳۴۷۹ 
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به شرکت میلیون ها نفر از مسلمانان جهان در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت نرم انقلاب اسلامی در منطقه و جهان بود.
خبرگزاری ایسنا نوشت: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به شرکت میلیون ها نفر از مسلمانان جهان در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت نرم انقلاب اسلامی در منطقه و جهان بود.
 
محمد نبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب اظهار کرد: توطئه‌های استکبار جهانی و قارون‌های منطقه یکی پس از دیگری به دلیل گسترش بیداری اسلامی خنثی شده و می‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: عربستان پس از شکست داعش در عراق و سوریه، طرح جدایی کردستان و تجزیه کشورهای ترکیه، سوریه، ایران و عراق را کلید زد اما این توطئه با تصرف کرکوک در نطفه خفه شد.

حبیبی خاطر نشان کرد: امروز عربستان بدنبال بی‌ثبات ‌سازی لبنان و تشویق رژیم صهیونیستی به حمله به این کشور است. موضوع استعفای سعد حریری یک رسوایی سیاسی برای او و عربستان است.

وی اظهار کرد: نخست وزیر یک کشور به کشور دیگر رفته و در آنجا استعفای خود را اعلام می‌کند و سپس در همان کشور می‌ماند و خبری از او در دست نیست. این اهانتی آشکار به لبنان، همه آنهایی که به وی رای داده‌اند و رئیس‌ جمهور لبنان است که او را برای نخست وزیری معرفی کرده بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: این کار سعد حریری لگدمال کردن استقلال سیاسی کشور و ملت لبنان است. کسی که مرتکب این رسوایی است باید عذرخواهی کند و از ملت و دولت لبنان و حزب الله بخواهد که او را ببخشند.

حبیبی افزود: دولت عربستان برخلاف موازین بین‌المللی، سعد حریری را در کشور خود نگه داشته و اخبار غیر رسمی حاکی از آن است که او را در بازداشت خانگی قرار داده و گفته می‌شود که استعفای حریری به اجبار دولت عربستان بوده است.

وی ادامه داد: این دخالت غیرقانونی و غیرحقوقی عربستان سعودی در کشورهای منطقه است که استقلال کشورهای منطقه را تهدید می‌کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: کشورهای منطقه باید جلوی این زیاده طلبی و دخالت‌های سعودی را بگیرند و اجازه ندهند که عواقب وخیم این سیاست‌های قلدرانه دامنگیر آنها شود.

حبیبی افزود: عربستان جمهوری اسلامی را متهم به دخالت در امور کشورهای منطقه می‌کند در حالی که ریاض با فرستادن تروریست‌ها به عراق و سوریه و حمایت مالی و تسلیحاتی از آنها و نیز برکناری سعد حریری و نیز محاصره مردم یمن در همه امور کشورهای منطقه دخالت می‌کند.

وی به وخامت اوضاع در یمن اشاره کرد و گفت: منابع سازمان ملل اعلام کرده‌اند صدها هزار یمنی به ویژه کودکان در معرض قحطی و گرسنگی و بیماری وبا هستند. امروز بزرگ ترین جنایت حقوق بشری در یمن در حال اتفاق است و قارون‌های ریاض دست از گلوی ملت مظلوم یمن برنمی‌دارند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: هر روز رسانه‌های جهان کودکان یمنی را در حالی نشان می‌ دهند که از گرسنگی فقط پوستی بر استخوانشان مانده است. ثروتمند‌ترین دولت عربی اکنون با فقیرترین ملت عربی در یمن می‌جنگد و هر روز خانه و کاشانه و بازار و خیابان های آنها را در معرض بمباران های بی وقفه قرار می‌دهد. متأسفانه سازمان ملل ساکت است و دهان و زبان اکثریت دولت های عرب با دلارهای سعودی دوخته شده است.

حبیبی به دفاع ارتش یمن از ملت این کشور اشاره کرد و گفت: هر از چندی موشکی را ارتش یمن به سوی حجاز شلیک می‌کند و سعودی ها که از مقابله با ارتش یمن عاجزند به ملت این کشور فشار می‌آورند.

وی با اظهار تأسف از توقیف دو روزه روزنامه کیهان در پاسخ به سؤالی گفت: تیتر کیهان در حمایت از مردم یمن بوده است. اگر این تیتر با سیاست دولت انطباق نداشته است، دولت می‌توانست تذکر دهد اما توقیف یک روزنامه زنگ خطری برای آزادی اظهار نظر آن هم برای یک روزنامه معتبری چون کیهان است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: دولت نباید کاری کند که در افکار عمومی این داوری شکل گیرد که چون نمی‌توانند نقد مشفقانه کیهان در برجام را پاسخ دهند از طریق دیگری می‌خواهند با این روزنامه ارزشی برخورد کنند.

حبیبی به جنگ داخلی قدرت در عربستان سعودی نیز اشاره کرد و گفت: در حالی که دولت عراق و سوریه آخرین ضربات را به داعش فرود می‌آورند و تروریست ها نفس‌های آخر را در این دو کشور می‌کشند، جنگ قدرت در حجاز بالا گرفته و قارون‌های از خدا بی خبر به جان هم افتاده‌اند.

وی گفت: دستگیری‌ شاهزاده‌های سعودی و برکناری برخی از وزرا ربطی به فساد در دستگاه حاکمه عربستان ندارد چرا که کل این دستگاه فاسد است. آنچه از بیرون استشمام می‌شود یک تسویه حساب سیاسی تمام عیار است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: اگر قرار است با فساد در عربستان برخورد شود، شخص شاه و ولیعهد او در راس فهرست مفسدین قرار دارند. حال چگونه رطب خورده‌ها منع رطب می‌کنند. این سوال را سردمداران حکومت قرون وسطایی عربستان باید پاسخ دهند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/08/21
هردم ازاین باغ بری میرسد تازه تراز تازه تری میرسد
تره به تخمش میره حسنی به بابا
پاسخ ها
حسن
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
حسنی به باباش
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1396/08/21
روزنامه معتبر؟؟؟!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1396/08/21
اقای حبیبی تو خودت بزرگترین منافقی مثل روزنامه خودتان
ما که یادمان نرفته در زمان شهرداری چه به روز این شهر و کل مملکت اوردی
تو دیگه به فکر آخرت باش
دنیاتا به اندازه کافی آباد کردی
Germany
21:21 - 1396/08/21
ارادی بیان چطور روزنامه های دیگر توقیف میشد ان هم نه دوروز حرفی از ازادی بیان نمیگفتی آقا
Iran, Islamic Republic of
23:48 - 1396/08/21
بله معتبر.اگر اعتبار نداشته باشه با یه تیتر که علیه عربستان بوده دولت به خشم نمیاد
Iran, Islamic Republic of
23:52 - 1396/08/21
ساکت شو جنگ طلب.
نکنه از تیتر " آخ جون تحریم " هم حمایت میکنی...؟
بعدشم توروخدا دم از آزادی بیان نزن که شرمنده میشوی.
سیدمحمدخاتمی هم آزادی بیان داره..؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج