شورا در انتصابات شهردار دخیل نیست
۶۲۹۹۱۳
۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
۲۰۵۲ 
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه «شورای شهر هیچ دخالتی در انتصابات و عزل‌ و نصب‌های شهرداری ندارد» می‌گوید: باید تلاش شود تا علاوه بر بهتر و شفاف تر شدن رابطه میان شورا و شهرداری، به اعتماد رای دهندگان نیز خدشه ای وارد نشود.
رویداد 24: عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه «شورای شهر هیچ دخالتی در انتصابات و عزل‌ و نصب‌های شهرداری ندارد» می‌گوید: باید تلاش شود تا علاوه بر بهتر و شفاف تر شدن رابطه میان شورا و شهرداری، به اعتماد رای دهندگان نیز خدشه ای وارد نشود.

سیدابراهیم امینی، نایب رئیس شورای شهر تهران درباره افزایش نگرانی ها و همچنین انتقادات به عزل و نصب ها در شهرداری تهران و همچنین ابقای یاران قالیباف توسط محمدعلی نجفی گفت: تاکنون شورای شهر هیچ دخالتی در عزل و نصب‎های کنونی شهرداری نداشته است و این روند اساسا صحیح نیست.

او با تاکید بر اینکه شورای شهر باید به عنوان پارلمان شهری همان نقشی که پارلمان ملی در مقابل رئیس جمهور دارد را ایفا کند گفت: به این معنا که وقتی رئیس‌جمهوری با رای مستقیم مردم انتخاب شد نمی‌تواند کابینه خود را به تنهایی انتخاب کند، بلکه انتخابات‎های او برای تشکیل کابینه حتما باید به تایید مجلس برسد و وزرای پیشنهادی یک به یک از مجلس رای اعتماد بگیرند.

امینی ادامه داد: در همه جای دنیا هم مدیران چه در سطوح ملی و چه شهری و منطقه‎ای هم به همین نحو انتخاب می‌شوند و مدیران یا با رای پارلمان ملی انتخاب می‎شوند و یا پارلمان محلی؛ اما متاسفانه به دلیل نوپا بودن شورای شهر در کشور ما، این اتفاق تاکنون نیافتاده است و سازو کار تعیین شده امکان حرکت در این مسیر را هم نمی‎دهد.

او افزود: بر این اساس ما به دنبال این هستیم که با بررسی پارلمان‌های محلی در سراسر کشور، نظرات حقوقی، قوانین و مقررات موجود، شیوه تعامل شورای شهر و شهرداری را کمی روشن‌تر و شفاف‌تر کنیم تا اختیاراتی متناسب با مسئولیت و انتظارتی که شهروندان از شورای شهر دارند پیش بینی و اجرا شود.

عضوشورای شهر تهران با بیان اینکه برای افکار عمومی احترام قائل هستیم، تصریح کرد: شهردار تهران باید به نحوی عمل کند که عملکردش مورد تایید شهروندان قرار بگیرد؛ خصوصا شهروندان و جریانی که به طور یکپارچه، پای صندوق رای آمدند و به لیست امید رای میلیونی دادند. شیوه رفتار و عملکرد شورا و شهرداری باید به‌ گونه‌ای باشد که خدشه‎ای به اعتماد مردم وارد نیاورد.

امینی با اشاره به سرانجام  پرونده تخلف املاک نجومی، گفت: اعضای شورای شهر همچنان پیگیر تخلفات املاک نجومی در دوران مدیریت سابق شهرداری خواهند بود.
برچسب ها:
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:32 - 1396/08/21
این اپ تا حدود زیادی تکراری و کسل کننده شده هم همه ی نظرات رو بی هیچ دلیلی منتشر نمیکنید.
Iran, Islamic Republic of
16:41 - 1396/08/21
پس کی شهردار را انتخاب میکنه؟
Iran, Islamic Republic of
16:43 - 1396/08/21
فقط نباید اشکالات و نواقص را بیان و تکرار کرد، بلکه باید در مقابل اشکالات موضع قاطع گرفت و لابی بشه تا نواقص بر طرف بشه
Iran, Islamic Republic of
16:44 - 1396/08/21
مردم امیدشان را به لیست امید و اصلاح طلب از دست داده‌اند
Iran, Islamic Republic of
16:46 - 1396/08/21
در ایران هیچ نماینده‌ای به امکانات، ثروت و پست خود پشت پا نمیزنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج