ترس هلندی‌ها از مسائل امنيتی بازی تيم ملی
۶۲۹۹۲۹
۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
۸۲۰۱ 
بازي ايران و ونزوئلا تا آستانه لغو رفت و برگشت. بعد از ماجراي پيش آمده بين فدراسيون فوتبال آلمان و ايران بر سر برگزاري شهرآورد سرخابي‌ها در بيله‌فلد و در نهايت لغو آن، فدراسيون فوتبال آن كشور عليه ايران شد.
خبرورزشی: بازي ايران و ونزوئلا تا آستانه لغو رفت و برگشت. بعد از ماجراي پيش آمده بين فدراسيون فوتبال آلمان و ايران بر سر برگزاري شهرآورد سرخابي‌ها در بيله‌فلد و در نهايت لغو آن، فدراسيون فوتبال آن كشور عليه ايران شد. هلندي‌ها هم كه در ميزباني‌هايشان محافظه‌كار هستند، تحت تأثير فدراسيون آلمان نزديك بود بازي دوستانه تيم ملي و ونزوئلا را لغو كنند. اين را يك ‌فرد آگاه مي‌گويد. او در اين باره توضيح مي‌دهد: «حتي بازي تا آستانه لغو رفت و به فدراسيون گفتند بازي برگزار نمي‌شود. پشت پرده تغيير استاديوم محل برگزاري بازي هم همين بود.»

ابتدا قرار بود بازي در شهر آرنهم و در استاديوم خيلره دوم برگزار شود اما هلندي‌ها بنا به دلايل امنيتي تصميم گرفتند بازي را از اين شهر به شهر نايمخن منتقل كنند كه ايراني‌هاي كمتري دارد. نايمخن در نوار غربي هلند و در مرز كشور آلمان قرار دارد. هلندي‌ها پس از تغيير محل مسابقه، به فدراسيون فوتبال ايران اعلام كردند تنها در صورتي با برگزاري مسابقه موافقت مي‌كنند كه بازي پشت درهاي بسته برگزار شود. آلماني‌ها گويا در اين تصميم‌گيري هلندي‌ها نقش مهمي ايفا كرده‌اند‌؛ تصميمي كه البته با استقبال فدراسيون فوتبال ايران هم همراه شده است.

همواره در چنين بازي‌هايي، برقراري امنيت دشواري زيادي دارد و فدراسيون فوتبال هم دوست نداشت شايعات و حرف و حديث‌ها، دردسرساز شود به همين دليل روي خوشي به تصميم هلندي‌ها نشان داد. يكي از مسئولان در اين باره مي‌گويد: «دروغ چرا، ما هم بدمان نمي‌آيد بازي بدون تماشاگر باشد. هر چند حضور تماشاگران كمك زيادي مي‌كند ولي اولاً بازي در شهري است كه ما آنجا ايراني نداريم. ثانیاً اگر هم ايراني بخواهد بيايد، زير 200 نفر است و به همين خاطر از برگزاري بازي پشت درهاي بسته استقبال كرديم.» بدين ترتيب روز دوشنبه، هيچ هواداري اجازه نخواهد داشت وارد استاديوم شود و اين مسئله برخلاف برخي شايعات به هيچ عنوان به دليل آن نبوده كه كي‌روش بخواهد تيم ملي را پنهان كند. پخش زنده بازي تيم ملي هم دليلي براي اين خواهد بود كه تنها نگراني هلندي‌ها از مسائل امنيتي عامل برگزاري بازي پشت درهاي بسته بوده است. دوشنبه‌شب به احتمال فراوان ديدار دو تيم به صورت زنده پخش مي‌شود. كي‌روش البته موافق برگزاري بازي پشت درهاي بسته نبوده ولي او هم تابع تصميمي است كه گرفته شده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج