نگرانی از ایجاد «جنگ موادمخدر» در افغانستان
۶۳۰۱۲۵
۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۸
۱۱۵۴۶ 
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ما همیشه اعلام کرده‌ایم مخالف کاهش مجازات اعدام قاچاقچیان هستیم، گفت: اما تابع مقررات و قوانین هستیم و طبیعی است که باید همه سازوکارهای لازم را برای اجرای این قانون فراهم کنیم.
ایسنا: قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ما همیشه اعلام کرده‌ایم مخالف کاهش مجازات اعدام قاچاقچیان هستیم، گفت: اما تابع مقررات و قوانین هستیم و طبیعی است که باید همه سازوکارهای لازم را برای اجرای این قانون فراهم کنیم.

علی مویدی افزود: جلساتی برگزار شده و با قوه قضاییه به منظور چگونگی اجرایی کردن این قانون مذاکراتی انجام شده است. در تلاشیم آنچه در قانون آمده به نحو احسن اجرایی شود.

مویدی درباره تاثیر مجازات اعدام در کاهش ارتکاب جرائم مواد مخدری عنوان کرد: به این موضوع که آیا مجازات اعدام بازدارندگی دارد یا خیر بارها پرداخته‌ایم و نمی‌توان با یک جمله گفت  که آیا اعدام بازدارنده هست یا خیر؟.

وی ادامه داد:  شرایط ژئوپلتیکی ما با بسیاری کشورها متفاوت است و در سال‌های آتی با جنگ جدیدی به نام افزایش مواد مخدر در افغانستان روبرو خواهیم بود، زیرا کشت مواد افزایش یافته و امروز این نگرانی وجود دارد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در پاسخ به برخی شنیده‌ها مبنی بر ورود ماده مخدر جدیدی به نام "برگ" اظهار کرد: اصطلاحات خیابانی درباره مواد مخدر زیاد است و در هر خیابانی ممکن است یک اسم به‌روی مواد مخدر بگذارند.

وی افزود: اما طبق آخرین اطلاعاتی که داریم ماده مخدری با این اسم از طریق مجاری رسمی و آزمایشگاه‌های پلیس اثبات نشده است.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1396/08/22
این افغانیاباعث جزضررهیچی برای ایران ندارن بفرستین کشورشون قاچاقی ای موادمخدرو قتی مرزگذاشتین بازموادکه هیچی روزیبالای۲۰۰۰هزارنفربه گفته افغانستان به ایران قاچاقی میان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج