پرونده سپنتا به ایستگاه آخر رسید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
۶۳۱۴۵۴
۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۵
۳۲۶۲
دو نماینده مجلس از توافقات بر ماندن سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد گفتند.
خبرآنلاین: دو نماینده مجلس از توافقات بر ماندن سپنتا نیکنام در شورای شهر یزد گفتند.

" مسئله عضو زرتشتی شورای شهر یزد حل خواهد شد" این جمله ای است که از زبان اکثر مسوولین و نمایندگان شنیده می شود اما گاهی با تکذیبیه هایی که از سوی دیوان عدالت اداری یا شورای نگهبان به گوش می رسد این علامت سوال در ذهن نقش می بندد که آیا قرار است این کشمکش ادامه پیدا کند یا بالاخره راهکاری قانونی پیش پای این نماینده و مسئولان گذاشته خواهد شد؟

وقتی محمود واعظی مسئول دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد توافق شده است سپنتا نیکنام در شورای شهر بماند و بلافاصله دیوان عدالت اداری این صحبت رئیس دفتر رئیس جمهوری را تکذیب کرد باردیگر این گمانه قوت گرفت که قرار است ابهام بر سر حضور اقلیت‌ها در ارگان‌های تصمیم گیری ادامه داشته باشد. با این وجود آنطور که امیر خجسته عضو کمیسیون شوراهای مجلس دهم و جعفرزاده ایمن آبادی از نمایندگان نزدیک به علی لاریجانی می گویند گویا قرار است حضور سپنتا نیکنام در شورای شهر ادامه پیدا کند؛ در گفت و گو با خبرآنلاین خجسته از مذاکرات مجلس و دولت و شورای نگهبان می گوید و جعفرزاده ایمن آبادی از احتمال ورود مقام معظم رهبری روایت می کند.

سپنتا می‌ماند؛ قانون اصلاح می شود

امیر خجسته از اعضای کمیسیون شورها در مجلس دهم و رئیس این کمیسیون در مجلس نهم به خبرآنلاین گفت: مشکلی که در مورد عضویت آقای نیکنام پیش آمد مشکل بزرگی نبود اما با بی تدبیری بین المللی شد در حالی که می توانستیم اگر  ضعف قانونی وجود دارد ان را مرتفع کنیم و کار را به اینجا نرسانیم.  

او ادامه داد: طبق صحبتهایی که من و آقای کولیوند(رئیس کمیسیون) داشتیم قرار شد آقای سپنتا نیکنام در شورای شهر حضور داشته باشند تا این ضعف قانونی را مرتفع کنیم  و همانطور که حضور اقلیت های مذهبی در مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده است در شوراهای شهر نیز این قانن اصلاح شود.

او در پاسخ به این سوال که با وجود صحبت های واعظی برای توافق بر سر حضور سپنتا نیکنام، دیوان عدالت اداری آن را تکذیب کرده است، آیا این نشان دهنده ادامه چالش نیست گفت: در حال حاضر مذاکراتی میان مجلس، دولت و شورای نگهبان درجریان است که این موضوع رفع و در نهایت قانون اصلاح شود

خجسته در پاسخ به این سوال که آیا با اصلاح قانونی به شیوه ای که فقط اقلیت به اقلیت رای دهد قانون به جای مترقی شدن یک گام به عقب خواهد رفت گفت: هنوز دقیقا مشخص نیست که به چه گونه ای می خواهیم آن را اصلاح کنیم آنچه مسلم است اینکه می خواهیم راه را برای حضور اقلیت در شورای شهر تسهیل کنیم؛ اگر قرار باشد فقط اقلیت به اقلیت رای دهد که ممکن است در یک شهر با 400 هزار جمعیت فقط 5000 نفر اقلیت داشته باشد این مشخص است که آنها هیچگاه نمی توانند رای بیاورند لذا باید یک راه منطقی سنجید و در حال حاضر  مرکز پژوهش ها به دنبال این مسئله است. در حال حاضر ما در تلاش هستیم  که این رای متوقف شود و سپنتا نیکنام به حضورش در شورای شهر ادامه دهد تا قانون اصلاح شود.

او در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا  این کار صورت می گیردگفت : طی مذاکراتی که آقای کولیوند داشتند و گزارشی که در کمیسیون قرائت شد این کار در حال صورت گرفتن است.

موضوع قطعا نزد رهبری می رود

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت هم به خبرآنلاین گفت: در جلسه سران سه قوه یک اتفاق نظری صورت گرفت که این مشکل مرتفع شود چرا که شورای نگهبان بی جهت کشور را در یک چالش قرار داد.

او درباره اعلام نظر محمود واعظی و تکذیب دیوان عدالت نیز گفت : به نظرم آقای واعظی  کمی در اعلام نظر عجله کرد به هر صورت سران سه قوه به اجماع  رسیدند که این تصمیم،تصمیم درستی نبود و حذف سپنتا و اقلیت ها و آن بیانیه ها و صحبت های فقهای شورای نگهبان اساسا ضرورتی نداشت که  صورت بگیرد و کشور را دچار بحران کنند.

او با بیان اینکه سپنتا نیکنام یک عضو شورای شهری بوده است که دو دوره پیش هم حضور داشته گفت: چه اتفاقی می افتد که به یکباره تصمیم گرفته می شود این عضویت لغو شود؟!؛ این تصمیم حتی به نوعی خود شورای نگهبان را هم زیر سوال برد.

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که شما خبر دارید که این موضوع در حال حل شدن هست یا خیر گفت: مطمئنم که آقای سپنتا نیکنام در شورا می ماند و این موضوع حل خواهد شد اما متاسفانه این موضوع  از مواردی است که قطعا نزد رهبری خواهد رفت و این درد است چراکه باید برای رهبری هزینه ایجاد کنیم. می توانستیم موضوع را به راحتی حل و فصل کنیم اما جای تاسف است که برای رهبری هزینه درست شده است اما به نظر می رسد با ورود رهبری مسئله حل شود.

 او به این سوال که آیا قرار است مقام معظم رهبری به موضوع ورود کند گفت : بله مگر آنکه رهبری تفویض اختیار کرده باشند به سران سه قوه که از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دارو سازی عبیدی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی