رویارویی مصر درباره اقدامات ضد سوری عربستان
۶۳۱۸۲۱
۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۸
۱۱۷۳۷
مصر به طرح پیشنهادی عربستان و چند کشور دیگر برای جنایتکار خواندن دولت سوریه در مجمع عمومی سازمان ملل رأی ممتنع داد.
خبرگزاری مهر: به نقل از «اسکای پرس»، مصر به طرح پیشنهادی عربستان و چند کشور دیگر در خصوص جنایتکار خواندن دولت سوریه رأی ممتنع داد.

عربستان، قطر، ایالات متحده، ژاپن و اوکراین طرحی را به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه کرده و طی آن دولت سوریه را به ارتکاب جنایت علیه غیرنظامیان از سال ۲۰۱۱ تا کنون متهم کرده بودند، این طرح که با عنوان «وضعیت حقوق بشر در جمهوری عربی سوریه» ارائه شده بود با موافقت نمایندگان ۱۰۸ کشور، مخالفت ۱۷ کشور و رأی ممتنع ۵۸ کشور از جمله مصر مواجه شد.

«محمد موسی» یکی از دیپلمات های مصری در نمایندگی دائمی این کشور در سازمان ملل اعلام کرد که این طرح سیاسی و نامتعادل بوده، به همین دلیل مصر رأی ممتنع داده است. این اولین بار نیست که قاهره از رأی دادن به طرح هایی که علیه دولت سوریه در سازمان ملل ارائه می شود، خودداری می کند.

در فوریه گذشته نمایندگان مصر از تأیید طرحی که به وسیله بریتانیا و فرانسه برای اعمال تحریم های نظامی علیه دولت سوریه و قرار دادن ۱۱ نفر از فرماندهان نظامی این کشور در فهرست سیاه ارائه شده بو،د خودداری کرد.

با توجه به اینکه عربستان یکی از اصلی ترین طراحان این پیشنهاد است، انتظار می رود که امتناع مصر از رأی دادن به این طرح خشم ریاض را که یکی از حامیان مالی اصلی قاهره به شمار می رود را برانگیزد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Sweden
22:20 - 1396/08/24
یعنی الان ممتنع داد ما جشن بگیریم که مصر با عربستان دیگه دوست نیست!!
قابل توجه عزیزان قطر که توسط خود عربستان تحریم شده بود توی این مسئله از عربستان حمایت کرده!
در ضمن اگه مصر مخالف بود می گقت مخالفه نه این که ممتنع بده!!
یادآوری ورود اتباع ایرانی به مصر ممنوعه !!!
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1396/08/25
یکی نیست به عربستان بگه توبرووبمیر؛بایمن چه کردی بامخالفان داخلی چه کردی؛؛حالاخودش هیچ نیست؛؛پولش است که به سازمانهای مللی میرود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج