مراقب خطرات گاز منواکسیدکربن در چادرها باشید
۶۳۲۲۲۸
۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۰
۱۴۲۴۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: امکان وقوع خفگی با گاز منو‌اکسید‌کربن برای افرادی که در چادرها اسکان دارند هست که از مردم زلزله‌زده درخواست می‌کنم در این مورد نکات ایمنی را رعایت کنند.
خبرگزاری تسنیم: محمودرضا مرادی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پس از ارائه خدمات درمانی به مصدومان زلزله اخیر استان هم‌اکنون اولویت دانشگاه مسائل بهداشتی از جمله پیگیری بهداشت آب برای جلوگیری از بیماری وبا و بیماری‌های دیگر است اظهار داشت: مردم سعی کنند از آب معدنی و آب‌هایی که با تانکر به آنها می‌رسانند و نیز از غذاهایی که مطمئن باشند استفاده کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه همچنین سم‌پاشی دامهای زیر آوار مانده را برای جلوگیری از ایجاد آلودگی لازم و ضروری دانست.

مرادی با بیان اینکه به محض ارسال خبر زلزله، کمیته بحران در دانشگاه با حضور تمامی معاونان دانشگاه تشکیل شد گفت: با برنامه‌ریزی و تقسیم کار این کمیته و نیز کمک وزارت بهداشت و استان‌های هم جوار خدا را شکر توانستیم  اقدامات درمانی بسیار خوبی انجام دهیم هرچند شایستگی مردم ما بیش از اینهاست.

وی با اشاره به اینکه ما اطلاع کافی از تعداد کشته شدگان خارج از مراکز درمانی نداریم تعداد فوت شدگان در بیمارستانها را 474 نفر و ترخیصی را 1404 مورد اعلام کرد و افزود: 410 نفر در بیمارستان طالقانی و 210 نفر در بیمارستان امام رضا(ع) مورد جراحی قرار گرفته‌اند و برای 181 نفر نیز در اسلام‌آباد غرب جراحی‌های کوچک انجام گرفته است.

رئیس دانشگاه در مورد اولویت‌های کاری علوم پزشکی گفت: انتقال بیماران اولین اولویت ما بوده و با هماهنگی به عمل آمده با وزارت بهداشت، در تهران 1000 و در همدان  و استانهای مجاور 400 تخت پشتیبان برای ما در نظر گرفته شد که  170 نفر با هواپیمای امدادرسانی و  987 نفر نیز به جاهای مختلف اعزام شدند و به علت تاریکی هوا و عدم امکان استفاده از بالگرد در همان ساعات اولیه صبح مصدومان را انتقال دادیم.

مرادی درمان را اولویت دوم حوزه کاری خود برای چند روز آینده اعلام کرد و گفت: ممکن است بیمارانی باشند که نیاز به عمل جراحی دوم و سومی هم داشته باشند که با تمهیدات صورت گرفته در وزارت بهداشت هزینه این عملها برای همه حتی افرادی که به تهران اعزام می‌شوند رایگان است.

وی با بیان اینکه ما هم اکنون مشکلی بابت نیروی انسانی نداریم گفت: با توجه به اینکه بیمارستانهای ما در دو شهرستان اسلام‌آباد غرب و سرپل‌ذهاب آسیب دیده‌اند برای ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و واکسیناسیون تصمیم بر این است که از کانکسهای مخصوص استفاده کنیم.

مرادی با بیان اینکه  "هیچ خیری شاید از این مهمتر نباشد که به سلامت مردم اهمیت بدهیم" از اعلام آمادگی افراد خیری که قرار است وارد ساخت بیمارستان، مراکز بهداشتی و خرید تجهیزات پزشکی بشوند خبرداد و ابراز امیدواری کرد بتوانیم به صورت عملی باری از دوش دولت برداریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: مردم اطمینان کنند که مسئولینی که پای کار هستند این اجازه را نمی‌دهند که مشکلی متوجه مردم عزیز ما شود و این موضوع که این مردم مرزنشین سالهای متمادی مشکلات جنگ را تحمل کردند از چشم هیچ مسئولی به دور نیست و به این مسئله توجه ویژه دارند. 
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج