قدردانی ویژه امام جمعه تهران از مردم ایران
۶۳۲۴۲۲
۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
۱۱۴۰۰
خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: از تمام ملت بزرگ ایران قدردانی می کنم بابت کمکی که برای زلزله زدگان فرستادند جای شکر دارد که مردم ما اینهمه مهربان و علاقمند هستند. هر انسانی که فطرت بیدار دارد اینگونه است به خصوص در کشور ما که ایثار و محبت خود را نشان دادند. اما گاهی در فضای پرجاذبه کمک صدای کثیفی از حلقوم آدم شروری بلند می شود که می گوید حتی کمک به زلزله زدگان ایران هم نکنید.
خبرگزاری مهر: آیت الله امام کاشانی، امام جمعه موق تهران در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با تسلیت ایام سوگواری رحلت حضرت رسول، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) گفت: امروز روح پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم در حالی که سر مبارکش به دامن امیرالمومنین بود پرواز کرد. از ابن عباس نقل است که بعثت و رحلت پیامبر اکرم روز دوشنبه بود، وقتی پیامبر از مکه خارج شد روز دوشنبه بود، وقتی پیامبر به مکه برگشت و فتح مکه بود نیز دوشنبه بود. نقل است که پیامبر دو روز بعد در روز چهارشنبه به خاک سپرده شد و امیر المومنین (ع) بر پیکر ایشان نماز خواندند.

وی افزود: پیامبر در حالت احتزار سرش بر دامن امیر المومنین (ع) بود که فاطمه زهرا (س) بر بالین پدر آمد و زمزمه کرد که «آن چهره زیبا و روشنی که موقع خشکسالی در مکه به برکت این چهره زیبا آسمان بارید» پیامبر چشم گشود و با صدای ضعیف فرمود عزیز من این ابیاتی است که ابوطالب خوانده تو این شعر را نخوان، آیه شریف قرآن را بخوان که محمد، رسول و فرستاده خداست، اگر بمیرد یا شهید شود شما برمی گردید به عصر جاهلیت و دین را می گذارید. فاطمه جان این لحظه سرنوشت امت و بشریت است درباره افکار و هدف من بگو.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: پیامبر اکرم که به فاطمه سلام الله علیه گفت قرآن بخوان، خواست بگوید به فکر آینده و میراث من باشید، میراث من را مراقبت کنید، آنچه پیغمبر میراث گذاشت کتاب خدا و اهل بین بود که فرمودند اگر از اهل بیت من پیروی کنید دچار گرفتاری نخواهید شد. اهل بیت پیغمبر عالم به وحی هستند و وحی را می شناسند.

آیت الله امامی کاشانی عنوان کرد: اهل بیت حافظ قرآن هستند و امروز جهان اسلام به تبعیت از بزرگان اسلام برای اهل بیت عظمت خاصی قائل هستند، عظمت اربعین حسینی است که شیعه و سنی و مسیحی برای پیاده روی آن رفتند. امامت، تقوا، حق پرستی جلو است باید اول به قرآن و عطرت حضرت حجت باید نگاه کنیم چون این نگاه اساس است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های دوم با اشاره به زلزله غرب کشور گفت: با کمال تاسف حادثه ای رخ داد و کشور و ملت را عزادار کرد اما آنهایی که رفتند با غفران ذنوب رفتند. اینها اجر و مزدی ویژه دارند و انشاالله خدا به بازماندگان صبری عنایت فرماید.

وی گفت: از تمام ملت بزرگ ایران قدردانی می کنم بابت کمکی که برای زلزله زدگان فرستادند جای شکر دارد که مردم ما اینهمه مهربان و علاقمند هستند.آنهایی که قدرت مالی دارند و کمک نکردند بدانند اگر کسی به گرفتاری مسلمانان اهمیت ندهد مسلمان نیست. اگر کسی صدا کرد اما جوابش را ندادند از مسلمانان نیست، مسلمانی آثاری دارد کسانی که توان دارند خانه سازی را برعهده بگیرند. هر انسانی که فطرت بیدار دارد اینگونه است به خصوص در کشور ما که ایثار و محبت خود را نشان دادند. اما گاهی در فضای پرجاذبه کمک صدای کثیفی از حلقوم آدم شروری بلند می شود که می گوید حتی کمک به زلزله زدگان ایران هم نکنید.

آیت الله امامی کاشانی افزود: در دنیایی که ما زندگی می کنیم وقتی زلزله ای به این بزرگی به وجود آمد به جای اینکه دنیا کمک کنند، اشرار اینگونه حرف می زنند این نشانه بدبختی دنیاست که رئیس جمهور آمریکا اینگونه لجن وار صحبت کند. کشوری که می گوید من حامی حرمین هستم به نام آل سعود اینگونه جنایت کند و طرح هایی برای کشورهای اسلامی داشته باشد که بودجه بدهد و از اسرائیل درخواست حمله داشته باشد نشان دهنده بدبختی و ذلیل بودن آنهاست.

وی با اشاره به استعفای سعد حریری عنوان کرد: این بساط نشان می دهد دشمن چقدر نقشه و طراحی برای کشورهای اسلامی طرح ریزی می کند، می خواهند منطقه و لبنان آرام را متشنج کنند اما به لطف خدا مردم و طوایف لبنان بیدار هستند. از همه مردم لبنان به خصوص آقای سید حسن نصرالله تشکر می کنیم که گفت اگر سعد حریری به لبنان بیاید همه از او استقبال می کنند این به معنی خنثی کردن توطئه آل سعود است، وحدت شما و اینکه دور سعد حریری را بگیرید برای ملت لبنان یک یادگار بزرگ و با آرزش خواهد بود.

امام جمعه موقت تهران گفت: امروز شرایط جهان حساس است، ملت های مسلمان باید اتحاد و وحدت در برابر توطئه های دشمن باید پیدا کنند. دشمنان می خواهند ما به جاهلیت برگردیم اما ندای پیغمبر این بود که به جاهلیت برنگردید که این با اتحاد و انسجام و وحدت عملی می شود.

آیت الله امامی کاشانی عنوان کرد: ملت ها از حاکمان شقی جدا شوند هر کس که نماز می خواند چه در مسجدالحرام و چه در هرجای دنیا وظیفه دارد که نسبت به دشمن وحدت داشته باشد.

وی گفت: خوشبختانه در کشور ما مسئله ولایت فقیه مطرح است، ولایت فقیه قطب است که در دور آن آسیاب می چرخد. ایثار و فداکاری و شهامت و شجاعت و لبیک یا زینب و لبیک یا حسین ها دشمن را عقب زده و مایوس می کند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اهمیت وقف گفت: کسانی که تمکن دارند وقف کننده که این وقف برایشان باقیات و صالحات است.

آیت الله امامی کاشانی برای نیروهای مسلح در فداکاری هایی که انجام دادند چه در ایام اربعین و چه در حادثه کرمانشاه از خداوند متعال طلب اجر کرد.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج