کاهش وزن چانه نان هیچ توجیهی ندارد
۶۳۶۲۲۵
۰۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۶
۲۹۹۷
یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: افزایش قیمت نان صرفا به دلیل لحاظ بخشی از افزایش نرخ تورم است و قیمت آرد و گندم تغییری نمی‌کند اما کاهش وزن چانه نان هیچ توجیهی ندارد.
خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: افزایش قیمت نان صرفا به دلیل لحاظ بخشی از افزایش نرخ تورم است و قیمت آرد و گندم تغییری نمی‌کند اما کاهش وزن چانه نان هیچ توجیهی ندارد.

علی اکبری بیان کرد: اگر قرار است افزایش قیمت نان تا سقف 30 درصد برسد، این مسئله را روراست با مردم در میان بگذاریم، اما اینکه از وزن نان نیز بکاهیم و اعلام کنیم که 15 درصد قیمت نان افزایش می‌یابد، غیر قابل توجیه است.

وی افزود: افزایش 15 درصدی قیمت نان عاید تولید کننده یا همان نانوا می‌شود و این افزایش قیمت به این دلیل است که قیمت نان در سه سال گذشته تغییر نکرده است در صورتی که افزایش قیمت‌ها و نرخ تورم سالانه در این سه سال بسیار بیشتر از این مقدار است. در این سه سال نانواها تلاش و پیگیری زیادی کردند تا قیمت نان نیز متناسب با نرخ تورم تغییر کند و میزان تغییری که الان اتفاق افتاده کمتر از 50 درصد نرخ تورم است؛ بنابراین قیمت گندم و آردی که در اختیار نانوا قرار می‌گیرد، تغییر نخواهد کرد.

اکبری با اشاره به تاثیر افزایش قیمت نان بر روی سایر کالاها گفت: این امر اجتناب ناپذیر است که ما بخشی از جامعه را نادیده بگیریم به دلیل تاثیری که ممکن است بر روی سایر بخش‌ها گذارد. ما اگر نگران تاثیر این افزایش قیمت بر روی سایر کالاها هستیم باید با اهرم‌های مناسب سایر بخش‌ها را مدیریت کنیم. اینکه در سه سال یک درصد افزایش قیمت برای این بخش وجود نداشته باشد منطقی نیست. ما اگر میزان تعیین شده را بین سه سال تقسیم کنیم، معادل سالی 5 درصد می شود که این میزان کمتر از نصف تورم جاری کشور است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: البته تعزیرات وظیفه نظارت را برعهده دارد. بازرسان سازمان صنعت، معدن، تجارت در استان‌ها که زیر مجموعه وزارت صنعت و معدن هستند وظیفه مستقیم نظارت روی عملکرد واحدهای صنفی را برعهده دارند؛ به علاوه کارگروه تعزیرات آرد و نان و گندم در استان‌ها که با حضور استانداران تشکیل می‌شود وظیفه نظارت بر این بخش را بر عهده دارند.
برچسب ها:
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1396/09/04
به قول خودتون که تورم افزایش یافته همه چیز را گران میکنید پس چرا یارانه مردم نسبت تورم افزایش پیدا نمیکنه؟ چرا هر چیزی که به ضرر مردم هست زود تصویب میشه اما سهام عدالت یا افزایش یارانه ها که به نفع مردم هست سالیان دراز هست راکد مونده؟ کجای کار میلنگه ؟. ما ملت باشیم تا دیگه به این نماینده های نمک نشناس رای ندیم تا برن مجلس علیه خود ما عمل کنند.
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1396/09/04
موقعی که می خواهند حداقل دستمزد را تعیین کنند تورم را زیر 10%عنوان می کنند وحالا نان را فقط بیش از 30% افزایش می دهند دارو بیش از 20 %وسایر مایحتاج مردم هم افزایش بیش از ۲۰%دارند مردم را فریب می دهند بعد باین مردم می گویند فهیم وصبر!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1396/09/04
چانه زدن سرچانه نان...رژیم غذایی اجباری......قوی باشید!!!
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1396/09/04
باسلام به نماینده محترم شما الان 15 سال دارین کار خودتون میکنید جامعه مردمی برای شما معنی نداره شمافقط در مجلس نشستین که تبصره بزنین هر کی میاد میخواد یک افاضاتی بکنه ما مردم هم سرمون به درد بیاریم خبرگزاریا تیتر بزنن ولی هیچی این همایش ومسافرت رفتن که برگزارمیشه تا میخواین این کاربکنین برین بدین به سوپرمارکت ونانوا وغیره این میز ونیمکت به هیچ احدی وفا نمیکنه همه ما رفتنی هسیم فامیلتون وجیب شما پر پول من به خدا کانال تلگرام مجلس دارم میرم میگم حالا من منتظرم که منتشر کنی 15 ساله هیچی دیگه برای ما لذت بخش نیست دفتر وکتاب وقبض وکوفت وهزار چیز دیگه باید زهر مارآیندگان بشه ما که دیگه آینده نیستیم یک فردی بود چند سال پیش گازنداشتن وقتی مرد گازدارشد اینو من به عینه دیدم خوددانی دل مرد م شکستن چیه بعد میگین یک شخصی بیاد از یک شخص دیگه ای که مرده بیاد دلجویی کنه برسون به کسی که تیترزده وما این مینویسیم به شما میدهیم
Iran, Islamic Republic of
13:03 - 1396/09/04
فقط هوا مونده ونفس کشیدن اونو هم بگیرین
United Arab Emirates
22:55 - 1396/09/04
چرا نظرات رو سانسور میکنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج