50 سریال در صف جعبه جادویی
۶۳۷۶۴۴
۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۹
۴۸۳۳
«صبح نو» از سریال‌های در حال تولید سیما گزارش می‌دهد
بعد از خلأها و کمبودهایی که هر از گاهی گریبان تولیدات رسانه ملی را می‌گرفت، مدتی است که تلویزیون پیرو رویکرد تولیدات متعدد، در سایه هزینه‌های کمتر، به ساخت مجموعه‌های مختلفی برای شبکه‌های سیما اقدام کرده است.
روزنامه صبح نو: بعد از خلأها و کمبودهایی که هر از گاهی گریبان تولیدات رسانه ملی را می‌گرفت، مدتی است که تلویزیون پیرو رویکرد تولیدات متعدد، در سایه هزینه‌های کمتر، به ساخت مجموعه‌های مختلفی برای شبکه‌های سیما اقدام کرده است. اتفاقی که موجب شده تا در‌حال‌حاضر بیش از 50 سریال با فضا و قالب‌های گوناگون در حال ساخت و بعضاً آماده پخش باشند. حال اینکه کیفیت این مجموعه‌ها در سایه تعددی که در حال وقوع است چه‌طور خواهد بود، مساله‌ای است که بررسی آن به گذشت زمان بیشتر و پخش این آثار نیاز دارد.

در ادامه به برخی از این مجموعه‌ها اشاره اجمالی می‌کنیم.
 
50 سریال در صف جعبه جادویی 
 
تاریکی شب، روشنایی روز
این مجموعه، به کارگردانی آقای حجت قاسم‌زاده اصل که آماده نمایش است، قرار است که به مدت ۶ شب در هفته پخش شود. داستان این سریال در دو برهه زمانی امروز و گذشته اتفاق می‌افتد و خانم‌ها و آقایان فرهاد قائمیان، فرخ نعمتی، مائده طهماسبی، بهاران بنی‌احمدی، سید مهرداد ضیایی، مهرداد ضیایی، احسان امانی، امیرحسین مدرس، پرویز پورحسینی، ناصر ممدوح و‌... در آن بازی می‌کنند.
 
شب عید برای نوروز
سریال «شب عید» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی آقای کمال طباطبایی و جواد فرحانی از مجموعه‌های طنز نوروزی است که این روزها مراحل پایانی تدوین را پشت سر می‌گذارد. در این مینی‌سریال 6 قسمتی خانم‌ها و آقایان حمید لولایی، مرجانه گلچین، حسین محب اهری، افسانه ناصری، زهره صفوی، نعیمه نظامدوست، سروش جمشیدی و علی هاشمی ایفای نقش کرده‌اند.
 
سرّ دلبران
سر دلبران به کارگردانی آقای محمدحسین لطیفی و تهیه‌کنندگی آقای محمدرضا شفیعی یکی از تولیدات سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که تصویربرداری آن به پایان رسیده و قرار است در ماه مبارک رمضان سال ۹۷ روی آنتن سیما برود. آقای برزو ارجمند در قامت یک روحانی نقش اول را ایفا می‌کند و خانم‌ها و آقایان محمد کاسبی، فرهاد قائمیان، اسماعیل محرابی، متین سادات ستوده، جعفر دهقان، کامران تفتی، جهانبخش سلطانی، شهین تسلیمی و… دیگر بازیگران این سریال هستند.
 
پایتخت5
این سریال نیز مدتی است که بعد از پایان تصویربرداری مراحل فنی را پشت سر می‌گذارد و قرار است تا به کارگردانی آقای سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری، در ۱۳ تا ۱۵ قسمت، نوروز ۹۷ از شبکه یک سیما روی آنتن برود. خانم‌ها و آقایان محسن تنابنده، احمد مهران‌فر، علیرضا خمسه، ریما رامین‌فر، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبدالهی، بهرام افشاری، سارا و نیکا فرقانی و... از بازیگران آن هستند.
 
آرماندو
سریال «‌آرماندو» هم به کارگردانی آقای احسان عبدی‌پور و تهیه‌کنندگی آقای ایرج محمدی در مرحله ساخت تیتراژ و صداگذاری قرار دارد. داستان این سریال درباره پسری است که تلاش می‌کند مشکلات خواهر و فرزندان خواهرش را برطرف کند و درگیر موقعیت‌هایی نفس‌گیر می‌شود…
آقای حمیدرضا آذرنگ و خانم مرجانه گلچین در این سریال نقش یک خواهر و برادر با نام‌های آرمان و صاب جان و خانم عبدالرزاقی نقش مهتاب را ایفا می‌کنند. خانم‌ها و آقایان الیکا علیرضا استادی، علی مسعودی، سحر ولدبیگی، علی اوجی، فریبا طالبی، علی اوجی و... نیز از بازیگران این سریال هستند.
 
روبه‌راهم کن
مجموعه تلویزیونی«روبه‌راهم کن» در ۱۳ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای با مشارکت معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی برای شبکه یک سیما در استان مازندران شهرستان سواد کوه تولید شده است.آقایان هانی اکبری و حمید نوبهار کارگردان و تهیه‌کننده این مجموعه‌اند که قرار است به زودی روی آنتن برود. خانم‌ها و آقایان سولماز حصاری، ژاله درستکار،‌ فرهاد بشارتی، سیامک اشعریون، غلامرضا اوصانلو، سپیده عنایت و... بازیگران این مجموعه‌اند.
 
برنا
سریال «برنا» به کارگردانی آقای عباس رنجبر بعد از 6 ماه تصویربرداری، این روزها مراحل فنی‌اش را پشت سر می‌گذارد. خانم‌ها و آقایان فریده سپاه منصور، آشا محرابی، محمودرضا قدیریان، سیاوش طهمورث، جمشید جهانزاده، مرضیه صدرایی، فریده دریامج، نیلوفر پارسا و... از جمله بازیگرانی اند که در این سریال که مضمون اجتماعی دارد، به ایفای نقش می‌پردازند.
 
پاهای بی‌قرار
«پاهای بی‌قرار» به کارگردانی آقای منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی آقای ایرج محمدی با مضمون جنگ در قالب ملودرام اجتماعی در سه فصل زمان حال و گذشته تولید خواهد شد و درنهایت مخاطب با سریالی ۶۰ قسمتی که تلفیقی از این سه فصل است، مواجه می‌شود. در‌حال‌حاضر تصویربرداری فصل2 به پایان رسیده است و خانم‌ها و آقایان مسعود رایگان، پانته‌آ بهرام، حمید گودرزی، مهرانه مهین ترابی، شاهرخ استخری، آرش مجیدی، مهدی صبایی، لیندا کیانی، افسانه ناصری، سمیرا حسن‌پور بازیگران اصلی آن هستند.
 
وسوسه
این سریال با محتوای آگاهی بخشیدن در عرصه پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی، به نویسندگی وکارگردانی آقای آزاد ناظریان مراحل فنی را پشت سر می‌گذارد. وسوسه، مضمونی اجتماعی و قصه‌های مستقل دارد که بر اساس داستان‌های کاملاً واقعی به رشته تحریر در آمده و به‌زودی در یکی از شبکه‌های سراسری پخش خواهد شد.
 
آشوب
سریال ۳۰ قسمتی «آشوب» به کارگردانی آقای امیر پوروزیری، روایتی از مقاومت مردم خرمشهر در زمان آغاز جنگ تحمیلی است که تصویربرداری آن این روزها به پایان رسیده است. خانم‌ها و آقایان عباس غزالی، محمود پاک‌نیت، سلمان فرخنده، سیاوش طهمورث، مهدیه نساج، پروانه معصومی و بازیگران این مجموعه هستند.
 
محکومین
«محکومین» سریال ۳۰ اپیزودی شبکه یک است که ۲۰ اپیزود آن را آقای جمال سیدحاتمی می‌سازد و ۱۰ اپیزود را آقای حسین قناعت کارگردانی می‌کند. موضوع این کار مجازات‌های جایگزین است. این سریال از مجموعه‌های پربازیگری است که برخی از آنها عبارتند از خانم‌ها و آقایان امیرحسین صدیق، سپیده خداوردی، پژمان بازغی، سیروس گرجستانی، ساقی زینتی، آتش تقی‌پور، مریم کاویانی، نیما شاهرخ‌شاهی، کامران تفتی، نگین معتضدی، بهرام ابراهیمی، حسین محجوب، مریم سعادت، شبنم قلی‌خانی و...
 
در میان خاکستر
این مجموعه به کارگردانی سجاد امیر یزدانی، تحویل پخش شبکه یک شده و به‌زودی روی آنتن می‌رود. فیلمنامه این سریال براساس واقعیت و درباره مبارزان خرمشهری تهیه شده است.
 
بازی نقاب‌ها
سریال «بازی نقاب‌ها» به کارگردانی آقای سیروس حسن‌پور و تهیه‌کنندگی آقای علی مهام هم ملودرام عاشقانه‌ای است که تصویربرداری آن در بندر ترکمن ادامه دارد و بازیگرانی چون آقایان و خانم‌ها آزیتا حاجیان، جعفر دهقان، منوچهر آذر، بابک انصاری، سیما خضرآبادی، رزیتا غفاری، مهرداد ضیائی و‌... درآن حضور دارند.
 
گیله‌وا
«گیله‌وا» به کارگردانی اردلان عاشوری داستان عاشقانه‌ای را در بستر اتفاقاتی مثل جنبش جنگل و قیام میرزا کوچک‌خان جنگلی و قحطی روایت می‌کند. تصویربرداری این سریال با بازی افرادی چون آقایان و خانم‌ها امیرحسین هاشم، حمیدرضا پگاه، ستاره اسکندری، مهران رجبی، امیرحسین صدیق و... به پایان رسیده است.
 
دستت را به من بده
این سریال اجتماعی-خانوادگی به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و با حضور بازیگرانی چون امین تارخ، فریبا متخصص، علی استادی، محمدرضا هدایتی، مارال فرجاد و... از مهرماه کلید خورد. دستت را به من بده، یکی از گزینه‌های رمضان ۹۷ است.
 
از یاد رفته‌ها
این سریال تاریخی به کارگردانی آقای بهرام بهرامیان و تهیه‌کنندگی اکبر تحویلیان در 50 قسمت در حال آماده شدن برای شبکه5 است. خانم‌ها و آقایان حسین یاری، هلیا امامی، لیلا بلوکات، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، رضا یزدانی، میترا حجار و... برخی از بازیگران این ملودرام تاریخی هستند.
 
دنگ و فنگ روزگار
یکی از گزینه‌های نوروز ۹۷ شبکه یک، این مجموعه است که از زمستان پیش‌تولید آن آغاز می‌شود. سریالی که در قالب 30 قسمت توسط آقای حسن وارسته نوشته شده و همچنان به دنبال کارگردان است.
 
رنج پنهان
رنج پنهان سریال 20 قسمتی است که به تهیه‌کنندگی آقای رضا جودی و کارگردانی آقای بیژن میرباقری در دهه فجر آماده پخش می‌شود. قطب الدین صادقی، اتابک نادری، سمیرا حسینی، کاوه خداشناس و... بعضی از بازیگران این مجموعه‌اند.در کنار این مجموعه‌ها، سریال‌های دیگری چون «شبکه»، «عمودی‌ها»، «زندگی از نو»، «نگهبان زمین»، «بچه مهندس»، «باتو می‌مانم»، «عاشق شدی بیا»، «بی‌همگان»، «الف ویژه»، «چهره به چهره»، «حضرت موسی»، «پدر»، «مرد»، «بانوی عمارت»، «هست و نیست»، «87متر» و...
با برگشت کارگردانانی چون آقایان سیروس الوند، کیانوش عیاری، همایون اسعدیان و... به تلویزیون در حال آماده شدن هستند.

 


مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج