چرا بشر دیگر نتوانست به کره ماه برود؟
۶۳۷۹۸۳
۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۷
۷۰۱۵ 
همیشه یکی از سوال‌های کسانی که منکر سفر انسان به ماه هستند و همه چیز را یک صحنه‌سازی می‌دانند این است:اگر این سفر صحت دارد چرا دیگر تکرار نشده است؟ با همه پیشرفت‌های فضایی که صورت گرفته این سوال هر روز پر‌رنگ‌تر می‌شود.
خبرآنلاین: همیشه یکی از سوال‌های کسانی که منکر سفر انسان به ماه هستند و همه چیز را یک صحنه‌سازی می‌دانند این است:اگر این سفر صحت دارد چرا دیگر تکرار نشده است؟ با همه پیشرفت‌های فضایی که صورت گرفته این سوال هر روز پر‌رنگ‌تر می‌شود.

 تا حالا پرسیده‌اید چرا ساخت یک هواپیمای جدید شش سال زمان می خواهد درحالی که مشخصات آن باز هم تا 90 درصد با نسخه قبلی‌اش مشترک است؟

پاسخ این است که این دستگاه ها بسیار پیچیده اند. حال، پرتابگر یا فضاپیماها که دیگر جای خود را دارند و در این وسایل جای هیچگونه خطا یا بی دقتی هم نمی‌تواند وجود داشته باشد.

بنابراین، زمانی که حرف از این میزان دقت در میان باشد، هزاران هزار ساعت زمان نیاز است تا فرایند تست و بهینه سازی روی این وسایل انجام شود. در واقع، تیم های توسعه و عملیاتی فضایی، به دانش و تخصصی دست پیدا می کنند که هیچ فرد دیگری روی این سیاره آنها را در اختیار ندارد.اجرای ماموریت های فضایی مستلزم تدوین موارد متعددی از جمله قوانین فضایی و اقدامات قابل اجراست که بعد از ساعت ها تست و شبیه سازی به دست آمده اند. یک تغییر کوچک در وسایل حمل و نقل فضایی می تواند این اسناد و قوانین را به کلی تغییر دهد.

بر اساس گزاشی که نشریه فوربس منتشر کرده راکت Saturn V دربرگیرنده سه میلیون قطعه است. ماژول های فرماندهی و خدمت رسانی و همچنین ماژول های مورد استفاده در ماموریت به ماه نیز دربرگیرنده میلیون ها قطعه اضافی علاوه بر این بودند و این پیچیدگی به حدی است که مقیاس جزئیات مورد نیاز برای سر هم کردن و ساختن این دستگاه ها در ذهن یک نفر جای نمی گیرند.

بنابراین وقتی که برنامه آپولو به انتهای کار رسید، کارخانجاتی که آن وسایل را سر هم می کردند یا موظف به انجام کار دیگری شدند یا اینکه به کلی به کار خود پایان دادند. وسایل و تجهیزات مورد استفاده برای انجام آن ماموریت ها هم از هم باز شدند و تکنیسین ها، مهندسان، دانشمندان و کادر کنترل پرواز نیز به مشاغل دیگری گمارده شدند. با گذشت زمان، برخی از وسایل و تجهیزاتی که در جریان این ماموریت مورد استفاده قرار گرفتند منسوخ شدند.

از همین رو، اگر امروز حرف از ساختن راکت Saturn V یا آپولو و سفر به ماه به میان می آید، حرف از یک کار ساده و پیش پا افتاده در میان نیست و نمی توان صرفا با استناد به مدارک قبلی به جای مانده از آپولو این کار را به انجام رساند. در برهه کنونی کارخانجات یا ابزارهای لازم برای این منظور در اختیار نیست و تخصص کافی برای درک چگونگی ساز و کار این وسایل نیز موجود نخواهد بود و اگر هم موفق به ساخت چنین وسیله ای شویم دانش کافی برای فرستادن آن فضاپیما به ماه را نخواهیم داشت.

برای ساخت فضاپیما هم لازم است که مواد جدید جایگزین مواد قدیمی شوند و این کار، کلیت وسیله ای که با آن سر و کار خواهیم داشت را تحت تاثیر قرار می دهد. به این ترتیب حتی تعاملات و کارکردهای نادرست احتمالی هم تغییر خواهند کرد و دستگاه مجموعا توانمندی های تازه ای پیدا می کند.

با در نظر داشتن همین مسائل، لازم است که تخصص مورد نیاز برای ساخت چنین دستگاهی به دست بیاید و در ادامه تست و فرایندهای شبیه سازی تازه ای صورت بگیرد و حتی قوانین و فرایندهای لازم برای پرواز این دستگاه ها از نو نوشته شود و اصولا به همین خاطر است که بشر فعلا توانایی پرواز مجدد به ماه را ندارد.
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 15
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1396/09/07
چون همون بار اول هم نرفته بود و همش حقه ی هالیوود بود برای اینکه کل کل فضایی رو با شوروی ببره.
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1396/09/07
مشتی دروغ و صحنه‌ سازی بود خود ناسا اعلام کرد تا 2040میلادی به ماه خواهند رفت چون هنوز دانش و ابزار در برابر پرتوهای کیهانی را ندارند که انسان در برابرش نمیتواند دوام بیآورد در دوران جنگ سرد آمریکا و شوروی برای نشان دادن قدرتشان به یکدیگر چنین صحنه سازیهای را در استودیو ها انجام دادند سفینه‌ ها فقط دور مدار زمین میگشتن و در اقیانوس فرود میآمدند میگفتند به ماه رفتیم در آن روزگار همانند امروز ارتباطات پیشرفته نبود و مردم هم باور میکردند :
Iran, Islamic Republic of
19:16 - 1396/09/07
قانع کننده نبود،سفر به ماه یک دروغ بزرگ ایالت متحده است.
Iran, Islamic Republic of
19:37 - 1396/09/07
توضیح ندهید خودشان د رمستندی که در شبکۀ خبر وطنی خودمان هم پخش شد اعتراف کردند که نرفتند بعد شما می خواهی توجیه بفرمایی ایول .....
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1396/09/07
چون همون سری اول هم خالی بندی بود.تصاویراستودیویی بود.اگرشرائط ماه اجازه فرودسفینه رابه فرض بدهد.انسان نمیتواندپاروی ماه بذاره.بادهایی باسرعت زیادهمراه باشن وماسه آدموسوراخ سوراخ میکنه
Iran, Islamic Republic of
20:04 - 1396/09/07
نه تنها سفر به ماه دروغه بلکه زمانهایی در سال های آینده شاهد برملا شدن دروغ ها ی عجیب و بزرگ تر از این سفر میشیم که... خداکنه من با همین قدر نادانی از دنیا برم که شرم حماقت بیشتر رو تحمل ندارم.
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1396/09/07
چرا بشر دیگر نتوانست به کره ماه برود؟
زیرا بشر تاکنون به کرهٔ ماه نرفته که دوباره برود!
Iran, Islamic Republic of
22:22 - 1396/09/07
اصولا این سفر انسان به ماه یه دروغ بسیارزشته اونم پنجاه سال پیش با اون تکنولوژی عهدبوقی.اینا فیلم هالیود در استودیوهای ناسابود و دروغی که به ذهن و تخیل فعال مردم جهان گفته شد.حقیقتی که هیچگاه اشکار نخواهد شد چون نمیگزارن.یعنی چه؟تکنولوژی منحل شده مشاغل تعطیل شده و مهندسان شغل عوض کرده...اونم ذهن تشنه بشر که تخیلش تعطیل نمیشه....اگه اون زمان رفته بودن الان بعدپنجاه سال پایگاه داشتن توماه و مواد معدنی استخراج میکردن....
Iran, Islamic Republic of
23:29 - 1396/09/07
آخه تز اولش هم آپولو و سفر انسان به ماه دروغ بود
Iran, Islamic Republic of
23:32 - 1396/09/07
حالا که تکنولوژی خیلی پبشرفته تره برای فرستادن انسان به ماه و همین ثابت میکنه از اولش همه دروغ بوده و همون گاف امذیکایی مثل فیلمها و یا نشان دادن قدرت پوچشان است
Iran, Islamic Republic of
00:46 - 1396/09/08
قانع کننده نبود نیست و دروغ بزرگ امریکا رفتن به فضا هست الان با این همه پیشرفت و شبیه سازهای کامپیوتری شرکتها و کارخانجات پیشرفت این جور استدلالهایی احمقانه هست کاسه داغ تر از اش نشو بزار دروغ امریکا اشکار بشه نه سر پوش بزاری براش
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1396/09/09
سلام به همه.راست هست یادروغ قظاوت نکنید.ازکجامیدونیددروغ!هزینه استخراج موادبه زمین آودن هزینه بره اونم بیش ازحد.میشه کارای ملانصرالدینی.مطمعن باش رفتن.چیزی دیدند فهمیدند.بعضی برنامه هافوق صری هستند.ساده نباشد.تازه مهمترین اختراعات کشف علم ۷۰سال پیش پیدا شد.الان تکلونوژی نیست پیشرفتی نکرده اینترنت تمام وسایل بهم وسل کرده کاراراخت ترشده.امواج رادیویی روتسلا خیلی وقت پیش درست کرده بود.اختراعی که بی ارزشد میدن ملت استفاده کنه.سادای بابا.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۲
فوق صری
خیلی با حالی تخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
02:51 - 1396/09/09
سال ۲۰۱۸ سفربه ماه دوباره ناسابه دستورترامپ شروع میکنند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج