طنز؛ از آمار عصبانیت ایرانی‌ها تا هشتگ باید ببازی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
فرش مرتضوی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۶۳۸۱۹۶
۰۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
۳۲۴۵
شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در روزنامه شهروند نوشت: شیطان می‌گوید آدم بلیت بگیرد برود ینگه‌دنیا دو تا مشت بزند تو دهان آمارگیر موسسه گالوپ؛ یعنی چه که تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده «ایرانی‌ها عصبانی‌ترین مردم جهان هستند؟» اصلا دلیلی برای عصبانیت هست؟ ما مردمی هستیم که اگر یکی به ما بگوید باید ببازی بدون هیچ ناراحتی‌ای می‌بازیم؛ اصلا هم خم به ابرومان نمی‌آوریم.
شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي در روزنامه شهروند نوشت:
 
شیطان می‌گوید آدم بلیت بگیرد برود ینگه‌دنیا دو تا مشت بزند تو دهان آمارگیر موسسه گالوپ؛ یعنی چه که تحقیق کرده و به این نتیجه رسیده «ایرانی‌ها عصبانی‌ترین مردم جهان هستند؟» اصلا دلیلی برای عصبانیت هست؟ ما مردمی هستیم که اگر یکی به ما بگوید باید ببازی بدون هیچ ناراحتی‌ای می‌بازیم؛ اصلا هم خم به ابرومان نمی‌آوریم. وقتی به چنین درجه‌ای از عرفان رسیده‌ایم که نفس اماره را می‌کشیم و به حرف مربی گوش می‌دهیم و خیلی شیک و مجلسی مسابقه را می‌بازیم، آن وقت از ما بر می‌آید این‌قدر عصبانی باشیم؟ اتفاقا آنها که مسابقه برایشان مهم است و خودشان را به در و دیوار می‌زنند که برنده باشند، عصبانی هستند. لطفا بیایید روی خط شهرونگ و نظرتان را به ما بگویید. اولین تماس را وصل کنید لطفا:

- بنده احمدآبادی هستم. راستش صبح یک لحظه داشتم عصبانی می‌شدم اما به واسطه محسنات شبکه‌های مجازی تا ماشین قدیمی دکتر مصدق را دیدم که زیر باد و باران درب و داغان شده و چیزی نمانده که به ماشین مشدی ممدلی تبدیل شود، یکهو گل از گلم شکفت. خیلی خوشحال شدم. تازه دوستان برای من عکس آدامس فرگوسن در موزه بریتانیا را می‌فرستند و می‌گویند چرا خودروی مصدق در موزه نیست. چرا باشد؟ آنها که نمی‌توانند از یک آدامس دل بکنند با از دست‌دادن چیزی عصبانی می‌شوند. ما همین دیروز خانه نائل را در اصفهان از دست دادیم. بولدوزرها از روی این خانه تاریخی دوره صفویه رد شدند و ما کک‌مان نگزید. اصلا عین خیال‌مان نبود. اصلا هپی‌تر از ما مگه میشه؟ مگه داریم؟

- رویا هستم. مهندس. این خبر را که خوندم خیلی بهم برخورد. تازه داشتم به خبر پیگیری مسأله ورود زنان به ورزشگاه‌ها می‌خندیدم که یهو دیدم گالوپ این را نوشته. شما تلفن گالوپ را نداری از خجالتش در بیام؟

- صمد. سی ساله. بنده زنگ زدم خدمتتان فقط بگویم اگر نشانی صفحه اینستاگرام موسسه گالوپ را دارید، بدهید به ما برویم زیر پست‌هایشان شادی‌هایمان را با ایشان تقسیم کنیم. چند روز میشه درست حسابی فحش ندادیم، تخلیه نشدیم، داریم کم‌کم عصبانی میشیم. به نظرم موسسات تحقیقاتی باید بعد از هجوم ما به صفحات مجازی سلبریتی‌ها آمارگیری کنند. به شما قول می‌دهم هر کس که فحش میده از آمار عصبانی‌ها کم میشه.

- ببخشید من فقط زنگ زدم یک فعل را برای شما صرف کنم. بردم، بردی، برد. بردیم، بردند. گفتند بباز!

- بنده دکترای روانپزشکی دارم از دانشگاه پنسیلوانیا شاخه رباط‌کریم. خدمتتان عارضم که اتفاقا ما برخلاف ادعای گالوپ خیلی هم ملت شاد و فارغی هستیم. نمونه‌اش هم گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی ما است. شما فرض کن وقتی زلزله می‌آید قبل از رسیدن اولین گروه امداد به منطقه جوک‌هایی که مردم در مورد زلزله می‌سازند به منطقه می‌رسد. این اسمش عصبانیت است؟ گالوپی‌ها دیوانه‌اند. احمقند... چرا صدای منو می‌بندی تازه می‌خوام چهارتا فحش رکیک بدم.

- الو. توصیه می‌کنم تا یادتان افتاد حق شهروندی‌تان پایمال شده، تا رفتید دارو بخرید دیدید ٥٠درصد گران شده، تا به شما گفتند از محل کارتان اخراج شده‌اید نگرانی به دلتان راه ندهید. اولین گربه‌ای که از کنارتان رد شد، آزارش بدهید و با صدای بلند صدا کنید مجید! می‌بینید آزار حیوانات چقدر هیجان‌انگیز است؟ یادتان نرفت صاحبخانه جوابتان کرده؟ عصبانیتتان کم نشد؟ بله. دق و دلی‌تان را سر حیوانات در بیاورید. ما مردم شادی هستیم و این کار خجستگی فرهنگی ما را زیاد می‌کند!
برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:18 - 1396/09/08
خیلی جالب وتلخ بود واقعا تلخ تلخ ترازروزگارما!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
فرش ریحان 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش ریحان 4
فرش ریحان 2
اپیلاسیون نانا 2
فرش تارنگ_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
استیل رگال_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
سفیر بار ساقدوش_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
کالابرد_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر